Spalasz odpady, licz się z konsekwencjami

  • 28.12.2018, 12:19 (aktualizacja 28.12.2018 14:01)
  • nj24.pl
Spalasz odpady, licz się z konsekwencjami eLuban.pl
O tym, że nie warto ogrzewać domu odpadami przekonała się jedna z mieszkanek Jeleniej Góry.

O tym, że nie warto palić w piecu śmieciami i odpadami przekonała się ostatnio pewna jeleniogórzanka. Kiedy z jej komina unosił się gryzący, czarny dym, a wezwana przez sąsiadów straż miejska bezsprzecznie ustaliła, że w piecu spalane były przedmioty zakazane, ona sama zlekceważyła sprawę, odmówiła przyjęcia mandatu. Sprawa trafiła do sądu.

Kobieta spalała w swoim piecu resztki mebli, elementy ram okiennych itp. Spalane kleje z paździerzowych płyt, lakiery i farby, ku utrapieniu sąsiadów, zatruwały najbliższe otoczenie budynku. Straż miejska nie miała żadnego kłopotu z ustaleniem źródła ponadprzeciętnego zanieczyszczenia powietrza. Mieszkance Jeleniej Góry strażnicy miejscy próbowali wręczyć mandat, ale ta nie przyjęła go, uznając, że to nieuzasadnione czepianie się ludzi.

Sprawa trafiła do sądu, a ten okazał się bardzo surowy dla właścicielki paleniska. Sędzia wymierzył kobiecie grzywnę w wysokości 600 zł plus opłatę dodatkową 600 zł. Do tego obciążył ją kosztami postępowania - 957,48 zł. W sumie więc jeleniogórzanka wydała na sądową sprawę równowartość 1,5 tony dobrej jakości opału.

nj24.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Księginiarz
Księginiarz 29.12.2018, 09:10
Zapraszam straż miejską z Lubania na Księginki po godzinie. 16 jak się tylko szarawo zaczyna robić. W piece idzie wszystko co popadnie a ulicą nie długo w masce trzeba będzie chodzić.
gość
gość 28.12.2018, 23:08
A może artykuł o jakości węgla? O tym, że często to zlepki spajane nawet smołą. Ja palę od góry, palę węglem 1000 zł za tonę, suchym drewnem, a dym czarny.
grześ
grześ 29.12.2018, 14:48
bo z Ciebie d..a , a nie palacz,naucz się palić ,albo zmień piec
OŚ
30.12.2018, 21:59
Panie Grzegorzu,to może udzieli Pan lekcji palenia w piecu? Może wyślemy zdjęcie Pana komina podczas rozpalania:)
grześ
grześ 31.12.2018, 07:53
o paleniu bez dymu było już na stronach elubań,a tutaj poczytaj sobie dlaczego opał dymi w pierwszym cyklu palenia.
czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/dlaczego-piec-kopci/
gość
gość 29.12.2018, 17:26
Dzięki.
Gość
Gość 29.12.2018, 12:15
Racja trzeba zrobić artykuł na temat jakości węgla ja mam to samo1000 zl za tonę wegiel dym czarny niewypala się tu trzeba zacząć temat
gość
gość 29.12.2018, 17:29
Taa, teraz się dowiadujemy, że nie umiemy palić, choć palę według instrukcji zamieszczonej na eluban. mój węgiel też się nie wypala, raczej koksuje.
grześ
grześ 30.12.2018, 19:05
bo palisz węglem za wysoko kalorycznym ,jeżeli jeszcze do tego w Twoim piecu są ruszta wodne ,to nie spalisz tego węgla podczas jednego cyklu palenia i niestety wielokrotnie kupujący węgiel popełniają taki błąd , różnica między nisko a wysokokalorycznym węglem jest jak pomiędzy piwem i spirytusem
gość
gość 31.12.2018, 14:53
Nie mogę się na wszystkim znać. Na piecu mam tylko napisane węgiel, jako paliwo, skąd mam wiedzieć, jaki kupować? Ruszta mam normalne. A problem dymienia nie powstaje w momencie rozpalania, a w momencie podkładania. Nie utrzymam ciepła z wegla włożonego rano do rozpalenia. O 14 mam już tylko trochę żaru.
grześ
grześ 31.12.2018, 15:24
powyżej już to napisałem poczytaj sobie to;
czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/dlaczego-piec-kopci/
i dodam w chwili obecnej składy opału dają klientom świadectwa jakości węgla ,masz tam między innymi podaną kaloryczność ,Kupując kilka razy mniejsze ilości sam dojdziesz do tego w jakiej kaloryczności węgiel jest dla Ciebie najlepszy
Ekolog
Ekolog 28.12.2018, 20:13
A kiedy napiszecie?
O tym, że nie warto palić w piecu śmieciami i odpadami przekonała się ostatnio pewna lubanianka.
Ania
Ania 28.12.2018, 22:44
Jak jest bida to niech i pali, chociaż jakoś przeżyje zimę. PO rozj..ło kraj to teraz trudno nadrobić stracony czas.
grześ
grześ 29.12.2018, 14:49
jak ludzie wybiorą jeszcze raz ekipę z teraz ,to kamień na kamieniu nie zostanie
zdziwiona
zdziwiona 29.12.2018, 10:25
Niektórym to nawet dym z komina pomaga przy opluwającym politykowaniu.
widmo
widmo 29.12.2018, 08:47
Jak jest bida to do roboty, albo złom zbierać albo po chrust do lasu a nie tylko narzekać. Leśniczy nie da za to mandatu.
grześ
grześ 29.12.2018, 14:50
,ale straż leśna już tak

Pozostałe