Koniec z imprezami?

  • 19.12.2018, 09:24 (aktualizacja 19.12.2018, 11:23)
  • red. /PRW.pl
Koniec z imprezami? bieg-piastow.pl
Podziel się:
Oceń:
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu chce ograniczeń dla imprez odbywających się w Sudetach Zachodnich.

Dokładnie chodzi o imprezy odbywające się w Karkonoszach i Górach Izerskich w obszarach Natura 2000. Według RDOŚ imprezy odbywające się od 1 kwietnia do 31 sierpnia nie powinny być liczniejsze niż siedemdziesiąt pięć osób na dobę. Ponadto w całym roku należy maksymalnie ograniczyć liczbę imprez, w których startuje więcej niż dwieście osób, trasy nie mogą naruszać ostoi cietrzewi, a do tego za każdym razem imprezy powinny mieć akceptację Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Jak podkreśla Katarzyna Łapińska, Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu, tegoroczna edycja Biegu Piastów nie jest zagrożona. Odbędzie się bowiem 30 marca, a więc przed okresem najbardziej wrażliwym dla zwierząt. Przyrodnicy oczekują jednak od organizatorów informacji o planowanej liczbie uczestników, przebiegu tras i konkretnych terminach startów. Mówią wprost, że będą narzucać ograniczenia. Jak twierdzą wymaga tego ochrona krytycznie zagrożonych gatunków. Nie tylko cietrzewi, ale też wracających na Dolny Śląsk wilków czy rysi.

red. /PRW.pl

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 20.12.2018, 06:52
Następne ekologiczne bzdury...
?
? 21.12.2018, 18:18
Ciekawe jak byś zareagował na tłum biegaczy pod twoim domem.?Zaraz policję byś wzywał że za głośno i bałagan robią!!!!
omg
omg 24.12.2018, 11:55
Wszystko zależy od częstotliwości. Z tego co wiem, to imprezy nie odbywają się co 2 dni, a raczej co dwa miesiące, luźno licząc.

Pozostałe