Uwaga! Gołoledź i korki!

  • 2.01.2019, 17:20 (aktualizacja 02.01.2019 21:09)
  • red.
Uwaga! Gołoledź i korki! Stiopa - wikipedia.org
Podziel się:
Oceń:
Uwaga! Na drogach powiatu lubańskiego panują dramatyczne warunki na drogach. Zakorkowane są drogi wyjazdowe w kierunku Olszyny, Radostowa i Radogoszczy.

Czytelnicy informują o korku na krajowej 30, który ciągnie się od Lubania aż do Jałowca. Z kolei w stronę Lubania pod górkę przed wiaduktem (Jałowiec) utknęła ciężarówka z cysterną tworząc korek aż do Gryfowa Śląskiego.

Zablokowana jest również droga wyjazdowa z Lubania w kierunku Radostowa. Pod górkę na ul. Różanej drogę blokuje TIR.

W związku z kolizją trzech aut utrudnienia w ruchu występują również pomiędzy Radogoszczą a Nawojowem Śląskim, jednak czytelnicy informują, że da się przejechać.

Od czytelników wiemy również, że na drogach nie widać piaskarek.

Utrudnień w ruchu możecie się spodziewać pod każdą górką. Czytelnicy informują o autach, które na ul. Wrocławskiej niemal bez kontroli zjeżdżają w ul. Podwale. Jeżeli nie musicie nie wyjeżdżajcie na drogi dopóki służby nie opanują sytuacji.

Aktualizacja 17:46

Czytelnicy informują, że od strony Olszyny w kierunku Lubania DK 30 jadą dwie piaskarki.

Aktualizacja 17:56

Piaskarki zatrzymały się przed górką, gdzie utknęła ciężarówka i stoją.

Aktualizacja 18:21

Na wysokości hotelu Ponde-Rosa dwie ciężarówki stojące na przeciwległych pasach blokują przejazd piaskarek. Auta osobowe, które nadjechały z tyłu uniemożliwiają cofnięcie ciężarówkom i zrobienie przejazdu piaskarkom.

Dostaliśmy informację, że w związku z kolizją zablokowana jest również droga powiatowa między Olszyną a Grodnicą. 

Aktualizacja 18:40

Piaskarka pojechała w kierunku Radostowa. 

Aktualizacja 19:17

Korek na DK 30 powoli zaczyna się rozładowywać. Utrudnienia w ruchu są jeszcze na wzniesieniu przy wyjeździe z Lubania w kierunku Olszyny.

Aktualizacja 20:20

Po kilku godzinach ruch na DK 30 został przywrócony. W imieniu kierowców dziękujemy mieszkańcom ul. Za Torem w Lubaniu, którzy jeszcze przed przyjazdem piaskarek wozili taczkami piach i sypali na DK30. Dziękujemy też mieszkańcom Olszyny, którzy byli naszymi oczami i uszami.

Aktualizacja 21:08

Piaskarka przejechała drogą Olszyna - Grodnica.

red.

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Precz ze Starostą i PZD
Precz ze Starostą i PZD 4.01.2019, 08:35
Oni dostali posadki i mają to w D...e. Jak krajowe i Wojewódzkie odsnieżyli tak ludzi w wioskach gdzie najczęściej są drogi powiatowe i gminne mają głęboko.
To że pan starosta może sobie przyjechać na 7-8 do pracy i spokojnie spije sobie kawę to nie znaczy że należy mieć gdzieś ludzi co wyjeżdżają już po 5 aby na 6 dojechać i mają problem. Lub wracają po 22 to samo.
Wnerwiony
Wnerwiony 3.01.2019, 13:55
.....ktoś powinien za to beknąć !!!! ......trochę mrozu, trochę śniegu i cały powiat sparaliżowany !!!!.......do tych , którzy mówią , że trudno, bo zima - chyba zimy nie widzieliście !!!.......śmiech mnie ogarnia jak czytam takie bzdury......
Gaga
Gaga 3.01.2019, 13:25
Mam tyko jedno pytanie dlaczego w Świeradowie Czerniawie może być czarno na drodze ,a od skrzyżowania w kierunku Pobiednej jest lodowisko g
Mkm
Mkm 3.01.2019, 15:55
Tak jest co roku, Świeradów sypie sama sól, a Lubań sypie piaskiem i tylko np na zakrętach stopie itp.
Rr
Rr 3.01.2019, 15:31
Poniewaz droge 358 w sluzby z Lubania maja gdzies od kilku dobrych lat!!!!
Fabio
Fabio 3.01.2019, 12:50
korki gdzie się da to yanosik objedzie gorzej z warunkami na drodze...
helmut
helmut 3.01.2019, 12:28
Tak piszecie ze w niemczech odsniezone i wogole a pewnie tylko autostrady widzicie i to w dzien wyjedz na wioske to zobaczysz jak posypane. A autostrady wiecznie zakorkowane to ja wole 20 na h jechac niz stac pol dnia bo helikopter londuje po debila co auto tatusia testuje bo za predkosc mandatu nie ma
Iwanek
Iwanek 3.01.2019, 10:24
Droga nr 30 jest drogą krajową, za którą odpowiada Zarząd Dróg Krajowych i Autostrad, a nie PZD czy Starosta.
Ghhg
Ghhg 3.01.2019, 11:04
Zablokowane były również drogi powiatowe i gminne i wojewódzkie
DAN
DAN 3.01.2019, 09:50
Oni się modlą o brak zimy, po co kasę na środki chemiczne i inne wydawać, lepiej na premię. Dwa tygodnie zimy w roku i wielkie zdziwienie.
Cmoknijcie
Cmoknijcie 3.01.2019, 10:54
Teraz to możecie Pana Starostę przez najbliższe 5lat cmoknąć ?
P-H
P-H 3.01.2019, 09:29
Zaprawdę powiadam Wam - cala ta pogodowa niespodzianka przyszła tym razem z Zachodu - wina Tuska!
Alf
Alf 3.01.2019, 08:06
Za drogi powiatowe odpowiada PZD jednostka podlegała starości, mają również umowę z DZDiK gdzie otrzymują pieniądze i utrzymują drogi wojewódzkie.
Skoro flota składa się ze starych startów to niech te stary najpierw robią zadanie własne czyli drogi powiatowe a nie zlecone. Skoro ludzi za mało to się zleca innym podmiotom utrzymanie. Ale dlaczego zarząd dróg stanął na w miejscu podczas gdy taki zgiuk się rozbudowuje? Dyr PZD do wymiany.
Ale Starostą powie, że dyrektor jest bardzo dobry podobnie jak wpierają świetną jakość obsługi w Lubanskim szpitalu. Ci lewiciwi co krzyczą demokracja konstytucja przez lata rządów stanęli na komunie z sentymentu do startów i innych reliktów PRL. Kto nam chce zagotować komunię!?, ST i Wice?
A skoro nie ma się sprzętu nie bierze się zadań od DSDiK i wyżej
Lód
Lód 3.01.2019, 07:46
Pan Jasinski dalej Olszynę ma w *** i nic nie posypane
Gość
Gość 3.01.2019, 00:17
Powiem coś o realiach w służbie drogowej.
Drogi gminne, powiatowe, krajowe, czy autostrady utrzymywane są przez odrębne jednostki. Jedne z nich otrzymują dużo większe środki niż co widać np po pojazdach (Lubański Jelcz). Dodatkowo priorytety kolejności odśnieżania ustala ktoś we Wrocławiu, nie mając pojecach o lokalnych realiach. Sytuację ratuje sektor prywatny, lecz sięgać po niego można tylko w sytuacjach podbramkowych. Tak więc za stan DK30 można obwiniać zarządzie dróg krajowych, w tym wypadku prawdopodobnie JG.
Diabel
Diabel 2.01.2019, 23:47
Ludzie a czym drogowka ma odsniezac drogi skoro ich sprzet to kupa zlomu,same Stary ktore maja po 30 lat?Niech najpierw wymienia tabor na nowy i w droge?
teo
teo 3.01.2019, 21:16
Prezes Zarządu Dróg w Lubaniu przed kamerami chwalił sie że są gotowi do ataku zimy! Mają zapasy soli ,piasku i sprzęt w gotowość!! No to jak??? Haaaa Haaaa!!
Wojciech
Wojciech 2.01.2019, 22:39
Korki to powodują debile którzy muszą koniecznie jechać 100km/h na szklance. Jeden taki mnie dzisiaj w Radogoszczy wyprzedzał czarną bawarką.
P-H
P-H 3.01.2019, 09:27
No jak miał nie wyprzedzać skoro ma takie auto. Niektóre marki po prostu nie mogą jechać "za" - muszą wyprzedzać i koniec. To nie zbieg okoliczności że w takich najczęściej zasiadają za kierownicą idioci.
Erwr
Erwr 2.01.2019, 21:43
Ludzie, jak zawsze marudzicie! A w Niemczech to oczywiście czarne drogi! Gówno prawda.
Co za popiepszony naród. Typowa polska mentalność - marudzenie.
Ja też dziś jechałem z Lubania do Leśnej ponad pół godziny i nie marudze. ZIMA! ZIMA ZIMA!
Kierowca
Kierowca 2.01.2019, 21:38
Ludzie co wy wymagacie zeby wioski odsniezali skoro autostrada jest zasniezona! Korek w obydwu kierunkach ale kto by sie spodziewal sniegu w styczniu? Jedziesz przez Niemcy jakby zimy nie bylo a tylko granice przekroczysz i zaczyna sie trzeci swiat. Ktos powinien za to odpowiedziec glowa!
Chłop
Chłop 2.01.2019, 22:24
Jasne ludzie z wiosek niech zimę w chałupie przeczekają:)
Gdziesawladze?
Gdziesawladze? 2.01.2019, 21:31
19:00-Leśna-Lubań szklanka maksymalna predkosc jazdy 30km/h , piaskarka owszem jedzie w strone Leśnej ale ani ziarenkiem nie sypała .. kpina ....?
Podróżnik
Podróżnik 2.01.2019, 21:29
a dojazd do Wykrot? tylko czekac na kolejne tragedie
kierowca
kierowca 2.01.2019, 21:27
Skoro wszyscy słyszeli ostrzeżenia o gołoledzi, to jakiego licha nie dostosowali prędkości do warunków jazdy, nie było by tych kolizji. Taka sytuacja na drogach, była wynikiem tak szybko zmieniającej się temperatury i wystąpiła na wszystkich drogach: krajówce, wojewódzkiej, powiatówce i dr. gminnych. Dajcie ludzie już spokój
Dora
Dora 2.01.2019, 23:48
Tylko dlaczego zarówno w Niemczech jak i Czechach drogi są przejezdne i nie m takich problemów? Tylko w powiecie lubańskim temperatura się zmieniła? A może to jednak kwestia zarządzania??? A i prędkości nie było do czego dostosowywać, bo warunków jazdy nie było w ogóle!
Kierowca
Kierowca 2.01.2019, 22:21
Jasne wszyscy dostosowujmy prędkość do warunków to służby niepotrzebne będą. Przy tym co dziś się działo na drogach nie dało się jechać szybciej niż 20 - o jakim dostosowaniu mowa?
kierowca
kierowca 3.01.2019, 00:06
stać jak trzeba, jak na autostradzie Panie kierowco
Kierowca
Kierowca 3.01.2019, 10:09
I właśnie o tym w komentarzach- dlaczego ttzeba stać skoro ktoś za taką sytuację na drogach odpowiada Panie kierowco 2
do Kierowcy
do Kierowcy 3.01.2019, 19:33
sytuacja pogodowa była bardzo dynamiczna wczoraj. Kierowco - Czas reakcji służb zależy w jakim standardzie utrzymania jest droga i w jakim czasie służby muszą zareagować od stwierdzenia wystąpienia zjawiska gołoledzi. Tak jest na wszystkich drogach publicznych -woj. kraj. pow. I tyle w temacie. Skoro nie można jechać trzeba stać -proste? życzę kierowcom bezpiecznej jazdy
Zmęczony
Zmęczony 2.01.2019, 21:19
Droga z Lubania do Olszyny ponad- 2 godziny stalem w korku.W 4 miejscach ciezarowki blokowaly droge.Sam LóD!Szklanka.Masakra.Policji tez nie wiele bylo.Wiec standardowo,jak co roku zima zaskoczyla drogowcow.BRAWO SAMORZADOWCY!Brawo,jak zwykle na to co trzeba to kasy nie ma.A co do komentarzy nizej...taka piaskarke co nie sypie piaskiem tylko sobie jedzie-tez widzialem.Tylko w PL.takie rzeczy!!!!!!!
Michał
Michał 3.01.2019, 08:57
A policja miala auta pchać? Jak pokieruje ruchem jak i tak zablokowaly drogę?
Podróżny
Podróżny 2.01.2019, 20:59
Dotarliśmy! Droga z Jeleniej Góry do Lubania zajęła nam ponad cztery godziny. Na drodze tragedia. Lodowisko. Piaskarki dopiero na górce na wysokości PandeRosa w Jałowcu. Kierowcy zdani na siebie. Masakra.

Pozostałe