Normy smogowe będą bardziej rygorystyczne?

  • 20.12.2018, 13:25 (aktualizacja 20.12.2018, 16:08)
  • red. /PRW.pl
Normy smogowe będą bardziej rygorystyczne? eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Polska ma najbardziej liberalne zasady określania poziomów informowania społeczeństwa o zanieczyszczeniu powietrza spośród krajów Unii Europejskiej. Dolnośląski Alarm Smogowy chce to zmienić.

Dla pyłu zawieszonego określanego jak PM10 poziom alarmowy w Polsce to 300 mikrogramów. W innych krajach to około 100, a czasem nawet mniej. - Chcemy to zmienić. Do naszej akcji przyłączają się również dolnośląskie i wrocławskie samorządy. Wspólnie podpisaliśmy list do ministra środowiska, w którym apelujemy o to, aby znacząco obniżyć poziomy alarmowania dotyczące alarmów smogowych oraz o to by indeks jakości powietrza dopasować do rzeczywistości tak by nie wprowadzał nas w błąd - powiedział Radiu Wrocław Krzysztof Smolnicki z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

W tym tygodniu Wrocław i Poznań znów trafiły do pierwszej dziesiątki miast z najgorszym powietrzem na świecie. Wrocław był piąty. Nasze miasta były na liście jedynymi europejskimi - pozostałe to miasta azjatyckie.

 

red. /PRW.pl

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Filon
Filon 21.12.2018, 09:13
Cyt. Polska ma najbardziej liberalne zasady określania poziomów informowania społeczeństwa o zanieczyszczeniu powietrza spośród krajów Unii Europejskiej.
===========
Właśnie tak zwana "dobra zmiana" ma to radykalnie zmienić. Ale dopiero po wyborach...

Pozostałe