Wójt zaprasza na spotkania

  • 21.12.2018, 14:19 (aktualizacja 27.12.2018, 19:21)
  • UG Lubań
Wójt zaprasza na spotkania eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Zbigniew Hercuń zaprasza mieszkańców gminy na spotkania, których tematem będzie wymiana nieekologicznych źródeł ciepła.

W ramach tegorocznego konkursu organizowanego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Gmina Lubań w partnerstwie z grupą innych gmin zamierza pozyskać środki na dofinansowanie przeznaczone na wymianę nieekologicznych kotłów i pieców na nowe bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 procent kosztów kwalifikowalnych. Realna dotacja wyniesie od 15 do 40 tys. zł.

W ramach projektów możliwy będzie:
- montaż nowego kotła na biomasę
- montaż nowego kotła gazowego
- montaż pompy ciepła
- montaż instalacji fotowoltaicznej
- montaż ogrzewania elektrycznego
- montaż kolektorów słonecznych
- montaż innych niż wymienione odnawialnych źródeł energii

W ramach projektów nie będzie możliwa wymiana następujących źródeł ciepła:

- Dotychczas używanych kotłów gazowych i olejowych na inne źródła ciepła.
- Dotychczas używanych źródeł ciepła na kotły węglowe, w tym na ekogroszek, niezależnie od ich klasy.


Wypełnione ankiety należy dostarczyć do pokoju nr 12 w Urzędzie Gminy Lubań bądź przesłać e-mailem na adres [email protected] do 15 stycznia 2019r. Ankietę można pobrać - tutaj.

Zainteresowani wszelkie szczegóły będą mogli poznać podczas organizowanych spotkań.

Terminy:

4 styczeń 2019
g. 16 Kościelnik - świetlica wiejska
g. 18 Radogoszcz - świetlica wiejska

5 styczeń 2019
g. 15 - Pisarzowice - świetlica wiejska
g. 17 - Radostów Średni - świetlica wiejska

UG Lubań

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pani
Pani 04.01.2019, 23:41
Zapraszał i sam nie przyjechał na zebrania. Wstyd. Czyżby wójt obraził sę na mieszkańców. Jak to wygląda i o czym świadczy brak wójta podczas spotkania ns które sam nas mieszkańców zapraszał.
ona
ona 28.12.2018, 18:42
Łasica na wójta!!!!
Takie są realia.
Takie są realia. 24.12.2018, 00:04
Patrząc na ten cyrk czarno widzę przyszłość gminy.To co obiecał nam wójt raczej zostanie dalej obietnicami.Przykro mówić ale taka jest prawda.I raczej musimy się z tym faktem pogodzić.To co mówiłem przed wyborami..... Rządzić będzie ten kto ma większość w radzie.I znam takich co się z tego śmiali a teraz udają że się nic nie stało.Sami siebie oszukują i liczą że będzie inaczej.To co pisałem ...To będzie najtrudniejsza a zarazem najgorsza kadencja wójta.Polityczna klęska!!
My
My 24.12.2018, 09:20
Wystarczyło mniej o 50% kłamać panie Pinokio ale i tak WESOŁYCH ŚWIĄT i powrotu na drogę prawdy
Jan
Jan 23.12.2018, 21:50
Radni mają 100% racje jeszcze troszkę cierpliwość i zobaczymy prawdziwe oblicze Pinokia i krętactwa
Dla dobra gminy
Dla dobra gminy 23.12.2018, 14:49
Dwa miesiace nowej kadencji i jak na razie to radni pani a.u. pokazali ze sa marionetkami i bez swojego operatora pociagajacego za sznurki nie otworza buzi. Przeciez to widac ze wszystko co mowia musi przejsc przez cenzure. A niektorzy z nich wygladali na takich co sami mysla. Az lza w oku sie kreci jak w czasach demokracji pachnie metodami z poprzedniej epoki. Radni w okresie swiat jest czas na refleksje. Pochylcie sie nad tym i przypomnijcie sobie po co ludzie was wybrali. Bo to co robicie to raczej nie dla dobra gminy tylko dla zniszczenia kazdej dobrej inicjatywy. Wesolych swiat.
R.G
R.G 23.12.2018, 21:36
A co zrobiła 6 wojta poza wyjściem z obrad dobra inicjatywa która?
Janina
Janina 22.12.2018, 22:16
Pan Zbigniew jest ok, próbują zniszczyć ci co nie doszli do władzy. Pracownicy w UG pomimo stresu,pracują całymi sobą, są uprzejmi i radośni. Aż miło wchodzić i załatwiać swoje sprawy. Pozdrawiam i życzę Zdrowych , wesołych i spokojnych świąt. A dla mściwych, pokory i dobroci serca.
?
? 24.12.2018, 13:03
To pani Janina potwierdza że pracownicy gminy pracują w stresie.Czyli mobbing dalej w gminie mimo że nie ma już pani U.Brawo!!!!!
Ja
Ja 25.12.2018, 00:49
Ja tam stresu nie widzę, uśmiechnięci, życzliwi aż się chce tam przebywać, od razu wyczuwa się inną aurę. Pracownicy U.G. są bardzo mili i przyjaźni.
Dobre
Dobre 25.12.2018, 13:09
Mili, uprzejmi i radośni pomimo stresu???.Tak napisała pani Janina!!!. Czyli jednak mobbing jest ??
Jan
Jan 23.12.2018, 13:55
Msciwy, pazerny i kłamca to pinokio
kabareton
kabareton 22.12.2018, 19:54
* Wójcie jesteśmy z Panem, prawda zwycięża choć czasem trzeba czasu. Współczuję tych 9 "wspaniałych" może pójdą po rozum do głowy i zaczną faktycznie podejmować jedynie swoje decyzje, bo na razie to wyreżyserowany kabaret jednej kukły.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
ktoś
ktoś 23.12.2018, 19:53
Żal dupę ściska że już nie macie nic do powiedzenia :-) Bardzo dobrze w końcu zyskają inne wioski nie tylko wasze dwie
Kabaret
Kabaret 22.12.2018, 23:02
Kukla to Pinokio
Prawda w oczy kole
Prawda w oczy kole 22.12.2018, 19:31
Artykuł jest na temat spotkań w sprawie ekologicznych źródeł ciepła!!!.A wy dalej brniecie w to go....o.Rozum pozjadaliscie jak i jedna tak idruga strona!!! Przechodzi to ludzkie pojęcie .Małpy w zoo mają więcej rozsądku i rozumu niż wy.Jezeli tak wygląda elektorat pana H i pani U no to tylko świadczy o tym że zostać Wójtem tej gminy to blachostka.Takim ludziom byle kit się wciśnie i głos gwarantowany.Niewiem czy widzicie mamy 21 wiek a dalej wody w gospodarstwach nie ma.,W gównie własnym się taplacie ,gazu nie macie a mimo to mówicie że dużo zrobione .Średniowiecze !!!!!.Tyle lat i nic nie zrobione .Przejrzyjcie na oczy ludziska . Plują na was a wy mówicie że deszcz pada.Brawo.Sami się oszukujecie!!!!.
Śmiechu warte
Śmiechu warte 22.12.2018, 18:20
Śmieszna sytuacja tutaj nastała... mianowicie wszystkie "odpowiedzi" na komentarze broniące Pana wójta zostały napisane parę minut po sobie :D Czyżby wierny obrońca (wszyscy co powinni wiedzieć wiedzą o kogo chodzi) wkroczył do akcji pt. Bronimy Pana Wójta :D Następnym razem zrób to w odstępach czasowych bo wyszło, że siedzi tylko jedna osoba i się wypowiada. :D
Ale
Ale 22.12.2018, 22:52
Ale tutaj opisują Pinokia a nie Wójta
Śmiechu warte
Śmiechu warte 23.12.2018, 11:43
To co my w bajce żyjemy?! Pinokio = Wójt , Proszę nie robić z siebie osoby głupiej albo głupszej niż się jest :)
Ale
Ale 23.12.2018, 13:46
Jak szukasz to stań przed lustrem i masz głupią osobę Pinokio = Pinokio = KŁAMCA
U.G
U.G 22.12.2018, 17:06
Pinokio zniszczył bardzo dobrą kadrę w U.G teraz niszczy kulturę !!!
kadra
kadra 22.12.2018, 19:43
* Przepraszam jaką kadrę? wszyscy pracują? A jeżeli chodzi o pojedyncze jednostki, w każdym urzędzie ktoś odchodzi .. inny przychodzi, takie życie. Każdy ma prawo do zmian. Nie siej fermentu, bo obecna kadra cieszy się, że Wójtem został Pan Hercuń.
* Admin. Gwiazdką oznaczamy posty pisane z powtarzającego się nr IP podpisywane różnymi nickami
Kadrowiec
Kadrowiec 25.12.2018, 12:24
A taką kadrę, która musiała szukać sobie pracy bo dostała propozycję wygodą tylko dla pinokia lub musiała szukać sobie ratunku w świadczeniach ZUS (renta, emetytura) tj. Pan/Pani Marek S. Marian B. Justyna A. Regina F. Ewa W. Mariola B.-Jeszcze mam wymieniać.... Dokonania kadrowe Pinokia
Mariotka
Mariotka 28.12.2018, 01:30
Kabaret Mariolka ?
Ja
Ja 25.12.2018, 00:55
Pracują Ci co chcą pracować, tak jak piszesz każdy ma wybór i wolną drogę, jak nie Oni to ktoś inny. Zatem już przestańcie hejterzy Pana Hercunia wymyślać niestworzone rzeczy, moim zdaniem Pracownicy pracują bez względu na wszystko bardzo dobrze.
U.G
U.G 22.12.2018, 22:45
Najgorszy ferment to Plnokio i jego kłamstwa
Boli praca wójta...
Boli praca wójta... 22.12.2018, 10:13
O jak boli co niektórych, że wojt nie siedzi i nie żali się na brzydkie działania i próby niszczenia przez pewne osoby ... boli, że mimo to ma pomysły i pracuje ... że ludzie są za nim? I teraz co by nie robil to dla niektórych i tak wszystko będzie złe ... wstydźcie się ... zajmijcie się lepiej swoim życiem, bo takie zachowania są przejawem choroby. A i tak znaczna większość ludzi jest za nim i taka jest prawda !
My mlodzi
My mlodzi 22.12.2018, 01:43
Pinokio jak praca w urzędzie bez konkursu ile kosz....e
MY mlodzi 2
MY mlodzi 2 22.12.2018, 10:03
Odstaw to co bierzesz albo nie pij więcej, bo patrząc na godzinę zamieszczenia komentarza 01:43, to była niezła faza. Idź się lepiej pomódl czlowieku o rozum, może jeszcze nie jest za późno. A moze to dopalacze AU uuuuuu. To troszkę czasu upłynie aby wyrwać się z sideł tego strasznego nałogu. Czasem głupota jest lepszym złem.
My młodzi
My młodzi 22.12.2018, 22:40
Stanowiska bez konkursu i debilne tłumaczenie na prawdę każda godzina jest dobra zobaczymy na sesji 27
Ja
Ja 25.12.2018, 00:57
A skąd taka wiedza niby ???? Chcesz pracować w U.G. zapraszamy. Proszę zostawić swoje SV w sekretariacie.
Al
Al 25.12.2018, 12:18
Z URZĘDU a to była tajemnica czy transparentny Plnokio kretacz
A.L
A.L 21.12.2018, 23:54
Pinokio kłamiesz i tylko nos ci rośnie rozwalilesś wszytko miernoto
O.n.a.
O.n.a. 22.12.2018, 09:55
Sekta działa, robi wiece i guru nakreca pozostalych ...ale w koncu kilka osob przejrzy na oczy, bo kazdy myslacy dostrzerze jeden cel guru - chec zemsty, wspomnicie te slowa. Cała kampania byla opluwaniem a teraz przegrane wybory i sie zaczelo ale z podwojna sila, msciwosc daleko nie zaprowadzi nikogo. Oby panu wojtowi sil starczylo i tego mu zycze, dla naszego dobra
pit
pit 21.12.2018, 22:50
Skąd na tym portalu tyle dupowłazów obecnego wójta ,ktoś wam płaci za jego wielbienie ,czy na prawdę macie oczy zamknięte ,toż już nawet małe dzieci nie wierzą w mikołaja a wy wierzycie w obietnice bez pokrycia,z pustego nikt wam nie naleje .
Pat
Pat 22.12.2018, 10:19
A Tobie co obiecała pani z "krainy dreszczowców" nazywaną dla zmylki "wioską radości" , że wykonujesz rozkaz "hejtowania" p.Wójta? Obudź sie "pit" bo rękę masz blisko nosnika.
Ola
Ola 24.12.2018, 23:31
Co masz do wioski radosci stworzylo ja wiele osob i jestesmy z tego dumni i nie komentujemy ze kiedys juz w Henrykowie gaz juz ponoć mial plynac tylko gdzies sie zapodzial starsi mieszkanicy poowinni pamietac
Ola1
Ola1 25.12.2018, 19:05
Gaz się zagubił ale pojawiła się hurtownia i sklep
pit
pit 22.12.2018, 21:06
Jeszcze wkleję ci mój stary komentarz przedwyborczy. pit 29.10.2018, 20:25
Różnica między kandydatami jest taka jak między bólem głowy a katarem ,ani jedno ani drugie nie jest przyjemne.
pit
pit 22.12.2018, 21:04
Czy w moim komentarzu jest coś napisane że wspieram czy głosowałem na panią U.Naucz się czytać ze zrozumieniem uwielbiasz kogoś kto ci obiecuje góry złota a nie potrafi nawet dogadać się z odpowiednimi instytucjami żeby podłączyć poszczególne osiedla ,wioski do kanalizacji ,gazociągu czy wodociągu ,pewnie szczyt możliwości gminy to jest zorganizowanie koncertu disco polo.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.12.2018, 22:14
Dziadku, drogi dziadku, ty wiele bajek znasz, .....(dla młodego pokolenia - to fragment piosenki z bajki o Piaskowym dziadku). Montaż nowego kotła gazowego? A skąd dziadku ty gaz znajdziesz na swojej gminie, przecież nie ma na gminie nawet 1m sieci gazowej. Marzenie wójta o szklanych domach
Zenobiusz
Zenobiusz 23.12.2018, 16:51
Bałtyk Gaz w butelce - osiełku!
 Romek
Romek 21.12.2018, 21:00
Fajnie ze pomimo trudnego okresu i koncowki roku wojt dziala i nie narzeka, jak to pisze ktos nawiedzony wyzej.
Zadowolony!
Zadowolony! 21.12.2018, 20:38
Cieszę się, bo idziemy w dobrym kierunku, gmina będzie się rozwijać. Mieszkańcy dokonali dobrego wyboru. Panie Wójcie trzymamy kciuki oby tak dalej!!! I proszę nie przejmować się tą nakręcaną falą niefajnych konentarzy, wychodzącą od kilku osób, które zapewne tak szybko niepoprzestaną! Życzymy Panu dużo sił i jesteśmy z Panem! Proszę o tym pamiętać!
U.G
U.G 21.12.2018, 16:01
Będą okazje do żalu jak mu źle a nos rośnie Pinokio
Mikołaj
Mikołaj 21.12.2018, 20:45
U.G. czasem trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejsc...wlasnie nadeszła ta chwila. Pan Hercun jest dobrym gospodarzem i to was boli. Ludzie wiedza ile zrobil i jakim jest człowiekiem, dal sie poznac przez dwie kadencje. Takze dajcie juz spokoj bo wasze zachowanie przypomina dziki zachod. Wesołych świąt!
?
? 24.12.2018, 13:09
Napisz co zrobił .Bo palców u rąk mi brakło od tego liczenia ????
E
E 22.12.2018, 01:36
I przestępstw wiele na prokuraturze gospodarzu nasz narobiles
Do "E" - nie myśl że w internecie jesteś anonimowy
Do "E" - nie myśl że w internecie jesteś anonimowy 22.12.2018, 10:41
Zgodnie z definicją art. 212 § 1 Kodeksu karnego zniesławienie polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. 
Do tego co Do "E"
Do tego co Do "E" 23.12.2018, 21:57
Problem tylko w tym, czy przy zajmowaniu określonego stanowiska konieczne jest zaufanie, kto i w jakiej formie ma nim darzyć...
Ogarnij się!
Ogarnij się! 22.12.2018, 10:35
A gdzie takie informacje piszą E? Proponuję wizytę u psychiatry bo stan zdrowia nie do pozazdroszczenia. Chęć zemsty i niszczenia dobrze nie wróży, a pisać kazdy może donosy do różnych instytucji ... i to nie daje podstaw do osądzania, że ktoś dopuścił się przestępstwa. Tylko prawomocny wyrok daje taką możliwość. Czy taki zapadł? Bo kiedy pojawi się kilku nawiedzonych to będą pisać o wszystkim i wszędzie, a na wariatów nie ma rady. Tylko należy pamiętać, że zniesławaianie jest przestępstwem. I wszystko jest do czasu a chęć zemsty często bardzo oślepia. Ps. Komentarz "E" powinien Wójt wykorzystać jako dowód i zgłosić zniesławianie swojej osoby jako funkcjonariusza publicznego, a takie działanie zgodnie z kodeksem karnym jest właśnie przestępstwem.

Pozostałe