Leśna. Młodzieżowa Rada Gminy – sesja inauguracyjna

  • 03.01.2019, 11:44 (aktualizacja 04.01.2019, 14:21)
  • lesna.pl
Leśna. Młodzieżowa Rada Gminy – sesja inauguracyjna lesna.pl
Podziel się:
Oceń:
W piątek, 28 grudnia 2018 roku, miała miejsce inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Leśnej. Do Sali Rajców w Urzędzie Miejskim przybyło sześcioro uczniów ze szkół gminnych.

Jako reprezentanci młodzieży w strukturach lokalnych, będą oni działać jako organ doradczy i będą mogli zgłaszać swoje potrzeby i opinie „dorosłej” radzie gminy. Jest to również dla nich ważna lekcja postaw obywatelskich oraz nauka zasad działania instytucji samorządowych.

Sesja inauguracyjna Młodzieżowej Rady Gminy miała uroczysty charakter. Obecni  w Sali Rajców byli: Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Borysiewicz, Burmistrz Leśnej Szymon Surmacz oraz Sekretarz Gminy Krystyna Jarzyna.

Młodym radnym wręczono zaświadczenia o wyborze na radnego, a następnie przewodnicząca Rady Miejskiej odczytała treść ślubowania. Młodzież ślubowała godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców,  troszczyć się o ich sprawy i z zaangażowaniem wykonywać zadania Rady.

W głosowaniach tajnych wybrano przewodniczącą Młodzieżowej Rady – Paulinę Jakubowską, zastępcę – Bartłomieja Króla oraz sekretarza – Zuzannę Kurowską.

Na zdjęciu od lewej: B. Król, P. Jakubowska, Z. Kurowska.

 

Nowo wybrani  młodzi radni  wzięli udział w pierwszych głosowaniach.

Od lewej: Wiktoria Marszałek, Marie Szymocha, Zuzanna Kurowska, Iga Flaszyńska, Bartłomiej Król.


Po dokonaniu niezbędnego wyboru Prezydium Rady, młodzież wysłuchała słów Burmistrza  Leśnej dotyczących osiągania celów przez Młodzieżową Radę Gminy. Burmistrz wyraził chęć korzystania z wiedzy i pomysłów młodzieży, licząc na realne efekty ich działań.  Młodzież zapowiedziała podjęcie inicjatyw zgodnych z oczekiwaniami władz samorządowych Gminy Leśna. Szczegóły zostaną omówione na kolejnych sesjach Młodzieżowej Rady Gminy.

lesna.pl

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca z Leśnej
wyborca z Leśnej 06.01.2019, 16:21
no obydwie przewodniczące prezentują się i znając obydwie zapowiadają się że będzie dobrze i w końcu profesjonalnie. Drogie Panie życzę powodzenia i jesteśmy z wami.
Zdziwiony
Zdziwiony 04.01.2019, 12:13
Ten rozczochrany w swetrze,to ten nowy burmistrz?Gdzie te zdjecia byly robione,w klinice lalek?!
Mariolka
Mariolka 03.01.2019, 22:13
Nic nie stoi na przeszkodzie jeśli szkoły z terenu gminy same zgłoszą swoich przedstawicieli. Nie sądzę, że ktokolwiek w gminie będzie miał coś przeciwko.
Eghh
Eghh 03.01.2019, 20:25
Po pierwsze, to nie jest młodzież, tylko dzieci.
Po drugie, dlaczego wybór takiej „rady” miał miejsce tylko w szkole gimnazjalnej, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych dalej nie ma nic do gadania?
Po trzecie już widze pomysły tej „młodzieży” tj dzieci ?
Po czwarte, do takiej „młodzieżowej” rady powinni należeć osoby w wieku około 18 lat, którzy już conieco (bo dalej nie całkiem) maja poukładane w głowach, a nie dzieci, które rok temu skończyły oglądać kreskówki.
Rufus
Rufus 17.02.2019, 12:55
Tylko takie dzieci beda czuly respekt przed obecnym burmistrzem! cha cha cha!!!
Starsza swiadoma mlodziez mysli juz samodzielnie,wyciaga wnioski i niestety ocenia...a to byloby nie na reke burmistrzowi bo jego wizerunek mocno by na tym ucierpial...Musi miec kim manipulować...Taki typ...
LO
LO 03.01.2019, 21:01
Z tego co sie orientuję są jeszcze 2 miejsca dla osób ze szkół ponadgimnazjalnych :)
Hd
Hd 03.01.2019, 18:12
Na pewno lepiej od władzy która niedawno ustąpiła.
Rr
Rr 03.01.2019, 13:05
Moze lepiej beda rzadzic jak ich starsi koledzy!!!!

Pozostałe