Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 28 marca 2024 22:23

Trzy medale Rafała

W Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów. Startowali zawodnicy UKS Orka Lubań.

Autor: Jakub Tomasz Pecio /megatiming.pl

Wszystkie medale dla Orki wywalczył Rafał Kusto. W wyścigu na 100m stylem klasycznym osiągnął czas 59,76 i zdobył srebrny medal. Reprezentant lubańskiego klubu powtórzył sukces w wyścigu na 200m stylem klasycznym. Osiągnął czas 2.08.72. Do złota zabrakło niewiele (zwycięzca dopłynął do mety z czasem 2.08.60). Rafał wyprzedził m.in. starszego brata Roberta (obecnie AZS AWF Warszawa), który do mety dopłynął z trzecim rezultatem. Trzeci krążek 19-letni talent z Lubania wywalczył w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Czas 27.60 pozwolił mu stanąć na trzecim stopniu podium.

Oprócz Rafała w Zimowych Mistrzostwach Polski wystartowali także inni reprezentanci Orki - Radosław Puzio, Kamil Wróblewski, Mateusz Wójcik, Jakub Cepuchowicz oraz Olga Przybysz. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie megatiming.pl.

- Start w Mistrzostwach Polski był dla nas bardzo udany. Wprawdzie medale zdobył tylko Rafał, ale cała kadra nasza kadra mocno pracowała i pokazała się z dobrej strony. Osiągnięte przez Rafała wyniki były w granicach rekordu kraju. Pokazał klasę, w trzech startach zdobył trzy medale. Teraz wylatuje trenować do Stanów Zjednoczonych. Trzymam za niego kciuki i jestem pewny, że sobie poradzi - powiedział trener Adam Musiał.

Rafała w barwach Orki Lubań ponownie będzie można zobaczyć podczas letnich mistrzostw kraju 2019.