Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  • 19.12.2018, 12:13 (aktualizacja 27.12.2018 15:38)
  • GOKiS Lubań
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Podziel się:
Oceń:
Koniec grudnia to czas szczególny. Przystrajamy domy wymyślnymi dekoracjami, wszędzie lśnią ozdoby świąteczne tworząc wyjątkowy, bożonarodzeniowy klimat. W takiej właśnie przedświątecznej atmosferze, w świetlicy wiejskiej w Nawojowie Łużyckim odbył się IX już Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Z roku na rok cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy ponad setka uczestników.  W trakcie przeglądu mogliśmy usłyszeć kolędy, pastorałki oraz piosenki bożonarodzeniowe w wykonaniu najmłodszych reprezentantów Gminy Lubań i seniorów. 

Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele szkół gminnych, zespoły ludowe, Radostowianie oraz grupa wokalna Gminy Lubań. Wszystkie występujące zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki. Wspólne kolędowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który przygotowała rada sołecka Nawojowa Łużyckiego wraz z mieszkańcami.

GOKiS Lubań

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 25.12.2018, 22:18
Jezus malusieńki leży nagusieńki... Pytają dzieci jaka to matka skoro narodzonemu w zimie nie zapewniła odzienia. Kto im - ja nie katecheta - powinien wytłumaczyć, że święto narodzenia to cwaniacki wybryk chrześcijan którzy zawładnęli święto innego bóstwa. Albowiem święto to adoptowano z obyczajów pogańskich. Najwcześniejszym opowiadaniem o nim sa listy Sw. Pawła (25-30 lat po jego śmierci, przez człowieka który nigdy go bezpośrednio nie znal) najwcześniejsza Ewangelia (według Marka) była spisana 35 lat po jego śmierci. Wszystko to było napisane po grecku podczas gdy Jezus i Apostołowie posługiwali sie Aramejskim (odmiana Hebr). Ewangelie sa nie tylko w innym języku, ale pisane przez ludzi którzy byli wykształceni (mniej niz 10% nie było analfabetami, a w Galilei procent byl niższy, nie wspominając już o tym, ze musieliby być piśmienni w innym niz ich ojczysty język).
Nowy Testament jest mitologią (często w niezgodzie z historia) i tak do tego należy podchodzić
Chrześcijaństwo nie jest religia Jezusa zwanego Chrystusem, który był skrupulatnie przestrzegającym wymogów tej religii Zydem. Wszyscy Apostołowie byli Żydami (właściwie poza tym, ze bylo ich 12tu to nie znamy ich imion).
Chrześcijaństwo było "stworzone" przez Sw. Pawla i nie jest religia Chrystusa a raczej religia o Chrystusie. Gdyby nie Sw. Pawel historia jeżeliby w ogóle tę sektę zanotowała, to byłaby schizmą Judaizmu.
Sw. Pawel propagował ja wśród pogan, jako ze wśród Zydow nie znalazło sie wielu których ona zainteresowała.
Nie znaczy, że nie powinniśmy obchodzić Bożego Narodzenia, jak tez to ta wiara ukształtowała nasza historie i kulturę. Tyle, ze powinniśmy zdać sobie sprawę, że jest to mitologia. Taka sama jak bajki o Zeusie czy słowiańskim Światowidzie.

Pozostałe