Sylwester w domu?

  • 28.12.2018, 12:41 (aktualizacja 28.12.2018, 13:56)
  • infoWire.pl
Sylwester w domu? Pixabay.com
Podziel się:
Oceń:
37% Polaków przywita nowy rok w domu. 1/4 osób wybiera się na sylwestra do znajomych. Jeśli chodzi o sylwestrowe imprezy plenerowe, bale czy wyjazdy, cieszą się one niewielką popularnością.

Nie tak rzadko bez wydatków

Dlaczego tak sporo biorących udział w badaniu Barometr Provident zamierza spędzić sylwestra w domu? 37% z nich twierdzi, że po prostu to lubi. Często powodem rezygnacji z sylwestrowej imprezy jest jednak sytuacja finansowa. Dużo osób nigdzie nie pójdzie, bo nie chce wydawać pieniędzy na sylwestra lub ich po prostu na ten cel nie ma. Warto zauważyć, że żadnych kosztów w związku z nastaniem nowego roku nie ma zamiaru ponieść aż 12% respondentów.

Na sylwestrze się na… jemy

Ci, którzy na wydatki się jednak zdecydowali, zmniejszą zawartość swojego portfela średnio o 219 zł. - Większość tej kwoty przeznaczymy na jedzenie (ok. 80 zł) oraz alkohol (ok. 50 zł). Reszta pieniędzy pójdzie na ubrania, kosmetyki, jak również czasami wejściówki do klubu bądź inne opłaty, które są związane z sylwestrową nocą - mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Karolina Łuczak, kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska.

Różne źródła finansowania

W jaki sposób sfinansujemy sylwestrowe wydatki? 68% badanych zrobi to z bieżących dochodów. Niecałe 30% respondentów skorzysta z oszczędności. Jedynie kilka procent osób weźmie zaś na sylwestra pożyczkę.

infoWire.pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

my
my 29.12.2018, 11:41
witaj biedo

Pozostałe