Wójt gminy Lubań z niemal minimalną pensją. Ankieta

  • 28.12.2018, 21:40 (aktualizacja 29.12.2018, 11:37)
  • red.
Wójt gminy Lubań z niemal minimalną pensją. Ankieta
Podziel się:
Oceń:
Na wczorajszym posiedzeniu Rady Gminy Lubań, radni ustalili wysokość wynagrodzenia wójta. Od 27 grudnia wójt będzie zarabiał o niemal 2500 mniej niż dotychczas.

W trakcie czwartkowej sesji jednym z punktów, nad którym pochylili się radni, było ustalenie wynagrodzenia wójta gminy Lubań na najbliższy rok. Faktycznie o tym ile w najbliższym roku zarobi wójt gminy zdecydowali radni wybrani z KWW Przyjazna Gospodarna Gmina stanowiący większość w radzie.

O tym jaka będzie decyzja radnych mówiło się już od czasu posiedzeń komisji stałych, gdy radni omawiali złożony przez siebie wniosek, jednak jako uzasadnienie wniosku podawano powody, które wydawały się mało poważne, dlatego wczoraj w trakcie  sesji wielu mieszkańców gminy z uwagą oglądało posiedzenie, oczekując merytorycznych wyjaśnień.

Gdy doszło do omawiania w/w punktu przysłuchujący się obradom usłyszeli jedynie co zostało ustalone w trakcie posiedzeń komisji stałych Rady Gminy, bez wyjaśnienia przyczyn takiej decyzji.

Po przeprowadzeniu konsultacji w gronie radnych odnośnie wynagrodzenia wójta Gminy Lubań, propozycja wynagrodzenia brzmi następująco: 3500 zł wynagrodzenie zasadnicze, 500 zł dodatek funkcyjny i dodatek specjalny 20%. Wynagrodzenie ustala się na okres jednego roku od 27.12.2018 do 26.12. 2019 roku. - odczytał Krzysztof Miazga, wiceprzewodniczący Rady.

W kontrze do decyzji komisji, dwa wnioski formalne o ustalenie wynagrodzenia wójta na dotychczasowy poziomie złożyli radni Cwynar i Klimczyk.

Pół roku temu głosowaliśmy nad wynagrodzeniem Pana wójta i ustaliliśmy je na maksymalnych wysokościach (..) przegłosowaliśmy to jednogłośnie, nie mieliśmy wówczas do wójta żadnych zastrzeżeń. Pytam, co się teraz stało, że Państwo ustalają minimalne wynagrodzenie? Gmina w trakcie dwóch kadencji działalności wójta zmieniła się, nie zaprzeczycie Państwo. Bardzo często wbrew koalicji wójt dążył do tego, aby był zrównoważony rozwój. Mało tego, chcę przypomnieć Państwu, że wójt Gminy Lubań ma duże osiągnięcia na poziomie wojewódzkim i krajowym. Przypominam, że w rankingu inwestycji gmina zajęła 10 miejsce w województwie i 101 w Polsce na ponad 2500 miast i gmin, to jest duże osiągnięcie. - uzasadniał radny Cwynar.

Do dyskusji odniósł się również sam zainteresowany.

Szanowni radni, jakie wynagrodzenie ustalicie dla mnie nie ma większego znaczenia. Startując w wyborach nie przywiązywałem większego znaczenia do strony materialnej. Podejmując decyzję o kandydowaniu na wójta Gminy Lubań moim przesłanianiem była misja na rzecz gminy i jej mieszkańców. Ile tylko będę mógł, starał  się będę swoją działalnością przyczyniać do rozwiązywania problemów mieszkańców i gminy. Podkreślę jeszcze raz, kandydując nie kierowałem się stroną materialną. - oświadczył Zbigniew Hercuń, wójt Gminy Lubań.

Ostatecznie głosowano dwa wnioski - za pozostawieniem uposażenia na dotychczasowym poziomie oraz obniżeniem do niemal minimalnego. W głosowaniu jawnym głosami 9 za i 5 przeciw przyjęty został wniosek ustalający wynagrodzenie zasadnicze wójta w wysokości o 100 zł wyższej niż wynosi najniższe możliwe wynagrodzenie na tym stanowisku w gminie do 15 tys. mieszkańców. (pełny przebieg dyskusji oraz głosowanie można zobaczyć na nagraniu z sesji w 2:38:46)

W ten sposób przynajmniej na okres najbliższego roku pensja Zbigniewa Hercunia wyniesie około 3400 zł netto, jest to o około 2400 zł mniej niż wójt otrzymywał dotychczas.

W związku z tym, że w trakcie sesji nie usłyszeliśmy uzasadnienia wniosku, dziś poprosiliśmy Teresę Trefler, przewodniczącą Rady Gminy o odpowiedź, czym Rada uzasadniała taką decyzję.

Radni uzasadniali to tym, że w tak krótkim terminie wpłynęły trzy skargi na działania wójta (dopisek red. - skargi rozpatrywano na tej samej sesji 1:39:30). Mimo wcześniejszych zgłoszeń, brak kontaktu z biurem rady, właściwie bardzo źle działało biuro rady, dopiero po pewnym czasie okazało się, że wójt dał nowego pracownika. Młodzi radni w rozmowach na komisjach uzasadniali, że pojawiło się zbyt dużo niejasności. Przekazanie projektu budżetu po terminie czy rożnych tam jeszcze innych. Rada jak uważała tak zrobiła. Młodzi radni mówili, że oni zaczynają od początku i jeżeli wójt się wykaże dobrą współpracą i na zewnątrz pokaże, że robi wszystko dla mieszkańców to prawdopodobnie mu podniosą. Nie uważam, że to jest obniżenie, po prostu na start dali mu taką pensję. Czekają na wójta działania i tak to uzasadniali. - wyjaśniała przewodnicząca.

Tylko dla porównania rozpytaliśmy ile dziś zarabia menadżer najniższego szczebla w jednej z firm korporacyjnych na terenie SSEMP w Wykrotach. Dodajmy, że firma ma opinię tych gorzej płacących. Jak ustaliliśmy zastępca kierownika działu zarabia tam 8400 zł netto. Czyli o całe 5000 zł więcej niż wójt otrzymał wczoraj od radnych.
Co Wy sądzicie o takiej decyzji?

red.

Komentarze (161)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pani
Pani 08.01.2019, 22:04
To co wyprowadzi się? Zostanie.
Pppp
Pppp 08.01.2019, 19:29
Nie zostanie mówią że idzie do leśnej
Ww
Ww 08.01.2019, 21:10
A po co ta Pani w Lesnej?Co miala by tam robic?
Pani
Pani 08.01.2019, 10:26
Ona zostanie i będzie realizowała program wyborczy z myślą o mieszkańcach. Czy radni źle zrobili, że nie dali 55000 zł na samochód dla policji tak jak chciał wójt a przeznacxyli te pieniądze na rozbudowę wodociągu gdzie dowożona jest woda. Sami ocenncie.
Pppp
Pppp 07.01.2019, 16:41
Niech ona idzie wreszci do tej leśnej i da ludzią żyć.
Pani
Pani 07.01.2019, 19:25
a kto umiera?
Dlb
Dlb 07.01.2019, 22:49
Nie umiera to jeczy skapromitowany Pinokio polityczny nikt
Lx
Lx 07.01.2019, 11:50
Który pracownik szergowy zarabia 5oootys.Zniszczył dobrą kadrę w 2 miesiące fałszywie oskarżył dla zasłużonych praca bez konkursu kłamstwa skargi zasadne wiec za co więcej.
Piotrek
Piotrek 07.01.2019, 08:36
Wstyd na całą Polskę!!!
Zemsta Pani niedoszłej Burmistrz, a radni powinni się wstydzić, bo szeregowy pracownik gminy będzie zarabiał jak Wójt a radni na dietach i sesjach wyciągną więcej niż Wójt. Totalne upokorzenie i jak ta gmina ma normalnie pracować no jak !!! Zemsta TOTALNEJ OPOZYCJI
Pani
Pani 07.01.2019, 11:06
Radni nie zarobią więcej jak 1300 zł bo więcej nie mogą. Karma wraca. Może porozmawiasz z wójtem jak potraktował byłą zastępczynię. W tedy wyjdzie kto kogo chciał upokorzyć i kto jest mściwy.
Lx
Lx 04.01.2019, 23:50
Pinokio to pusta pacynka która bólu nie czuje pustka nie boli
FK
FK 04.01.2019, 12:40
Anetka, ból cię ściska, i żal
Pani
Pani 04.01.2019, 15:01
Czego, że pinokio musi tańczyć tak jak ona zagra.
Takie mam zdanie
Takie mam zdanie 05.01.2019, 14:14
On niby pinokio, a ona kto?Wieloletnia wspolpracownica, swoj do swojego ciagnie. Pewnie oboje siebie warci.
Pedro
Pedro 03.01.2019, 20:40
Już dawno powinni zrobić porządek z radnymi analfabetami. Szczególnie z Radostowa... Jedna wielka klika. Anetko kończ, wstydu oszczędź !
Stop kłamstwu
Stop kłamstwu 03.01.2019, 23:09
Kto ma zrobić ten porządek? Ta szóstka ociemniałych, niepiśmiennych ludzi z nierozgarniętym pinokiem na czele. A to się uśmiałem. Pani Aneto tępić tę ciemnotę umysłową. Z nich to już się cały powiat śmieje w każdym urzędzie.Jak pinokio zalicza w topę za w topą jak pozostał sam na stanowisku. W dwa miesiące narobił wstydu dla gminy za całe osiem lat. Tak kończą działacze PZPR-u.
Pani
Pani 03.01.2019, 22:54
Pedro masz rację. Teraz tylko nadzieja w Anetce. Anetko kończ, wstydu oszczędź wójtowi i jego poplecznikom w radzie. W tobie nadzieja.
Wyborca
Wyborca 03.01.2019, 09:54
I co atakujecie Panią przewodniczącą Rady Gminy, mimo,że jest to Pani bardzo spokojna, kulturalna i kompetentna posiadająca doświadczenie w prowadzeniu sesji jak nikt z Was.
Stop kłamstwu
Stop kłamstwu 03.01.2019, 13:04
W cale mnie ten atak nie dziwi. To są typowe metody wypracowane przez komunistów. Typu zastraszyć, poniżyć, itp. Ale Szanowna Pani Tereso nie ma się czym przejmować. Ten stary *** jest dla Pani za mały. Głowa do góry i do przodu.
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 02.01.2019, 13:08
Tak jak śmieją się z całej tej sytuacji w innych gminach to jeszcze nie było. Nieudaczna przewodnicząca, która bez suflera nie poprowadzi sesji, radni, którzy mają wszystko napisane na kartce, bo sami nie skleciliby żadnego zdania. Ludzie pomyślcie o mieszkańcach gminy - nie po to zostaliście wybrani, aby spełniać mściwe życzenia waszego guru. Jesteście tylko narzędziem w jej rękach do wykonanie jej planu, a potem gwarantuję, że jak osiągnie cel to i z wami się rozliczy. Dziwię się tylko niektórym radnym, którzy wcześniej krytykowali postępowanie guru, a teraz włażą jej w d....... - co wam obiecała? Nawet jak wam coś obiecała to czy jest to warte tej kompromitacji? Jeszcze jedno - mściwi ludzie są bardzo nieszczęśliwi, tak więc pomyślcie czy warto unieszczęśliwiać się dla swego guru.
Lx
Lx 02.01.2019, 14:22
Pinokio w takim razie jest bardzo nieszczesliwy**
mieszkanka K.
mieszkanka K. 01.01.2019, 19:24
Ci co głosują,ze wójt powinien pracować za darmo to chyba upadli na główkę!!! Ciekawa jestem jak by głosowali gdyby to oni mieli pełnić funkcję wójta. Po co to się błaźnić!! Uważam,że to odwet za przegraną w wyborach.A p.przewodniczącej też powinien skończyć się limit,jest b,słaba,czy nie ma innych osób.Na dodatek jest tam mąż p.która nie przeszła na wójta i stąd ta cała rozróba. Powinien być zakaz startu w wyborach rodzinie- startuje jedna osoba a nie cała rodzina.Kto to będzie dbał o nas jeżeli oni się tak żrą- jak wilki- skandal kogo my wybraliśmy.
Pozdrawiam i proszę o trochę szacunku dla nas mieszkańców.
XYX
XYX 02.01.2019, 21:29
A mąż tej pani dostał najwiecej glosiw na radnego w całej gminie wiec o czymś to świadczy radze ci najpier się zapoznac z faktami a później pisac takie bzdury...
Marc
Marc 03.01.2019, 13:20
Tylko że w gminie nie wszystkie wioski mają ponad 900 mieszkańców.
Hzy
Hzy 14.01.2019, 22:39
Tak to prawda ale wioska jest podzielona na obwody a są tez wieksze wioski od Radostowa i obwody o prorwnywalnej liczbie osob
Pani
Pani 03.01.2019, 22:50
I tak są podzielone na okręgi wyborcze. Mimo to nikt nie osiągnął takiego wyniku.
Gosc
Gosc 01.01.2019, 13:59
Mysle ze krzywdy nie ma faworyzujac tylko Pisarzowice i Henrykow .
Dan
Dan 01.01.2019, 11:29
No przegieli z tym wynagrodzeniem. Mimo wszystko ta funkcja to spora odpowiedzialność i trzeba mieć sporo oleju w głowie żeby ją pełnić. A taka pensja? Hm..
Kasia
Kasia 01.01.2019, 22:03
Właśnie oleju w głowie
prezes
prezes 01.01.2019, 14:00
Jaka odpowiedzialność???? Nie rozśmieszaj mnie. Czy jakikolwiek wójt odpowiada swoim osobistym majątkiem za podejmowane decyzje? Czy za opóźnienie w zapłacie, przegraną sprawę o odszkodowanie w sądzie, brak środków na realizację jakichś obowiązków komornik wchodzi mu na jego osobiste konto, odbierając środki do życia, jak ma to miejsce w przypadku każdego właściciela sklepu, składu opału, czy każdego innego przedsiębiorcy? Czy jakikolwiek wójt za spóźnianie się do pracy lub przykładowo picie, niewywiązywanie się z obowiązków, nieuprzejme traktowanie klientów jest wywalany z dnia na dzień z roboty, jak ma to każdy pracownik?
Nie mówcie mi tu więc o odpowiedzialności na tym stanowisku, bo to jest właśnie raj dla bumelantów.

Sporo oleju w głowie to musi mieć kardiochirurg latami doskonalący swój zawód, robiący operacje na otwartym sercu, czy architekt projektujący skomplikowane wieżowce. Taki ktoś na stanowisku wójta nie musi umieć nic, może nie znać nawet KPA, nie znac języków obcych, nie rozumieć rachunkowości budżetowej. Wystarczy, że nakłamie w wyborach, a im mniej wie, tym kłamstwa przychodzą łatwiej. Więc nie jest to stanowisko wysokospecjalistyczne.

Nie mawięc jakichkolwiek powodów, by na takim stanowisku zarabiac więcej.
Pan Wesoły Miś.
Pan Wesoły Miś. 04.01.2019, 13:21
Jaki prezes, taki wywód.
Anna
Anna 01.01.2019, 13:25
Chyba sobie żartujesz :DDDD Nie potrafię wyobrazić sobie żadnego, absolutnie żadnego powodu, dla którego miałabym zrezygnowac ze swojej obecnej pracy, by zostać wójtem lub burmistrzem! Po pierwsze wynagrodzenie mam porównywalne, po drugie zadania ciekawsze, po trzecie nie jestem pod butem jakiejś rady, po czwarte mogę być anonimowa. Praca w urzędzie to dziś obciach. Gdy spotykam się ze znajomymi ze studiów, to wręcz wstyd się przyznac, że pracuje się w urzędzie, jak ktoś już coś takiego robi, to od razu zastrzega, że to tymczasowe. No chyba, że traktuje to jak fuchę do płacenia ZUSu, a realizuje się w swojej działalności.

Może jeszcze w pokoleniu naszych rodziców, gdy o pracę było generalnie trudno, to taki wójt to było coś. Ale teraz, jak dobrze napisał ktoś wcześniej, nikt kto ma trochę oleju i zaradności nie ubiega się o takie stanowisko. To żaden prestiż :D :D

Mieszkałam kiedyś w bloku i mieliśmy tam zarządcę nieruchomości. Dbał o to, żeby było czysto, robił remonty, naprawy, miał tak działać, żeby nam było komfortowo i wygodnie. Taki burmistrz, czy wójt to właśnie taki zarządca, tyle że nie osiedla, a gminy. Ma tak działać, żebyśmy byli zadowoleni, a jak nam się nie spodoba, to go wymieniamy. Różnica taka, że zarządca osiedla nasze składki wydawał na inwestycje i brał jakiś procent dla siebie. Wójt robi to samo, ale jeszcze traci nasze pieniądze na swoją własną promocję i czuję się celebrytą. Trochę to śmieszne i żałosne, ale pozwalamy mu na to słodkie złudzenie, bo bez tego już chyba nikt by się zgodził na taką robotę.

Prawda jest taka, jak napisał ktoś niżej. Takiej pracy zaradni, wykształceni i przedsiębiorczy ludzie po prostu nie chcą, więc biorą ją ludzie, którzy gdzie indziej sobie nie radzą.
Kasia
Kasia 04.01.2019, 06:53
Uważam podobnie , że taka praca to dla osób z obniżonym poczuciem wartości , każdy kto zna własną wartość mierzy wyżej, praca w urzędzie w dzisiejszych czasach to obciach .
...
... 07.01.2019, 21:09
Czyli Guru też ma niskie poczucie własnej wartości...
Ktoś
Ktoś 31.12.2019, 18:02
Ktoś nie może pogodzić się z przegranymi wyborami smutne to jest i żałosne.
prezes
prezes 31.12.2019, 15:43
Błędne założenie tej ankiety jest takie, że stanowisko wójta, czy burmistrza, mogłoby byc w ogóle pożądane. Prawda jest taka, że dawno minęły czasy, gdy to był łakomy kąsek, czy jakiś prestiż. Teraz to miejsce dla nieudaczników i tacy nieudacznicy startują właśnie w wyborach. Wystarczy się rozejrzeć. Rozgarnięci ludzie nie idą do polityki na takie stanowisko, bo są dużo lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy. Więc obniżenie pensji jak najbardziej słuszne.
Wyborca
Wyborca 31.12.2019, 13:29
Szanowny Panie Wójcie pracował Pan z Panią Anetą 8 lat. Gmina w tym czasie osiągała wspaniałe wyniki i sukcesy pod Pana Kierownictwem na co składała się praca Pani Anety i wszystkich urzędników w gminie.Uchodziliście w oczach mieszkańców i nie tylko jako zgrany duet. W sytuacji kiedy Pan zaczął budować szatnie w Pisarzowicach gdzie jedna szatnia już była a nie w Kościelniku gdzie działa prężny LZS a nie było żadnej szatni i roztaczać mrzonki o budowie drugiej hali sportowej w Pisarzowicach ( jedna już jest) to pana zastępca widząc jawną niesprawiedliwość w rozwoju równomiernym gminy i nie tylko postanowiła kandydować na wójta i miała takie prawo. Pan w zemście natychmiast odwołał ją z zastępcy ale też próbował ją upokorzyć. Tu w tym momencie nie błysnął Pan inteligencją i nie był Pan sprawnym strategiem. Widział Pan, że Pani Aneta mimo wszystko zdobyła wysokie poparcie w gminie, wiedział Pan , że jest to silna osobowość i Łatwo się nie poddaje, należało dążyć do podjęcia współpracy dla dobra gminy i dla własnego dobra. Poszedł Pan w innym kierunku w kierunku upokorzenia to czego się Pan spodziewał z jej strony - pochwał na .pewno nie. W takiej sytuacji poważny, inteligentny, myślący, nie mściwy człowiek postępuje inaczej , jeżeli nie widzi możliwości współpracy to się nie obrażą, a proponuje kulturalne rozstanie bez wzajemnych urazów proponując odejście za porozumieniem stron wypłacając stosowną odprawę i jeszcze oferuje się pomoc w znalezieniu pracy. Oczywiście Pana na taki gest nie stać, bo przerasta to możliwości Pańskiego intelektu i dlatego Pan ma co Pan ma. Moim zdaniem poszedł Pan w dobrym kierunku zatrudniając nową Panią sekretarz, jest to widać osoba młoda z doświadczeniem i pewnie ambitna, być może ona nakłoni Pana do podjęcia właściwej współpracy z Radą Gminy. A co do radnych to panowie należycie spełniacie swoje obowiązki i tak trzymać. Z doświadczenia wiem, że Pan Wójt nie umie korzystać z dobrych rad radnych i w swojej zaciekłości ukierunkuje swoich najbliższych na ataki na pojedynczych radnych zaczynając od Pani przewodniczącej a potem na innych po kolei. Pani przewodnicząca obrady sesji prowadzi starannie, taktownie i z poszanowaniem prawa każdego radnego, ale nie może pozwalać na wprowadzanie anarchii i zamieszania w czasie obrad.Dlatego apeluję do Radnych nie czytajcie tych bezimiennych , anonimowych wypocin w komentarzach, róbcie swoje dla dobra ogółu i gminy. Wyborcy światli są zwami !!!. Dodać należy ,że Pan Wójt otacza się emerytami w gminie, jest już ich tam kilka, zamiast ogłosić konkursy i dać możliwość zatrudnienia ludzi prężnych , młodych i wykształconych.Emeryci liczą na dobrą kasę w gminie i odpoczynek w pracy.
Ja do Wyborcy
Ja do Wyborcy 31.12.2019, 21:02
".... zatrudniając nową Panią sekretarz, jest to widać osoba młoda z doświadczeniem i pewnie ambitna, być może ona nakłoni Pana do podjęcia właściwej współpracy z Radą Gminy....". Drogi Wyborco młody pracownik to nie zawsze pracownik ambitny (nie wykluczona ambicja z parciem na szkło), pracowity, rzutki umiejący myśleć samodzielnie. Jest to przeciwieństwo osób starszych np. przed emeryturą, mających swoje zdanie, którzy obowiązek pracy traktują bardzo poważnie nie pytając "na starcie" ile zarobią (tak jest w przypadku młodych pracowników), punktualnych i doświadczonych w życiu zawodowym, którzy nie mają problemu chociażby z czytaniem przepisów (w tym temacie ostatnią kompromitację pracownika -urzędnika, wójt wziął na siebie).Urzędnik starszy nie zawsze znaczy wypalony. Nie wiem dlaczego rozmówcy tak negatywnie wypowiadają się nad doświadczonymi urzędnikami. Kilkakrotnie doświadczyć można było nieobecności Pani kierownik teraz Sekretarz w pracy nawet około o godz. 9.00 , którzy usprawiedliwiali swojego szefa że będzie, ale będzie spóźniej (praca urzędu rozpoczyna się chyba o 7.15) Po zasięgnięciu języka Urzędnicy wskazali, że jest to nagminna sytuacja u kierownik a teraz Sekretarz (główka , wymówka, przemarsz wojsk, itp). Taka sytuacja jest nie do pomyślenia wśród "dojrzałych urzędników", których to boli, bo też mieli dzieci, swoje życie osobiste, rodzinę a mimo to do pracy przychodzili punktualnie., a nawet przed czasem.. Nie tędy droga. Teraz Pani pracuje dla dobra i na rzecz mieszkańców gminy. Czy Pani Sekretarz zdoła nakłonić wójta do współpracy z Radą-nie sądzę. Wójt nie należy do ludzi którzy zmieniają zadnie , tym bardziej że Sekretarz wspiera i podtrzymuje na duchu szefa w jego działaniach. Życzę Pani Sekretarz powodzenia w prowadzenia urzędu, a wójtowi realizacji zamierzonych celów , przeciwnikom wójta wytrwałości w dążeniu do ideału gminy i tak trzymać, Przewodniczącej rady odporności na hejt, niech każdy robi swoje uczciwie i rzetelnie dla dobra gminy i mieszkańców. Wszystkim Dobrego Roku 2019
Do "Ja do Wyborcy"
Do "Ja do Wyborcy" 01.01.2019, 19:49
Nie trudno domyśleć się kto jest autorem zamieszczonego komentarza.Osoba ta odeszła z pracy w urzędzie i jak widać, nie może pogodzić się, że nowy kierownik spokojnie poradził sobie na stanowisku, nie narzeka a przy tym jest zadowolony z pracy w urzędzie. Lubań jest małą miejscowością i bardzo szybko docierają plotki rozsiewane na konkretne osoby. Dobrze jest nie przejmować się takimi ludźmi i tym co mówią, bo poprzez takie zachowania pokazują, że mają problem z tymi, którzy ciężką pracą dochodzą do czegoś w życiu, a sami tylko siedzą i narzekają jak jest im źle. Nie jest to dobry kierunek, a te wszystkie złe emocje potrafią wrócić do człowieka bardzo szybko. Dlatego dobrze jest zająć się własnym życiem, problemami, a energię spożytkować w nowej pracy, może przyniesie rezultaty, zamiast plotkować po kątach i wymyślać niestworzone historie tylko po to, aby sobie ulżyć. Mimo wszystko - wszystkiego dobrego i ciekawszego życia, co by cudzym się nie interesować :-)
Pozdrawiam - zorientowany obserwator.
Lx
Lx 02.01.2019, 14:32
Takie historje ja ty wymyslasz to nikt nie potrafi Pinokio
Poruszony!!!
Poruszony!!! 01.01.2019, 18:45
A moze ten niedoinformowany o przyczynach przychodzenia czasami 2 godziny pozniej przyjdzie do urzedu i zapyta pani sekrerarz a nie snuje wywody takie jak mu pasują. Widze ze kazdego chcialoby sie zniszczyc. Nawet osoby ktorym zalezy ns gminie i jej mieszkancach pomimo krótkiego stażu pracy.
Dobrze poinformowany
Dobrze poinformowany 01.01.2019, 14:08
Popieram twierdzenie dotyczące osób starszych i tego, że są to z reguły osoby bardzo doświadczone i pracowite, natomiast nie zgodzę się z twierdzeniem dot.sekretarz. Jest ona osobą bardzo pracowitą, ambitną, posiada dużą wiedzę i służy pomocą innym. Swoje obowiązki wykonuje bardzo dobrze, a jako kierownik także sprawdza się świetnie. Przez 2 m-ce zajmowała dwa stanowiska w referacie i dała spokojnie radę. Kiedy pojawiał się ciężki okres potrafiła zostać po godzinach, które zwyczajnie później odbierała (a nie jak pisze się wyżej przychodziła później), nie chodzi na zwolnienia i nie narzeka. Nie musi też nakłaniać do niczego wójta, bo jest on doświadczonym człowiekiem, jest jej pracodawcą i to on wydaje polecenia wszystkim pracownikom, a sekretarz pełni jedynie rolę organizacyjną m.in. nadzoru nad sprawnym funkcjonowaniu urzędu. Także proszę nie komentować czegoś, o czym nie ma się do końca pojęcia. Urząd Gminy Lubań ma świetną kadrę i nie fajnie jest pisać brednie, które mogą sprawiać przykrość. Niech każdy z nas wystawi własny rachunek sumienia i przemyśli swoje postępowanie - początek roku to dobry czas, bo zawiść nie jest dobrą drogą.
Zawodnik
Zawodnik 31.12.2019, 20:53
Przepraszam bardzo szatnie w Pisarzowicach buduje LZS Łazy Pisarzowice z finansów unijnych a nie gminnych Pani Aneta nic do nich nie ma ani pan wójt
Ktoś
Ktoś 02.01.2019, 17:52
To nie jest do końca prawda ponieważ gmina dołożyła trochę do tej szatni
Pani
Pani 01.01.2019, 22:44
Po pożyczkę 300 tysięcy zlotych LZS pójdzie do banku a nie do gminy. 100 tysięcy złotych na przyłącze też dali ze swoich pieniędzy czy z budżetu gminy. Wniosek też napisali sami a nie pracownicy urzędu. Ktoś tu manipuluje. Czyżby pinokio i jego ludzie.
Pani
Pani 01.01.2019, 12:51
A pożyczkę wezmie LZS z banku a nie z gminy? Jest to kwota 300000 zł.
?
? 31.12.2019, 17:21
To jest najmądrzejszy komentarz jaki można było postawić..!!!!. Wielkie brawa!!!! Ludzie uczcie się a nie głupoty wypisujecie.Przyznam się głos oddałem na wójta.Ale teraz po tym wszystkim widzę że popełniłem wielki błąd.Zastanawiam się ilu ludzi popełniło taką głupotę ?
sp
sp 31.12.2019, 16:32
Cała prawda
Krystian
Krystian 31.12.2019, 00:41
Kierownik dzialu na strefie a wojt ....dobre sobie ... nie wytrzymalby tam nawet jednego tygodnia bo tam sie robota ma palic jak nie to cie nie ma nastepnego dnia a tutaj, no coz odwolanie to tylko teoria. Co do tych osiagniec i wynikow rankingow - jesli chce sie byc najlepszym to tylko do takich trzeba sie rownac nie do slabszych bo po co patrzec na caly dolny slask jesli w porownaniu z sasiadami powiatowymi gmina luban wyglada jak trzeci swiat bez klarownej wizji i pomyslu na siebie a te lokalne batalie ,, wielkiej " polityki sa strata czasu i pieniedzy podatnikow. Mozna tylko sobie wyobrazic co by sie stalo gdyby wojtem zostal menedzer z prawdziwego zdarzenia z firmy sektora prywatnego - fasady tej instytucji jeszcze nigdy by tak nie zadrzaly a ludzie ociekajacy lenistwem wypadaliby przez okna- mozna pomazyc. Pytanie w sondzie tez stronnicze i jak na media w teorii niezalezne, bardzo slabe. Oczywiscie gdyby wojt mial wyniki to i by zaranial 10 netto i nikt by tego nie podwazal a tak.. ?! Proponuje do pracy i zaprzestanie klepaniz sie po ramieniu, wojt niech siada w auto i objedzie kazda miejscowosc podlegla i zobaczy na oczy ile jest do zrobienia.
Gość
Gość 31.12.2019, 17:40
Komentarz ad vox populi . Suweren taki lubi .
" Można tylko sobie wyobrazić co by się stało gdyby wójtem został menedżer z prawdziwego zdarzenia z firmy sektora prywatnego "
Nie można . Taki by zmysły postradał mając do czynienia z takimi .
Ktystian
Ktystian 01.01.2019, 00:51
Ryba zawsze psuje sie od glowy nie odwrotnie jesli lider jest dobry to i zespol za nim podaza nie ma co winic wiekszosci za slabego lidera.
Kasia
Kasia 31.12.2019, 07:29
Brawo komentarz bardzo prawdziwy . Może kiedyś doczekamy się tak działających urzędów
Lzs
Lzs 31.12.2019, 00:06
Najlepsze że LZS Henryków nie istnieje od kilku lat
Radosław Jaśnikowski
Radosław Jaśnikowski 30.12.2018, 23:10
Kto podpisuje się jako LZS Henrykow? Zresztą nieważne, ale proszę nie wiązać tej wypowiedzi ze mną, czyli byłym Prezesem LZS Henryków. Nie chcę się angażować politycznie i opowiadać za którąkolwiek ze stron tego, moim zdaniem, bezsensownego sporu. Każda ze stron ma swoje racje, które przy odrobinie woli współpracy i porozumienia można byłoby przekuć na ciekawe rozwiązania na rzecz Gminy Lubań. Ale to wymagałoby współpracy każdej ze stron, a widzę, że w tej kadencji będzie o to bardzo trudno. Szkoda... Ja osobiście żałuję, że nie przeszedł projekt Pana Radnego Klimczyka odnośnie zbudowania hali w kompleksie sportowym w Pisarzowicach. Kompleks byłby wtedy kompletny i świetnie by służył dzieciakom angażującym się w sport, których jest naprawdę sporo. Rozumiem oczywiście potrzebę wybudowania sali gimnastycznej w Radostowie, czy szatni dla piłkarzy LZS Kościelnik, ale wydaję mi się, że można by było zrealizować te wszystkie inwestycje. Mój apel do radnych naszej Gminy jest więc taki: mniej wzajemnej nienawiści i robienia sobie na złość, a więcej merytorycznego rozmawiania o potrzebach mieszkańców Gminy i realizowania zadań sprawiających, by tym mieszkańcom żyło się lepiej.
Gość
Gość 31.12.2019, 17:45
Co ma wójt do LZS Henryków tyle samo co premier kraju do Wisły Kraków . Sal hal orlików , w Leśnej obok stadionu piłkarskiego jest nowy stadion lekkoatletyczny i co z tego wynika . Nic . Tylko koszty .
Ktystian
Ktystian 31.12.2019, 00:46
Hala sportowa ? A dla kogo? Stadion atletyczny swieci pustkami podobnie jak i orlik z reszta nie tylko ten w pisarzowicach. Trzeba troche cewilizacji takiej jak bezpieczne pobocza, chodniki, oswietlenie, kanalizacja, siec gazociagowa itp. A hale sportowo widowiskowa niech buduje powiat w lubaniu
Kasia
Kasia 31.12.2019, 07:41
Dokładnie gospodarka ściekowa masakra rowy zanieczyszczone ludzie ścieki odprowadzają śmierdzi .A jednemu Panu przyśniło się ze kompleks sportowy powstanie. Bo tylko Pisarzowice na terenie Gminy mają prawo do inwestycji. Place zabaw w tragicznym stanie brak inicjatywy żeby o to zadbać. Mozna tak wymieniać bez końca ale aby postawić a potem już nie ma kto oto zadbać.

Pozostałe