Policjanci z Bogatyni i Zgorzelca z zarzutami udziału w grupach przestępczych

  • 9.01.2019, 21:00
  • Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Policjanci z Bogatyni i Zgorzelca z zarzutami udziału w grupach przestępczych
Podziel się:
Oceń:
8 stycznia 2019 roku na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Biuro Spraw Wewnętrznych Policji dokonało zatrzymania dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, a także byłego Policjanta.

Mężczyźni zostali następnie doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem narkotykami.


Ponadto, podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia szeregu innych przestępstw w tym między innymi przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz informacje o planowanych w postępowaniach karnych czynnościach procesowych, pomocnictwa w obrocie substancjami psychotropowymi, utrudniania postępowań karnych.

Policjanci uczynili sobie z procederu łapownictwa stałe źródło dochodu.

Dwóm z podejrzanych funkcjonariuszy zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tysięcy złotych. Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych zarzutami dochodziło na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała 9 stycznia 2019 roku do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Za zarzucone przestępstwa, mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 20 lat. Dokonano także zatrzymania mienia podejrzanych na poczet zabezpieczenia majątkowego.

Opisane czynności są efektem prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze i inne jednostki Prokuratury śledztw dotyczących zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami substancji psychotropowych na terenie województwa dolnośląskiego.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Znajomy
Znajomy 10.01.2019, 17:55
Panie Łowco nie wiem jaki powod Pana oburzenia. Dlaczego sie straszy ludzi ktorzy nie ublizaja ani nie wyrazaja sie wulgarnie do pana czego nie mozna powiedziec o wypowiedziach Pana i Pana kolezanki do ludzi. Czytajac ze zrozumieniem kazdy odbiorca doczyta sie faktu ze to sa dwie rozne sprawy. To nie dzieki Pani aresztowano tych ludzi z Bogatyni i jest to zupełnie inny zarzut.Pracował nad tym sztab ludzi w Policji.Wiec prosze nie mącic ludziom w glowach ktorzy sa w w Pana znajomych.Ciagle Pan straszy i straszy moze wkoncu dość !!
Obserwator
Obserwator 10.01.2019, 19:13
Pan łowca przecież tak praktykuje tylko straszyć potrafi... z chęcią się panu przedstawię i zajmę swoje stanowisko w pewnej sprawie... a od straszenia są duchy nie pan ?
Wilczynska
Wilczynska 10.01.2019, 17:50
* Łowca z niego taki jak ze mnie cesarzowa ?? " teraz sie Tobą zajme" boze czlowieku wez sie ogarnij gwiazdo ze spalonego teatru juz sie boje ???? spotkajmy sie na Kosciuszki zobacze Cie w akcji ????
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z jednego nr IP opisywane innymi nickami
Poszkodowany
Poszkodowany 10.01.2019, 15:49
W tych artykułach słychać strach,wreszcie ktoś się wziął za bandyctwo. Brawo łowco wielki szacunek oby wiecej takich aresztowań.
Poszkodowany
Poszkodowany 10.01.2019, 18:02
Zgadza się trzeba wreszcie zadbać o bezpieczeństwo ludzi
Obserwator
Obserwator 10.01.2019, 17:43
Ale to nie zasługa Ala Rutkowskiego ??? ludzie!!!! Czy Wy nie widzicie dat??!!!!!! Co do szanownego Łowcy moja osoba chcesz się zajmować ??? ??? skoro uważasz się za osobę publiczna musisz liczyć się z tym,że nie każdy będzie slodkopierdział w Twoja stronę..... skoro robisz z siebie wielkiego poławiacza „złych” policjantów musisz liczyć się z opinia publiczna. A ja Szanownemu ani nie ubliżam ani nie grożę ??? a pisanie Toba się zajmę hmmm
Madry
Madry 10.01.2019, 17:18
* Czego ty mu gratulujesz czlowieku ? Żadnego wkladu w te sprawe nie miał.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z jednego nr IP opisywane innymi nickami
Mimi
Mimi 10.01.2019, 15:45
No to już wiadomo czemu moja koleżanka zgłaszała w zgorzeleckiej policji że jej skradziona bemka właśnie jej pod nosem przejechała w Zgorzelcu i ja spławili tekstem że oni o niczym jeszcze nie wiedzą bo policja z Lubania nie powiadomiła o kradzieży tegoz auta pobliskich komisariatów w innych powiatach. I tak już wiadomo czemu ?
Bury
Bury 10.01.2019, 13:10
Wystarczy wpisac w google: Imie i Nazwisko łowcy-paltalk. Tam jest artykuł jak wielki Pan motorniczy z Wrocławia traktował ludzi na czacie. Karierowicz przypinajacy sobie nie swoje akcje. Te szopki na fb i towarzystwo przyklaskujace mu z intelektem na poziomie płodu też dają swietny obraz jego osobowosci. Gość lubi podszywac się pod małe dziewczynki i jara go to, a polsat z jego psychoz zrobił program o łowcy pedofili. Smiech na sali.
Lowca
Lowca 10.01.2019, 15:52
teraz sie zajme twoja osoba pisz dalej
Bury
Bury 10.01.2019, 18:49
Informuję Pana, że zrzuty ekranu pańskich odpowiedzi pt: "teraz zajme sie twoją osobą" wraz z zawiadomieniem o możliwości popelnienia przestepstwa tj. Grozby karalne złożę rano w prokuraturze okręgowej w Jeleniej Gorze. W zwiazku z praktykami, jakie prowadzi pan w internecie i na swoim profilu na fb czuję niepokój i lęk o swoje zdrowie i życie. Tymi argumentami wesprę swoje zawiadomienie.
znajomy
znajomy 10.01.2019, 21:40
Brawo Bury moze wkoncu sie zastanowi ten jegomosc ze nie jest on pępkiem swiata
Ellsrel
Ellsrel 10.01.2019, 21:47
I ktos w koncu zrobi z nim porządek bo tego juz za wiele ile skrzywdził osób.
A
A 10.01.2019, 17:34
Tylko tyle potrafisz? Straszyć i donosić? Wstyd konfidencie donosicielu, kablujesz na wszystkich nawet na własnego ojca przed laty, powiedz ilu przyjaciół zadenuncjowałeś na policji? Ilu kompanów od butelki? Ilu sąsiadów? Tfuuu
Obserwator
Obserwator 10.01.2019, 10:36
Łowca pedofili rozbujał się w obłokach ? po co przypisujesz sobie nie swoje zasługi i mieszasz dwie różne sprawy z dwóch różnych roczników ;) nadmiar piwka miesza już fakty ??????? poza tym co ty z siebie robisz ??? Rutkowski patrol czy co ??? oj daleko Ci nawet do fikcyjnego Malanowskiego ??? zajmij się czyms pożytecznym ? jestes przereklamowany i nudny ? próbujesz wybić swoją osobę na jakis zmanipulowanych aferach. Dajesz się mamić jak dziecko... że też tak łatwo można tobą manipulować ????
Lowca
Lowca 10.01.2019, 15:52
teraz sie zajme twoja osoba pisz dalej , czekaj cierpliwie , ciekawe czy bedziesz mial odwage mi to powiedziec prosto w oczy pisarczyku
zezowata pati
zezowata pati 10.01.2019, 17:51
Waldus znowu jak w Olawie będziesz chciał IP komputerów i bodziesz plakal ze to koledzy pedofilów i policjantów ciebie prześladują Walus nie strasz bo sie *****
Mexico
Mexico 10.01.2019, 13:26
Na każdym kroku łowca robi z siebie takiego profesjonaliste a jest dokladnie tak jak piszesz, byle ćwok może go zmanipulowac, a ten w pogoni za sławą i rozgłosem kreci aferę nie sprawdzając rzetelności informacji. I tak ani to detektyw, ani nawet marny pismak. Mógł sobie dalej być łowcą, ale mało bylo mu slawy to sie wziął za cos o czym pojecia nie ma.
lowca
lowca 10.01.2019, 15:51
teraz sie zajme twoja osoba pisz dalej
Obserwator
Obserwator 10.01.2019, 14:03
Tu się z toba zgodzę. Ani z niego żaden łowca ani detektyw.... live z piwem w reku i faja w gębie dają obraz jego osoby... dlatego tak dobrze dogaduje się z żuczkiem z Nawojowa ??? ten sam poziom ———- ? a te przypisywanie sobie tych wszystkich zasług ŻENADA!!!!!!!!!! Ale czego nie robi się dla 5 minut sławy. Obudźcie się panowie bo napykacie sibie problemów.
Lisek
Lisek 10.01.2019, 10:33
Policjant *** i złodziej na jednym jadą wozie
Zenek
Zenek 10.01.2019, 09:27
Cóż się dziwić, że nie rozumie tego, że Lubań Zgorzelec czy Bogatynia to trzy różne miejscowości jeśli nie tak dawno w swych relacjach na żywo opowiadał jakoby łowił pedofila na granicy POLSKO-NIEMIECKO-FRANCUSKIEJ i mieszkał tam w hotelu gdzie recepcjonistki były ubrane w BIKINI i nawet molestowały go w nocy.. Oczywiście odprawił je ? Łowco biedak chyba Cię ktoś oszukał to chyba nie był ekskluzywny hotel z OTWIERANYMI ELEKTRYCZNIE DRZWIAMI?
Polak
Polak 10.01.2019, 08:59
najgorsze są skorumpowane psy właśnie z takich pipidów jak Bolesławiec,Lwówek,Lubań. jest to wierzchołek góry,takich łotrów jest cała masa,psy zarabiają nędznie więc współpracując z bandziorami mają dodatkowy konkretny dochód. pomyślmy,ta sfora psów ma ochraniać obywateli? przecież te k****e składały przysięgę a potem działają na szkodę tych którzy pracują by ta ż**** s**** miała co do gara włożyć.
Bananaojciec
Bananaojciec 10.01.2019, 07:56
No to pewnie te przecpane mendy jeden z pryszczata kniapa haha a drugi to jego dziura hehe i się urwał o.... I policja niebedzie już po Zgorzelcu nacpana latała swoimi autami pod przykrywką ojjjj czy napewno??
Kkkkkk
Kkkkkk 10.01.2019, 05:45
Czas na lubań
ŁG
ŁG 10.01.2019, 00:42
Wow gratuluję, takie akcje oczyszczą nasz kraj
Tom
Tom 9.01.2019, 23:39
Od 30 lat tak jest w Zgorzelcu. Ale nowość. Nie tylko w Policji nie ma prawa. Tak samo jest w Sądzie, Prokuraturze, u komornika a i nawet na 112. Tu to standard
Gość
Gość 9.01.2019, 23:33
Zajmijcie sie ludzie wlasnym zyciem!!!
Melody
Melody 9.01.2019, 23:24
Łowca - weź zamilcz bo odrazu ich dorobiles do sprawy za jakieś nie udzielanie pomocy skąd wiadomo czy te osoby są spoinowacone z jakąkolwiek sprawa o której rzekomo piszesz w dwa. Wez się do roboty, płytkie jest Twoje łowienie i szukanie sensacji myślisz że coś na tym zarobisz??? Idź po rozum do głowy, jak Ci się marzy biuro detektywistyczne od x spraw to do szkoły i zakładaj. Żenada. Bez odbioru
lowca
lowca 10.01.2019, 15:54
ile klas szkoly podstawowej skonczyles
Srolek
Srolek 10.01.2019, 18:00
*Wiecej niz Ty ???
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z jednego nr IP opisywane innymi nickami
Prymus
Prymus 10.01.2019, 17:13
A ty ile klas szkoły skończyłeś? Bo twoje wypowiedzi aż w oczy kłują. Brak jakiejkolwiek składni, a o znakach interpunkcyjnych chyba nawet nie słyszałeś.
zezowata pati
zezowata pati 9.01.2019, 23:01
Waldus czyli lowca co ty znowu wymyśliłeś co jedni policjanci maja do drugich chyba ci sie miejscowości pomyliły nie przypisuj siebie spraw ktorymi sie nie zajmowales. Poczekaj zeby inni policjanci nie zajeli sie toba. Jak cos wklejasz poczytaj tekst
Mirek
Mirek 9.01.2019, 22:52
Ludzie to jest sprawa zupelnie inna nie dajcie sie zwariowac cyt. na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku. a Pan D.K opisywal sprawe z 2018rr. w Lubaniu. Niech on sobie orderow nie przypina.
Łowca
Łowca 9.01.2019, 22:42
to jjuz wiemy dlaczego dwa razy ni9e udzieli pomocy osobom napadniuetym juz jest kolejna sprawa z BSWP
Gosia
Gosia 9.01.2019, 22:54
Czemu kłamiesz i podpinasz to pod sprawę w Lubaniu jak nic na ten temat nie ma mowy?
Lowca
Lowca 10.01.2019, 15:56
jeżeli ja klamie zapraszam cie do BSWP pogadamy tam
Gosia
Gosia 10.01.2019, 17:47
* Łżesz jak pies. To sa dwie calkiem inne sprawy ta z Bogatyni i ta z Lubania. Ty powinienes bajki pisac leniu. Niespelniony policjant prawnik sędzią. Zadzwon do prokuratury hahaha
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z jednego nr IP opisywane innymi nickami
Brednak
Brednak 9.01.2019, 22:05
Mieli tam nawet Kulsonową i wiecznie auto w trawie u***, silniki pozacierane ... Pod bankiem Santander Panowie korumpcjanci ...
Alicja
Alicja 9.01.2019, 21:52
Czy poszkodowanym osobom przez tych bandziorów policjantów należy się oprócz przeprosin zadość uczynienie ze strony MSWiA albo państwa .
Prawniczek
Prawniczek 9.01.2019, 22:26
Tak. Milionkrotość poniesionych strat ?

Pozostałe