Na żywo. Zapowiada się ciekawa sesja Rady Gminy Lubań

  • 27.12.2018, 12:40 (aktualizacja 27.12.2018 14:00)
  • red.
Na żywo. Zapowiada się ciekawa sesja Rady Gminy Lubań
Z informacji, które do nas docierają wynika, że w trakcie dzisiejszej sesji szykują się zmiany w budżecie na rok 2019, które niekoniecznie oznaczają zrównoważony rozwój gminy. Obniżeniu ma ulec również wypłata wójta i to około o połowę.

Dziś na 14. zwołano Sesję Rady Gminy Lubań w trakcie której zapadnie kilka ważnych decyzji. Sesja zapowiada się burzliwie, a jej skutki z pewnością będą miały wpływ na najbliższy rok i nie wykluczone, że na najbliższe pięć lat. Szykują się bowiem zmiany w statucie gminy.

Mówi się też, że radni stanowiący większość w radzie, a stojący w opozycji do wójta postanowili wprowadzić wiele poprawek do budżetu na rok 2019. Najważniejsze zmiany to obcięcie kilku wydatków, mówi się, że celem jest minimalizowanie zadłużenia gminy. Według złożonego przez wójta projektu budżetu zadłużenie gminy na koniec roku miało wynosić około 3,2 mln zł. Jak ustaliliśmy, po zmianach ma to być około 2 mln. zł.

Nieoficjalnie mówi się, że Ci sami radni podjęli również decyzję o obniżeniu wójtowi wypłaty. Od 21 listopada ma on zarabiać około połowę swojego dotychczasowego uposażenia. Jako że grupa radnych stanowi większość, szansa że uchwała przejdzie graniczy z pewnością.

W trakcie sesji planowane jest również uzupełnienie komisji stałych RG. Ma to związek z tym, że na pierwszej sesji nowo powołanej rady, część radnych stanowiących mniejszość w ramach protestu, przeciw ich zdaniem bezprawnym działaniom większości, opuściła posiedzenie rady. Tym samym byli nieobecni podczas powoływania komisji.

Porządek obrad na dziś jest bardzo długi, więc zakładamy, że dzisiejsze posiedzenie przeciągnie się do późnych godzin nocnych. Transmisję z obrad sesji od godziny 14. można zobaczyć pod TYM LINKIEM.

Planowany porządek obrad IV Sesji Rady Gminy Lubań zwołanej na 27 grudnia 2018 roku.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (149)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasia
Kasia 30.12.2018, 19:34
Bo Wójt to osoba która nie lubi jak ktoś ma własne zdanie a zwłaszcza odmienne od jego . Trudno mu wysłuchać nawet do końca kogoś z odmiennymi poglądami .
Marc.
Marc. 31.12.2018, 16:54
Święta prawda.Ośmieliłem się na jednym z zebrań wiejskich w 2010r.powiedzieć swoje zdanie, które było sprzeczne ze zdaniem poprzednio rządzącego duetu i cierpię za to do dziś - szerokim łukiem omijają moje miejsce zamieszkania podstawowe gminne inwestycje.Ale zdania i tak nie zmienię.Poszedłem na wybory, ale oddałem nieważne głosy, gdyż żaden z kandydatów na mój głos nie zasługiwał.
Gość
Gość 30.12.2018, 17:03
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Mieszkaniec1
Mieszkaniec1 30.12.2018, 01:00
Obrońcy wójta muszą zrozumieć, że wszystko wynika z jego buty i arogancji. Przyzwyczaił on siebie i innych do tego, że robi co chce. Musi nauczyć się współpracy z radnymi, przed którymi ma się tłumaczyć a nie odwrotnie - tak stanowi prawo.
ZKL
ZKL 29.12.2018, 17:48
* Czytając te komentarze stwierdzam że hejty na rade pisze 3-4 osoby jestem z boleslawca ale mam rodzine w gminie luban wiec sie interesuje. Rada jest zla bo co pan wójt musi sie rozliczyc tak to dziala u wszystkich dobrze że nowi radni wzieli sie za to jest to normalna sprawa 
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Janusz
Janusz 30.12.2018, 02:01
Al. 1000-lecia ? który budynek ? z chęcią wpadnę w odwiedziny i zapoznam.
Wyborca
Wyborca 29.12.2018, 13:44
Wójt w Gminie Lubań dostał wynagrodzenie takie na jakie zasłużył.Od wyborów to pasmo porażek, w pracy Wójta. Odnoszenie do wynagrodzenia z lat poprzednich jest nie uzasadnione, gdyż Wójt pracował z zastępcą co powszechnie było uznane jako bardzo dobrze pracujący duet. Podjęte uchwały Rady gminy w tym uchwała budżetowa nakierowują działalność wójta na realizowanie pilnych potrzeb wszystkich miejscowości w gminie anie budowy drugiej hali sportowej w Pisarzowicach.Strażacy z Pisarzowic dowozili ludziom wodę to najpilniejszą sprawą są wodociągi w gminie i tak dalej.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 29.12.2018, 13:20
Tylko szkoda że admin nie oznaczał gwiazdką postów w czasie kampanii wyborczej , gdzie ewidentnie kilka osób wylewało na rywalkę wójta
Lx
Lx 29.12.2018, 20:01
* uzależniona odpowiedzialności finansowa u Pinokia przypomina portal tzw.listonosza ***
Poruszony!!!
Poruszony!!! 29.12.2018, 09:47
Brawo administratorze. Te * moze troszeczke ostudza emocje tej osoby, ktora ciagle zmienia nicki i probuje pokazac ilu przeciwnikow ma wojt. Po tresci wpisow kazdy sie domysli kim jest ta pani. To zwyczajne bicie piany. Jezeli 9 wspanialych chce realiziewac swoj program wyborczy to skladajcie propozycje, podejmujcie uchwaly a pracownicy i wojt beda je realizowac. A po co to wylewanie pomyj?. Niestety ta pani bardzo dlugo pracowala w urzedzie w tym 8 lat na stanowisku z-cy wojta. To chyba do czegos zobowiazywalo. I to nie byl zwykly pionek. Wiec te wszystkie komentarze oznaczone * kierowane sa nie tylko do wojta.
Radny
Radny 29.12.2018, 17:36
* A kto wylewa pomyje. Ciągle są nieustające hejty pod adresem 9 radnych i Pani Usyk. Czy ktoś poświęcił czas i przeanalizował dotychczasowe ich decyzje? Czy ktoś zapytał się dlaczego podjęli takie decyzje? Radni sami przygotowali zmiany do statutu gminy, bo projekt przygotowany przez wójta był zerżnięty z gminy Siekierczyn i nie był spójny z naszym statutem do czego sam się wójt przyznał. Z ich inicjatywy dokonano wyboru wiceprzewodniczącego rady i stałe komisje podczas I sesji, aby można było jak najszybciej rozpocząć prace. Sami przygotowali projekty uchwał podatkowych, bo z tym się nie wyrobił wójt i tym samym chciał wprowadzić najwyższą stawkę podatku rolnego. Dzięki ich inicjatywie podatki pozostaną na wysokości roku 2018. Przeanalizowali projekt budżetu przedłożony przez wójta. Wypracowali swoje uwagi, które formalnie zgłosili bo mieli do tego prawo. Podobnie zrobił radny Klimczyk i nikt nie ma o to pretensji. Proponuję przeanalizować dokonane zmiany w budżecie a następnie je krytykować. Nie wiem czy zasadnym było przekazać 55 tys. złotych (z kredytu) na samochód dla policji czy wprowadzić zadanie dotyczące doprowadzenie wodociągu do mieszkańców, którym ciągle dowożona jest woda. Takich przykładów można mnożyć.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 29.12.2018, 09:21
Na sesji pieknie było widać nieudolność radnych Pana Wójta z samym wodzem na czele. Szczególnie Pan Klimczyk brak mu jakiejkolwiek kultury a o wiedzy nie wspomnę. Dalej Pan uskutecznia wybudowanie tej hali. Gdzie w naszej gminie brakuje podstawowych zaspokojonych potrzeb egzystencjalnych. Mamy 21 wiek a ludzie nie maja wody. Oświetlenie , drogi....a Panu marzy się hala:)
Lx
Lx 30.12.2018, 15:57
* Szczególnie jak tłumaczył się z pracy bez konkursów. Radny Klimczyk może tylko konkurować w sprawie niewiedzy absolutnej, trudno wskazać lidera w tej grupie ogarnietej ciem....*
*
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
hallo lubań
hallo lubań 29.12.2018, 08:23
oglądam sesje z Leśnej gdzie w minionej kadencji było podobnie jak u nas teraz ale tam pełna kultura bierzcie radni bezradni lubańscy przykład
Janusz
Janusz 29.12.2018, 02:20
*Admin dobrze robisz. Stawiaj gwiazdki. Większość wie kto pisze te komentarze.
Lx
Lx 29.12.2018, 20:03
* * * jasne Pinokio **
Radny.
Radny. 29.12.2018, 00:47
Dlaczego pod każdym postem z gwiazdką lub odpowiedzią z gwiazdką i tam gdzie jest gwiazdka swój głos udziela tylko i wyłącznie Pani A.U
Bo jestem radnym z jej listy i niewuem czy nie przejsc na drugi strine mocy. MAM TEGO DOŚĆ.
Lx
Lx 29.12.2018, 10:05
Szerokiej drogi
Zainteresowany
Zainteresowany 29.12.2018, 00:00
Jak pani U odpuści urzędowi gminy i nie będzie się wtrącać to będzie spokój urząd będzie pracował prawidłowo Na chwilę obecną prowadzi do tego aby wójt się zdymisjonował i do tego zmierza to powinno być karalne pani U powinny mieć zakaz wstępu do urzędu gminy i na sesję. Postawa pani U na chwilę obecną wygląda na mobbing i zastraszanie w pracy radnych oraz prawidłowe funkcjonowanie urzędu gminy.
mieszkaniec
mieszkaniec 29.12.2018, 17:54
* Szacunek dla Pani Usyk. Czytając te wpisy to wniosek nasuwa się jeden. Albo jest ona taka wielka, albo wy wszyscy tacy słabi. Cieszę się, że nie obraziła się na mieszkańców i ich sprawy po wyborach. Nadal się nimi interesuje. Razem z radnymi realizuje nasze potrzeby, o których mówili przed wyborami. Kaczyński też nie jest prezydentem lub premierem a faktycznie rządzi. Na tym polega demokracja. Nasz głos większościowy otrzymali radni z ramienia Pani Usyk. 
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Janusz
Janusz 30.12.2018, 02:13
Wielka to na pewno. A Twoje pojęcie o tym, że nie wypięła tyłka na mieszkańców Gminy jest mylna.Ta Pani dba o swoje interesy akurat. Interesuje się ? chyba za bardzo, nękając swoje koleżanki i kolegów z pracy z którymi przeżyła przeszło 20 lat, było minęło, czas pogodzić się z porażką. Ale nie, ta Pani myśli, że nadal pracuje w UG jak widać na nagraniach z Sesji. A ta myśl jest błędna. Czas okaże tą niezwykłą realizację planów Radnych z listy Pani U.
Pani
Pani 30.12.2018, 16:49
Ostatnia sesja pokazała ale wspaniała 5 wójta i on sam tego nie zrozumiał
Pani
Pani 30.12.2018, 16:29
Wskaż konkretnie ten jej interes a nie mieszkańców. A nikogo z pracowników nie nęka a wręcz pomaga. Zmień informatora. Na sesję może przyjść każdy. Zapraszam.
Lx
Lx 29.12.2018, 10:08
****** zapomniał dodać
Janusz
Janusz 29.12.2018, 00:21
Mądrze prawisz. Amen !!!!
?????
????? 28.12.2018, 23:02
Jak to było????Karma wraca!!!!.Tak krzyczeli ameby wójta.I coooooo????.
Ole
Ole 28.12.2018, 21:47
* Dlaczego KŁAMCA Pinokio podczas obrad nieodpowiedzal na pytanie o zatrudnieniu bez konkursu jak mozna to jeszcze pensję obniżyć i do prokuratury
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Obserwator
Obserwator 28.12.2018, 21:20
Program TANIE PANSTWO w gminie nie dziala . Zrobic ciecia wszystkim biuralistom ,bo jak sie Jaroslaw K . dowie ,to nie bedzie wesolo .
Prawda
Prawda 28.12.2018, 20:56
* Ostatnio w henrykowie wójt zlecił zamontowanie kilku lamp oświetlenia drogowego. Lampy są skierowane na działkę która nie jest działką gminną. W innych miejscowościach mieszkańcy nie mogą się doprosić oświetlenia niebezpiecznych dróg. Dodatkowo działkę oczyszczono. Utwardzono. Oczywiście o niczym nie powiedział radnym. Teraz niech się nie dziwi że radni i znaczna część mieszkańców mu nie ufa. Czas nagłaśniać transpsrentność wójta.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
CAŁA PRAWDA
CAŁA PRAWDA 29.12.2018, 19:52
4 oprawy oświetleniowe zostały zamontowane nieodpłatnie tak jak i uporządkowanie i wyrownanie terenu. O czym więc ma mówić? Fajnie, że są jeszcze ludzie dobrej woli. Pisz całą PRAWDĘ i nie pomijaj najistotniejszych kwestii! Tak wygląda Wasza prawda? Knucie i próba mieszania taka to prawda z Waszej strony.
Pani
Pani 30.12.2018, 13:16
* A działka jest gminna? Czyba nie. To jest to niezgodne z prawem. Nawet za darmo to wójt nie ma prawa podejmować działań na nie swoim gruncie. Może oświetli mi podwórko.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Prawda
Prawda 30.12.2018, 00:15
* To i tak oświetla nie teren gminny. Należało założyć te lsmpy przy drodze ns której nie ms oświetlenia. Służyłoby mieszkańcom, np. Nawojów slaski-slaski- NIEBEZPIECZNE ZAKRĘTY. Ale co tam bezpieczeństwo mieszkańców. Wazniejszy parking na nie swoim terenie. To chyba też jest niezgocne z prawem. Może zaraz lsmpy znikną jak w radogoszczy.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
:)
:) 28.12.2018, 17:02
Drodzy czytelnicy i obserwatorzy czy warto tak bardzo się angażować i wypisywać takie brednie. Czy własne zdanie w dzisiejszych czasach to przestępstwo ? Z tego co czytam poniżej wynika że właśnie tak jest . Uszanujmy każdego i dyskutujmy rozmawiajmy, dialog to połowa sukcesu . Osobiście popieram działania obecnej Rady , uważam że życie na kredyt nie jest najlepszą metodą na sukces . Zróbmy tyle na ile nas stać . Odnosząc się do pensji Wójta , uważam że są to pobory które winny być stosowane w całej Polsce na takich stanowiskach. Pan Wójt wypracował sobie poparcie i wielkie gratulację. Panie Wójcie może lekarstwem i kluczem do dalszych sukcesu jest zmiana otoczenia. Słaba kadra , która przyczyniła się do tylu błędów i dziwnych wpadek to dość kontrowersyjny temat . Dlaczego w Pana otoczeniu działają osoby które szkodzą ?Rado życzę dalszych sukcesów i własnego zdania jak do tej pory . Uległość to cecha ludzi słabych a w obecnej Radzie widać same silne charaktery .
Adam
Mieszkaniec 1
Mieszkaniec 1 28.12.2018, 16:51
Ludzie, nie dajcie się czarować. Jakoś nikomu nie przeszkadza, że wójt dostał 60 tysięcy odprawy emerytalnej i pobiera wypłatę + dobrą emeryturę. Na początku kadencji obiecywał przekazywać część wypłaty na cele charytatywne, co okazało sie tylko pustym gadaniem. A w oczy kole to, że radni chcą uczciwie rozliczać wójta z pracy.
Ole
Ole 28.12.2018, 22:19
* Ucziwie teraz to tylko prokurator radni nie dadzą rady za duzo krętactwa
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
...
... 28.12.2018, 21:48
Skąd ta pewnosc, że nie przekazywał?
Wiedza
Wiedza 28.12.2018, 21:15
* Brawo. Wreszczie radni są przygotowani do dyskusji. Mają swoje zdanie. Podejmują racjonalne decyzje. Nie ośmieszają się jak radni, poplecznicy wójta, wychodzeniem z sesji i nieznajomością np. Statutu gminy. Krzyczeli że pozostali radni podejmują buble prawne a jednak podjęte uchwały są obowiązujące. Prawidłowo zmieniono statut, wybrano wiceprzewodniczącego i składy komisji. Radny Krzysztof Klimczyk nie wiedział dlaczego ma głosować na tablecie i przez podnoszenie ręki. Pytał przewodniczącej z czego to wynika. Wynika ze statutu który podjęty został na pierwszej sesji. Wstyd aby takich rzeczy radni nie wiedzieli.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Lx
Lx 29.12.2018, 10:07
*
Janusz
Janusz 29.12.2018, 01:54
Swoje zdanie ? nie bądź śmieszna(y) Zastanów się,po co Pani U pojawia się na każdych "zgromadzeniach" Rady. Ponieważ jej Radni możliwości do swojego zdania nie mają. A czy w ogóle wiedzą co się w około nich dzieje, za czym głosują ? To podlega dyskusji. Tak jak "Status" Gminy.
zawiedziony
zawiedziony 28.12.2018, 16:22
jak to dobrze ze ta kobieta nie wygrała wyborów na Wójta ..teraz pokazuje swoje oblicze zawiść zawiść i jeszcze raz zawiść ...jak by Gmina była jej własnością i zabrano jej klocki jak dla dziecka ...mściwe babsko ...jeździ od radnego do radnego ze swej ekipy i ich poucza jak by to zniszczyć całą Gmine i doprowadzić jej upadku ...czy nie można temu zaradzić zakazać jej wstepu na teren Gminy ,,,kiedy ten babsztyl zrozumie ze juz tam dla niej miejsca nie ma i nie bedzie ..Amen
Pani
Pani 30.12.2018, 16:31
a w czym pokszuje tę zawiść? Proszę o konkret.
Lx
Lx 29.12.2018, 13:56
****brak
Lx
Lx 28.12.2018, 21:48
*Upadek gminy to zasługa Pinokia oszusta w 2 miesiące narobił syfu na 5 lat kretacz niech się pochwali wiadomościami z proku. Stara zaklamana mor.a
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Janusz
Janusz 29.12.2018, 02:02
Jesteś pewien ? pewna? Jak wiadomo Wójt miał zastępce, czyżby nastąpiła jakaś amnezja ? Nie pamięta się tego, że pewne sprawy załatwiało lub podpisywało się w zastępstwie za Wójta ? Teraz się rączki umywa ? Karma wraca i to z wielokrotną siłą.
Pani
Pani 30.12.2018, 16:35
No właśnie wraca.... A wójt i jego poplecznicy są zdziwieni. Wraca szantaż, zastraszanie, doniesienia do prokuratury, itp. Zastanówcie się.
Podatki
Podatki 28.12.2018, 21:01
* W jaki sposób zniszczyć? Podaj konkrety. Gdyby nie ci radni to w 2019 płacilibyśmy najwyższe podatki bo taką decyzję podjął wójt. Nie przedłożył projektów uchwał podatkowych. To radni sami je przygotowali i zwołali sesję nadzwyczajną. Nie wiem czy bylibyście tacy szczęśliwi po dostarczeniu nakazów podatkowych.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Pan Wesoły Miś
Pan Wesoły Miś 28.12.2018, 14:50
Obecni radni, bezradni, niezaradni muszą zrezygnować z diet. Obrzydliwe jest wyciągać pieniądze publiczne za pokazy nieudolności. Przewodnicząca rady powinna zapisać się do szkoły, w której zostanie przygotowana do pełnionej funkcji. Liczę na obecną radę z przewodniczącą na czele, że zaprzestaną pobierania diet lub w całości przeznaczą je na cele społeczne. Bo to są pieniądze społeczne, nie na poprawę standardu życia, zakup samochodu czy ratę kredytu. Liczę na Państwa uczciwość obywatelską.
I oczywiście popieram Pana Wójta.
Al
Al 28.12.2018, 22:03
*Pan wesoły idiota nie obrazajac
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Nauka
Nauka 28.12.2018, 21:25
* Oczywiście lepszy byłby Krzysztof K. Swój poziom zaprezentował na sesji i pismem skierowanym do przewodniczącej. Czekam kiedy pismo zostanie opublikowane w mediach wraz z odpowiedzią. Tak oświadczył radny w swoim piśmie. Będzie się z czego pośmiać. Złamanie paragrafu 16 statutu który został skreślony. Jak łamać coś czego nie ma. Według radnego -można.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami

Pozostałe