Kalendarz dla każdego

  • 10.01.2019, 09:51 (aktualizacja 10.01.2019, 11:24)
  • ŁCR
Kalendarz dla każdego

Podziel się:

Oceń:

Seniorzy i młodzież z Lubania oraz powiatu lubańskiego wspólnie opracowali kalendarz na 2019 rok. Za darmo może otrzymać go każdy zainteresowany.

28-osobowa międzypokoleniowa grupa uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele lubańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Łużyckiego Oddziału PTSM oraz Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, pracowała nad zdjęciami do kalendarza zatytułowanego „Z pasją przez życie”. Jego tematem przewodnim są wspólne zainteresowania młodszego i starszego pokolenia. Autorzy kalendarza udowodnili, że pomimo różnicy wieku można ciekawie i aktywnie spędzać wspólnie wolny czas.

Efektem ich wspólnej pracy jest kalendarz. Został wydany w nakładzie 500 egzemplarzy w formacie A2. Na 12 planszach można znaleźć kolorowe zdjęcia, które zostały wykonane w Lubaniu.

Kalendarz można też obejrzeć w internecie na kanale Youtube oraz profilu Facebook Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze”, które jest pomysłodawcą jego wydania.

Wszyscy zainteresowani mogą odebrać kalendarz bezpłatnie w Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych (NGO) w Lubaniu w dni robocze w godzinach 16 - 19 (ul. Armii Krajowej 30, parter, wejście od podwórza, obok szkoły języka angielskiego). Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Kalendarze zostały wydane w ramach projektu „Z PASJĄ PRZEZ ŻYCIE - program aktywności społecznej na rzecz integracji wewnątrz - i międzypokoleniowej”, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", w partnerstwie z Ośrodkiem Wsparcia Dziennego w Lubaniu, przy finansowaniu w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

ŁCR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe