Spalasz odpady, licz się z konsekwencjami

  • 28.12.2018, 12:19 (aktualizacja 28.12.2018 14:01)
  • nj24.pl
Spalasz odpady, licz się z konsekwencjami eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
O tym, że nie warto ogrzewać domu odpadami przekonała się jedna z mieszkanek Jeleniej Góry.

O tym, że nie warto palić w piecu śmieciami i odpadami przekonała się ostatnio pewna jeleniogórzanka. Kiedy z jej komina unosił się gryzący, czarny dym, a wezwana przez sąsiadów straż miejska bezsprzecznie ustaliła, że w piecu spalane były przedmioty zakazane, ona sama zlekceważyła sprawę, odmówiła przyjęcia mandatu. Sprawa trafiła do sądu.

Kobieta spalała w swoim piecu resztki mebli, elementy ram okiennych itp. Spalane kleje z paździerzowych płyt, lakiery i farby, ku utrapieniu sąsiadów, zatruwały najbliższe otoczenie budynku. Straż miejska nie miała żadnego kłopotu z ustaleniem źródła ponadprzeciętnego zanieczyszczenia powietrza. Mieszkance Jeleniej Góry strażnicy miejscy próbowali wręczyć mandat, ale ta nie przyjęła go, uznając, że to nieuzasadnione czepianie się ludzi.

Sprawa trafiła do sądu, a ten okazał się bardzo surowy dla właścicielki paleniska. Sędzia wymierzył kobiecie grzywnę w wysokości 600 zł plus opłatę dodatkową 600 zł. Do tego obciążył ją kosztami postępowania - 957,48 zł. W sumie więc jeleniogórzanka wydała na sądową sprawę równowartość 1,5 tony dobrej jakości opału.

nj24.pl

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Księginiarz
Księginiarz 29.12.2018, 09:10
Zapraszam straż miejską z Lubania na Księginki po godzinie. 16 jak się tylko szarawo zaczyna robić. W piece idzie wszystko co popadnie a ulicą nie długo w masce trzeba będzie chodzić.
gość
gość 28.12.2018, 23:08
A może artykuł o jakości węgla? O tym, że często to zlepki spajane nawet smołą. Ja palę od góry, palę węglem 1000 zł za tonę, suchym drewnem, a dym czarny.
grześ
grześ 29.12.2018, 14:48
bo z Ciebie d..a , a nie palacz,naucz się palić ,albo zmień piec
OŚ
30.12.2018, 21:59
Panie Grzegorzu,to może udzieli Pan lekcji palenia w piecu? Może wyślemy zdjęcie Pana komina podczas rozpalania:)
grześ
grześ 31.12.2018, 07:53
o paleniu bez dymu było już na stronach elubań,a tutaj poczytaj sobie dlaczego opał dymi w pierwszym cyklu palenia.
czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/dlaczego-piec-kopci/
gość
gość 29.12.2018, 17:26
Dzięki.
Gość
Gość 29.12.2018, 12:15
Racja trzeba zrobić artykuł na temat jakości węgla ja mam to samo1000 zl za tonę wegiel dym czarny niewypala się tu trzeba zacząć temat
gość
gość 29.12.2018, 17:29
Taa, teraz się dowiadujemy, że nie umiemy palić, choć palę według instrukcji zamieszczonej na eluban. mój węgiel też się nie wypala, raczej koksuje.
grześ
grześ 30.12.2018, 19:05
bo palisz węglem za wysoko kalorycznym ,jeżeli jeszcze do tego w Twoim piecu są ruszta wodne ,to nie spalisz tego węgla podczas jednego cyklu palenia i niestety wielokrotnie kupujący węgiel popełniają taki błąd , różnica między nisko a wysokokalorycznym węglem jest jak pomiędzy piwem i spirytusem
gość
gość 31.12.2018, 14:53
Nie mogę się na wszystkim znać. Na piecu mam tylko napisane węgiel, jako paliwo, skąd mam wiedzieć, jaki kupować? Ruszta mam normalne. A problem dymienia nie powstaje w momencie rozpalania, a w momencie podkładania. Nie utrzymam ciepła z wegla włożonego rano do rozpalenia. O 14 mam już tylko trochę żaru.
grześ
grześ 31.12.2018, 15:24
powyżej już to napisałem poczytaj sobie to;
czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/dlaczego-piec-kopci/
i dodam w chwili obecnej składy opału dają klientom świadectwa jakości węgla ,masz tam między innymi podaną kaloryczność ,Kupując kilka razy mniejsze ilości sam dojdziesz do tego w jakiej kaloryczności węgiel jest dla Ciebie najlepszy
Ekolog
Ekolog 28.12.2018, 20:13
A kiedy napiszecie?
O tym, że nie warto palić w piecu śmieciami i odpadami przekonała się ostatnio pewna lubanianka.
Ania
Ania 28.12.2018, 22:44
Jak jest bida to niech i pali, chociaż jakoś przeżyje zimę. PO rozj..ło kraj to teraz trudno nadrobić stracony czas.
grześ
grześ 29.12.2018, 14:49
jak ludzie wybiorą jeszcze raz ekipę z teraz ,to kamień na kamieniu nie zostanie
zdziwiona
zdziwiona 29.12.2018, 10:25
Niektórym to nawet dym z komina pomaga przy opluwającym politykowaniu.
widmo
widmo 29.12.2018, 08:47
Jak jest bida to do roboty, albo złom zbierać albo po chrust do lasu a nie tylko narzekać. Leśniczy nie da za to mandatu.
grześ
grześ 29.12.2018, 14:50
,ale straż leśna już tak

Pozostałe