Teraz chorują nauczyciele

  • 9.01.2019, 21:56 (aktualizacja 10.01.2019 15:01)
  • red.
Teraz chorują nauczyciele PSP nr 1 w Stalowej Woli
Podziel się:
Oceń:
Po policjantach i pracownikach sądów na tą formę protestu zdecydowali się nauczyciele. W czwartek z powodów zdrowotnych w niektórych szkołach w Lubaniu absencja wynieść może nawet 80%.

Strajk nauczycieli jest inicjatywą oddolną, niezorganizowaną przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W całej Polsce setki nauczycieli i opiekunów przedszkolnych już dziś poszło na zwolnienia lekarskie. Jak się dowiadujemy, w Szkole Podstawowej nr 2 jutro zwolnienie lekarskie może dostarczyć nawet 70% kadry nauczycielskiej, podobnie ma być w ZSP im. A. Mickiewicza. Protestować będą również nauczyciele w SP nr 4. Jaka będzie skala protestu, dowiemy się jutro.

red.

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.01.2019, 17:13
Muszę powtórzyć - bo i temat się powtórzył.
============
Ks. Wojciech Węgrzyniak:
Przestańcie kłamać. To KOŚCIÓŁ utrzymuje państwo, nie odwrotnie!!!
fronda.pl/a/panstwo-utrzymuje-kosciol-oto-cala-prawda-ks-wojciech-wegrzyniak,120704.html
Idiotów, nawet konsekrowanych z zasady nie komentuję.
Nauczyciele po pieniądze nie do rządu tylko do Episkookupanta.
jon
jon 11.01.2019, 18:18
Moj kolega jest nauczycielem matematyki ,fizyki i chemii.Mówi .ze nauczycielski zawod to najlepsza praca jaka moze byc .Kiedyś po polibudzie pracował w przemysle.W tej chwili może sobie spedzić ferie z dzieciakami w gorach .Latem jest dwa razy nad morzem .Nad baltykiem i na południu europy.Mówi ,ze w innym zawodzie nie mógłby sobie tyle czasu spedzic z rodzina.Dużo temu zawodowi zawdziecza.Co którys rok bierze urlop roczny zdrowotny ,który mu sie nalezy.Twierdzi ,,,,że jest roszczeniowcem ale nie ze swojej winy ...tylko kom...una zagwarantowala takie warunki ,bowiem nauczycieli jest 600tys.BRAWO NAUCZYCIELE .RWIJCIE z TEGO ciemnego LUDU ile sie da - niech na Was robią...
maro
maro 11.01.2019, 12:16
DEGENERACI a nie nauczyciele.
Jak tak można się tak zachowywac? Przyzwoity człowiek nie oszukuje na lewych zwolnieniach i nie wyżywa się na dzieciach. Tylko zdegenerowany i zdemoralizowany osobnik jest do tego zdolny
Taa
Taa 11.01.2019, 15:21
To nie lewe zwolnienia legalnie wystawione przez lekarza z dyplomem. A ty chyba zostaleś kiedyś skrzywdzony w dzieciństwie że takie rzeczy piszesz. Polecam zgłosic to na policję.
L-4
L-4 12.01.2019, 12:28
To oczywiste że zwolnienie jest wystawione przez lekarza,bo kto inny miałby je wystawić?. Lewe to znacz że pacjent symuluje chorobę i wyłudza zwolnienie które mu się nie należy. Tak trudno to zrozumieć co znaczy "lewe zwolnienie"?.
teacher2
teacher2 11.01.2019, 00:18
"Państwo w którym policjant zarania więcej od nauczyciela - jest państwem policyjnym".
Jarosław Kaczyński (2008)
PH
PH 12.01.2019, 17:12
ZARABIA - czas poprawić literówkę!
Xyz
Xyz 10.01.2019, 22:57
Ludzie co wy piszecie nie macie pojęcia jak pracują nauczyciele a jakieś slogany z brukowców podajecie. Mam kumpla i siostrę która jest nauczycielką i nikt z nich nie pracuje 18 czy nawet 20 h oni ciągle w pracy jak nie sprawdziany to rady, konsultacje wiecznie jakieś telefony od rodziców jakby w pracy byli cały dzień uwierzcie z tego co widzę to nie polecam takiej pracy. Ale wiem że prawie w każdej szkole brakuje po kilku nauczycieli więc Ci co tak zazdroszczą to zapraszam niech spróbują i wtedy się wypowie. Myślę że większość po jednej długiej przerwie w podstawówce dziękuje za taką pracę, ja tam byłem Masakra 15 min i głowa pęka.
wojak
wojak 11.01.2019, 18:20
Dlatego kiedyś nuczyciel był z powolania ,
Ola
Ola 10.01.2019, 15:51
Niech idą do biedronki
wojak
wojak 10.01.2019, 14:37
To są jaja .3/4 roku w domu .18 godzin tygodniowo w pracy.znizki na bilety.Wiele profitów...premie ,trzynastki ,roczne urlopy,sanatorium w ciągu miesiąca ...itd.Kto dziś tak ma oprócz mundurowych .1 godzina to 45 minut. Pozostałość tamtego ustroju .Ja przy maszynie z bólem musze pracowac -ide do lekarza i dostaję 3 dni zwolnienia.
teacher
teacher 10.01.2019, 20:09
Robisz przy maszynie. Wracasz do domu i pracę zostawiasz w domu. Możesz wziąć urlop na żądanie. Nauczyciel nie.
Nie wiem jak liczysz, ale widocznie źle u Ciebie z matematyką, jak Ci wychodzi 3/4 roku w domu? Nowa matematyka! "Wiele profitów" - jakie? "Premie"? - nigdy nie słyszałem o premii u nauczycieli. "Sanatorium w ciągu miesiąca"? Skąd Ty bierzesz takie głupoty? Może zmień gazety, które czytasz, bo to nieprawda.
Najlepiej porozmawiaj z nauczycielem. Najlepiej matematyki. Razem siądziecie i pokażesz mu jak zostało obliczone te 3/4 roku. Dowiesz się ile w rzeczywistości spędza się czasu w szkole i ile pracuje się w domu. Ile czasu poświęca się na inne rzeczy związane ze szkołą po godzinach lekcyjnych.
Może wtedy się zastanowisz zanim cokolwiek napiszesz na ten temat.
Bez przesady
Bez przesady 10.01.2019, 13:48
Możliwość pracy na kilka etatów, mnóstwo wolnego: ferie (zimowe i świąteczne) , długie wakacje. Każda następna godzina pracy nauczyciela jest poprzedzona przerwą. Udzielają korepetycji (też nie za darmo). Dodatkowo wielu nauczycieli interesuje się czynnie polityką; bierze udział w wyborach i staje się radnym, za co również otrzymują kasę. No chyba nie jest aż tak źle.
lol
lol 10.01.2019, 18:20
hmm co to za argument ,ze interesuja sie polityka i zostaja radnymi, kazdy moze wiec o co chodzi? a kto Panu/Pani broni startowc w wyborach?
Bez przesady
Bez przesady 12.01.2019, 10:51
Nie każdy zawód na to pozwala to po pieresze a po drugie nie w każdym zawodzie czlowiek ma tyle czasu wolnego. Rozumiesz?
jolik38
jolik38 10.01.2019, 13:21
Może nie długo wreszcie ktoś się zajmuje tymi lewymi zaplanowymi zwolnieniami lekarskimi . Jawnie łamane jest prawo i nic się w tym kerunku nie robi .
Obserwator
Obserwator 10.01.2019, 13:12
Może pracują więcej niż te 20 h ale kto w pracy ma najwięcej dni wolnych. Zaraz będzie głos że rady maja po godzinach że w lipcu pierwszy tydzień papiery ogarnia ja i wracają dwa tygodnie szybciej do szkoły niż uczniowie po wakacjach. Tylko czy pani w sklepie nie zostaje po godzinach bo akurat towar dojechał.m, pomimo że już dawno normę ma wyrobiona? Żal mi ludzi którzy tylko kieszeń napychaja i nie potrafią młodzieży zorganizować do zadań a strajk ba i owszem.
CZYTELNIK
CZYTELNIK 10.01.2019, 14:19
Zazdrościsz? Pracuj w szkole. Bądź przykładnym nauczycielem.
Bogdan
Bogdan 10.01.2019, 11:31
A może by tak strajk włoski . Podwójna korzyść i strajk by się odbył i rodzice zaoszczędzili by na korepetycjach .
teacher
teacher 10.01.2019, 20:12
@Bogdan.
Czy Ty rozumiesz pojęcie strajku włoskiego?
Jeżeli tak, to jak to widzisz w szkole?
PS. Chyba, że piszesz, aby coś napisać...
Anka
Anka 10.01.2019, 10:30
Nie mówię że mają za dużo ,ale w tym państwie coś nie jest normalne z tymi zwolnieniami .Zwykłego robola to by prędko usadzili a tu wszyscy wiedzą że zwolnienia są lewe i nic się nie robi .Głupi robol ze swoich podatków zapłaci ,gdyż budrzetówkę opłacamy my robole i przedsiębiorcy !!!
MK
MK 10.01.2019, 15:17
"Kończ waść, wstydu oszczędź" - "budrzetówka"? Brak słów. Jeśli ma się pan/pani za robola to proszę bardzo, ale nie mierzmy wszystkich swoją miarą.
L-4
L-4 10.01.2019, 09:30
Jak rząd znalazł kasę dla jednych co rżnęli głupa na lewych zwolnieniach to nie dziwota że inni tak postępują. Tylko czy to jest dobry przykład dla uczniów?.
Michał
Michał 10.01.2019, 09:17
Pomimo, że nie sympatyzuje z obecną władzą to muszę przyznać, że nauczyciele przesadzają. Ich praca do najcięższych nie należy, do tego wykonują ją taka jak ją wykonują. Każdy z nas był kiedyś uczniem i wie, że ludzi z pasją i życziwością jest garstka. Reszta robi wszystko, by zobrzydzić uczniom zajęcia. Protesty nauczycieli są w zasadzie normą co kilka lat i każdy rząd musiał się z nimi użerać. Gdyby im chodziło o dobro uczniów to jeszcze bym zrozumiał a tu tylko kasa i kasa...Swoją drogą w jednej z wymienionych w artykule szkół pracuje nauczycielka, która kiedyś wyleciała, za spożywanie z uczniami napojów wysokoprocentowych...też strajkuje?
CZYTELNIK
CZYTELNIK 10.01.2019, 12:08
Owa nauczycielka jest inicjatorem akcji z tego, co się mówi.
Ucz
Ucz 10.01.2019, 11:28
Mówimy o pani ***... ? Ona dalej pracuje i nawet egzaminuje podczas matur . :)
Olga
Olga 10.01.2019, 08:47
POMOC SPOŁECZNA także powinna strajkować!!!! Urząd miasta nawet im nie chce dać waloryzacji 3,2 %. TO wstyd!!!! ale jakie wymagania maja aby latać za bezdomnymi, matkami złymi i wiele innych rzeczy. A kiedy podwyżki????
Ewka
Ewka 10.01.2019, 08:47
Tym to zawsze mało. Może najpierw zaangażowali by się porządnie w pracę!
Agent
Agent 10.01.2019, 08:08
W reszcie nauczyciele poszli po rozum do głowy. Szkoda, że nie było protestu w związku z "deformą".
Gość
Gość 10.01.2019, 07:19
No jasne zawsze mało zero pasji do nauczania, zero komunikacji z młodzierza, zereo integracji, raptem ze 20h pracy tygodniowo i ciągle mało. Bez urazu do tej mniejszości bardziej zaangazowanej w rozwój młodzieży.
CZYTELNIK
CZYTELNIK 10.01.2019, 12:05
Widać, że masz braki w edukacji skoro tyle błędów ortograficznych w tym komentarzu. Trzeba też było zostać nauczycielem jak tak "DOBRZE" mają.
Wszystkich mierzysz swoją miarą.
orinoo
orinoo 10.01.2019, 14:39
skoro źle być nauczycielem, to do biedronki można się przenieść
Ja
Ja 11.01.2019, 10:31
Oczywiście, że tak. A panie z biedronki pójdą do szkoły uczyć wasze dzieci.
Sofokles
Sofokles 10.01.2019, 07:02
A w kzl nie strajkują?
yyyciii
yyyciii 10.01.2019, 13:42
Ale też będą
Minionek
Minionek 9.01.2019, 23:31
Pan Herakliusz znaczy uważasz, że zawód nauczyciela jest porównywalny z Policjantem??? Bo jeśli tak to gratuluje...tok myślenia super...
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 10.01.2019, 14:57
Pogratuluj przede wszystkim naczelnemu PiS-dzielcowi. Przecież to on wydal taka opinię., ja tylko popieram strajk nauczycieli. Skoro mają tak dobrze jak wielu tu sugeruje to skąd permanentny - od lat - brak chętnych w tym zawodzie. Przecież za nic nie odpowiadają i mają dwa miesiące wakacji plus świąteczne ferie!

Pozostałe