Wigilijne spotkanie w Leśnej

  • 20.12.2018, 15:42 (aktualizacja 21.12.2018, 08:46)
  • UG Leśna
Wigilijne spotkanie w Leśnej
Podziel się:
Oceń:
To był magiczny wieczór. Anioły przechadzały się po leśniańskim rynku i wręczały drobne upominki z życzeniami od Domu Kultury w Leśnej.

Uroczystość rozpoczęła się wykonaniem kolędy „Cicha noc” przez Zespół Trębaczy Myśliwskich przy LKP Sudety Zachodnie, której dźwięki na rogu rozbrzmiały z wieży ratuszowej. Następnie 12 Harcerska Drużyna Wodna „Żagiel” z Leśnej przybyła ze światełkiem betlejemskim a życzenia mieszkańcom złożył Burmistrz Leśnej Szymon Surmacz oraz Proboszcz Grzegorz Niwczyk. Tradycyjnie wszyscy zgromadzeni przełamali się opłatkiem, wcześniej poświęconym przy Grzegorz Niwczyka Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Leśnej.

Po części oficjalnej swój dorobek artystyczny zaprezentowali: Miejsko – Gminne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Leśnej, Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Dolina” z Leśnej, Szkoła Podstawowa wraz z oddziałami gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Smolniku. Następnie niezapomniany pokaz fireshow zaprezentowała Pani Agnieszka Kwiatkowska – „STOKROTKA”. Niespodzianką tegorocznej Wigilii były stoiska wystawiennicze przygotowane przez Stowarzyszenia i Sołectwa z Gminy Leśna. Następnie rozbrzmiały kolędy wykonane przez Sołectwo Świecie, Sołectwo Grabiszyce, pracownicy Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej oraz Biblioteki Publicznej w Leśnej, Sołectwo Stankowice, grono pedagogiczne Miejsko-Gminnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka, Sołectwo Zacisze, dzieci wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym z Niepublicznego Przedszkola „Leśne Elfiki”, grono pedagogiczne z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Dolina”, Sołectwo Smolnik oraz Burmistrza Leśnej i pracowników Urzędu Miejskiego w Leśnej. Spotkanie wigilijne uświetnił występ Zespołu Łużyczanki z Pobiednej.

Podczas tegorocznego magicznego wieczoru można było spotkać Anioły, przechadzające się po leśniańskim rynku i wręczające drobne upominki z życzeniami od Domu Kultury w Leśnej.

Podczas uroczystości można było zakupić ozdoby świąteczne, piękne figurki, nie zabrakło również grzańca i świątecznych pierniczków.

W części gastronomicznej przygotowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leśnej oraz sponsorów i darczyńców zorganizowano degustację potraw wigilijnych. Każdy z obecnych mógł skosztować pierogów z barszczem, smażonej ryby, śledzi, pysznych ciast.

Zorganizowana została również część wystawiennicza przy współudziale szkół i przedszkoli. Pod kilkoma namiotami można było zakupić przepyszne ciasta z Miejsko- Gminnego Przedszkola im Kubusia Puchatka oraz Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Dolina”.

Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej dziękują wszystkim i każdemu z osobna za pomoc i zaangażowanie w organizację wspólnego Spotkania Wigilijnego. Szczególne podziękowania kierujemy do: Sołectwa Złoty Potok, Zakładu Usług Komunalnych w Lubaniu oraz naszych niezastąpionych Strażaków z OSP w Leśnej, Księdzu Proboszczowi Grzegorzowi Niwczykowi, Księdzu Szymonowi Opale, Księdzu Arturowi Kotrysowi, Panu Zbigniewowi Sołtysowi, Pani Katarzynie Męcinie, Panu Krzysztofowi Magiereckiemu, Sołtysowi Lechowi Szulcowi oraz Radzie Sołeckiej Kościelniki, Panu Grzegorzowi Chyłkowi, Sołtysowi Walterowi Straszakowi wraz z Radą Sołecką Smolnik, Panu Tomaszowi Śliwińskiemu, Panu Janowi Gargasiowi, Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Leśnej, Przedsiębiorstwu Miejskiemu Synergia, Nadleśnictwu Świeradów, Policji w Leśnej, wszystkim Stowarzyszeniom z Gminy Leśna, 12 Harcerskiej Drużynie Wodnej Żagiel w Leśnej oraz wszystkim dzieciom biorącym udział w występach artystycznych.

W dniu 18 grudnia 2018 r. mieszkańcy Leśnej uczestniczyli w symbolicznym spotkaniu wigilijnym w Rynku w Leśnej, zorganizowanym przez Burmistrza Leśnej, Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wśród obecnych byli przedstawiciele Rady Miejskiej w Leśnej, Kierownicy i pracownicy Urzędu Miejskiego w Leśnej, Sołtysi wsi z gminy  Leśna., Dyrektorzy szkół i przedszkoli z Leśnej, Stowarzyszenia z gminy Leśna. 

UG Leśna

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Uuuuu
Uuuuu 22.12.2018, 19:01
W wigilię tyle jadu wstyd
era PGRa
era PGRa 22.12.2018, 14:52
Dobrze , że się era PGRa zakończyła a co niektórym ból zjadł tyłki bo głosili że wigilii nie będzie. Teraz boją się o posadki po nowy burmistrz patrzy na ręce
WK
WK 22.12.2018, 10:59
Komentującym tutaj zalecam maść na ból d..y. Wbrew waszemu pluciu jadem mieszkańcy gminy bardzo aktywnie zaangażowali się w udział w imprezie pod rządami nowego burmistrza, nie zbojkotowali jej jak wy byście chcieli, a nawet - o zgrozo! - bardzo im się podobało. Jak boli was z tego powodu ta część ciała, to sobie lepiej posmarujcie, bo po 5 latach takiego nieustannego bólu nabawicie się hemoroidów. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. A z was się ludzie śmieją, że tak przeżywacie porażkę. Żalicie się, gdzie popadnie, a potem ludzie mają ubaw :D :D
z Leśnej
z Leśnej 22.12.2018, 10:21
Karolku i jego rodzino oraz Kasieńko i reszto tej przegranej ekipy udzielająca się na tym forum. Już najwyższy czas pogodzić się z wyborem mieszkańców, Karol przegrał z kretesem, ludzie go nie chcieli i nic tego nie zmieni. Spójrzcie prawdzie w oczy: diabła by wybrali, byle nie Karola, mimo że łasił się gdzie się da, od starosty do marszałka o swoje popracie. Surmacz idealny nie jest, ale taki był wybór mieszkańców, bo woleli jego niż klan rodziny K, która przyssała się od lat do gminnej kasy. Pora się z tym pogodzić. Te wpisy to po prostu skowyt po totalnej klęsce. Im głośniejszy, tym bardziej brzmi dla mnie jak muzyka!!!
Mieszkanka
Mieszkanka 22.12.2018, 05:53
Muszę sprawdzać czy zbiórka czystej leśnej na pogorzelców dotarła do nich .Po wyborach cisza , nie chodzą nie sprzątają a kasa gdzie.
Mieszkanka
Mieszkanka 21.12.2018, 17:21
Czekamy na likwidacje kopalni.Mysle ze 100dni powiny wystarczyc zeby skutecznie ja zamknac.Panie z czystej napewno tego dopilnuja.Wesołych Świąt
Brudna leśna
Brudna leśna 22.12.2018, 07:12
Panie z czystej leśnej czekają na posady w urzędzie a nie będą o kopalni myśleć .Adam sobie wymarzył burmistrza i teraz bedzie miał rondo pod domem.Glupota ludzka nie zna granic ale cóż wcale ich nie żałuję. A tak na marginesie do czystej leśnej , ludzie zrozumieli że zostali wykorzystani do kampanj wyborczej teraz czekamy kto i jakie profity otrzyma czas pokaże. Pani M. wstydu nie ma tak oszukać ludzi .
..
.. 01.01.2019, 21:13
Czystej leśnej też już nie ma ! Ciekawe dlaczego? Miała służyć dobru gminy a tymczasem jak wszyscy przepowoadali, była to tylko strona agitująca. Nie wiem czy złożyciele strony zostali wykorzystani, czy doskonale wiedzieli co robią a udawali nieświadomych z dobrymi intencjami. Zal po prostu.
Maria123
Maria123 21.12.2018, 00:08
Panie Herakliuszu dokładnie widać jak minęła wiara w Chrystusa we Francji. Gratuluję porownania Zeusa i Chrystusa . Tylko Lesna
Zniesmaczony
Zniesmaczony 20.12.2018, 23:37
Wigilia - idea piękna. W tym samym czasie nowy burmistrz świątecznie rozpoczyna swój nowy, ideowy, wolimierski nepotyzm.... Zmiany, zmiany, zmiany... Plotki głoszą, że do łask wracają : Jan Surowiec ( może nowy prezes Synergii, którą przed głosowaniem w powiecie, gdzie liczył na wicestarostę chcieli zamknąć ;) ?, lecz po słynnym "sukcesie" 15: 1 na niekorzyść Surowca przeprosił się z Leśną ), Ryszardo Pietras, były postkomunistyczny sekretarz starostwa powiatowego w Lubaniu, może Pani Twardowska, żeby Surowcowi nie było smutno?.... Przepraszam Cię Gmino Leśna, że zgłupiałem głosując...
Tttt
Tttt 21.12.2018, 14:33
Dobre
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 20.12.2018, 21:56
Przyjdzie islam i wyrówna... i polezie orzeł w gó...raluuu, czy ci nie żallll?!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 20.12.2018, 20:53
Cyt. Tradycyjnie wszyscy zgromadzeni przełamali się opłatkiem, wcześniej poświęconym przy Grzegorz Niwczyka Proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Leśnej.
++++++++++++++++
Głoszą szamani urbi et orbi wyższość świąt "wielkanocnych" nad świętami grudniowymi - ale prawdziwe żniwa mają właśnie teraz.
Przeminęła wiara w Zeusa – przeminie i w Chrystusa - to tylko kwestia czasu. No ale co się nachapią i pożyją to im nikt nie odbierze.
Mieszkanka Leśnej
Mieszkanka Leśnej 21.12.2018, 07:57
Jesteś " w mylnym błędzie" istoto ( przez małe i)
znak zapytania
znak zapytania 20.12.2018, 16:07
Anioły w połowie imprezy miały już pewnie czarne skrzydła od smogowej magii :)
Bond
Bond 21.12.2018, 00:17
I od zaklamania od 4.11...?

Pozostałe