Trzy pierwsze dni w NOSG

  • 04.01.2019, 12:41 (aktualizacja 04.01.2019, 12:58)
  • NOSG
Trzy pierwsze dni w NOSG NOSG
Podziel się:
Oceń:
W trakcie trzech pierwszych dni 2019 roku funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 34 osoby.

W trakcie kontroli legalności pobytu, z uwagi na przeterminowany pobyt na terytorium państw Schengen funkcjonariusze zatrzymali m.in. 14 obywateli Ukrainy oraz 2 Gruzinów. Wobec cudzoziemców wydano decyzje o zobowiązaniu do powrotu z określonym czasowym zakazem wjazdu na terytorium naszego kraju.

Zatrzymano także Czecha, który kierował pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz obywatela Gwatemali podróżującego autokarem z Warszawy do Berlina bez dokumentów uprawniających go do pobytu w Polsce.

Funkcjonariusze zatrzymali także osoby, które poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności. W trzech przypadkach po opłaceniu kary zastępczej w postaci grzywny organ poszukiwawczy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu. Pozostałe cztery osoby trafiły do aresztu lub zakładu karnego. W przeważającej mierze byli poszukiwani za popełnienie przestępstw kradzieży, oszustwa, znęcanie się nad najbliższymi osobami i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. 

NOSG

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe