piątek, 19 kwietnia 2024 18:02

Zdecydował tie-break

Siatkarkom UKS Lubań nie udał się wyjazd do Jawora. Zespół trenera Krzysztofa Leszczyńskiego przegrał po walce z tamtejszym KS Olimpia 2:3.

Autor: UKS Lubań

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które pierwszego seta wygrały 25:18, w drugiej partii zespół z Lubania wziął rewanż i triumfował do 19. Najbardziej zacięta była trzecia partia. Tą część meczu ostatecznie wygrały siatkarki z Jawora 27:25. W kolejnym secie górą były przyjezdne (18:25) i o wszystkim musiał zdecydować tie-break. W nim miejscowe triumfowały 15:8, a cały mecz wygrały 3:2. Na pocieszenie miano MVP spotkania przypadło Amelii Wróbel.

Mimo przegranej UKS Lubań wciąż zajmuje pozycję wicelidera tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorek. W kolejnym meczu lubanianki zmierzą się w Biedrzychowicach z MKS Polonią Świdnica, która zajmuje czwarte miejsce w ligowej stawce. Spotkanie 13 stycznia, początek o 17.