Policjanci na stokach

  • 04.01.2019, 08:52 (aktualizacja 04.01.2019, 12:55)
  • KMP w Jeleniej Górze
Policjanci na stokach KMP w Jeleniej Górze
Podziel się:
Oceń:
Od soboty na stokach narciarskich spotkać będzie można policyjne patrole. Niesubordynowani narciarze mogą wrócić ze stoku z mandatem.

Policjantów na nartach można będzie zobaczyć na stokach w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. W tym sezonie w patrolach narciarskich uczestniczyć będzie 20 funkcjonariuszy. Będą dbać o bezpieczeństwo narciarzy głównie w weekendy. W czasie ferii od 14 stycznia do 22 lutego pojawią się na stokach również w dni powszednie.

Głównym celem policjantów na nartach jest prewencja. Będą zwracać uwagę na sprzęt, który często narciarze pozostawiają bez opieki, wylegitymują podejrzanie zachowujące się osoby, zwrócą uwagę na kulturę jazdy na stoku oraz zachowanie w kolejkach do wyciągu. Funkcjonariusze dopilnują również, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

W przypadku turystów, którzy popełniają wykroczenia policjanci w zależności od sytuacji będą stosować pouczenia, a w ostateczności nałożą mandat karny. Będą też czynić starania, aby na stokach obok regulaminów obiektów narciarskich przestrzegany był dekalog narciarski opracowany przez FIS, który jest swoistym kodeksem drogowym na stokach.

KMP w Jeleniej Górze

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Narciarz
Narciarz 04.01.2019, 16:21
Kto to wymyślił?. Policjanci mają pilnować bezpieczeństwa na prywatnych nartostradach. To może w "Biedronce" zamiast firmy ochroniarskiej niech Policja pełni dyżury.

Pozostałe