Pomoc ze Starego Węglińca

  • 6.12.2018, 13:42 (aktualizacja 06.12.2018 14:18)
  • red. /OSP Stary Węgliniec
Pomoc ze Starego Węglińca OSP Stary Węgliniec
Podziel się:
Oceń:
Ochotnicza Straż Pożarna ze Starego Węglińca jako pierwsza jednostka na Dolnym Śląsku w ramach pomocy humanitarnej przekazała samochód gaśniczy STAR 244 jednostce na Ukrainie. Wóz na własnych kołach dotarł już do nowego domu.

Druhowie ze Starego Węglińca od ponad roku nieformalnie współpracują i utrzymują kontakt z kolegami z Ukrainy. Obie strony odwiedzały się w tym czasie kilkukrotnie. W Starym Węglińcu wierzą, że ukraińscy strażacy dadzą przekazanemu pojazdowi drugą młodość i ten jeszcze przez długi czas nie zawiedzie ich w akcji. Dodatkowo od strażaków z niemieckiego Großdubrau i KP PSP w Zgorzelcu dla kolegów z Ukrainy pozyskali kilkanaście mundurów bojowych, hełmów, butów, węży i kasków dla dzieci, które wspomogą ich podczas działań.

Dzięki współpracy z UNESCO stronom bez problemów udało się przejść przez formalną część przedsięwzięcia i sprzęt na początku grudnia bezpiecznie przekroczył wschodnią granicę.

Strażacy ze Starego Węglińca wiosną 2019 roku planują odwiedzić kolegów na Ukrainie, zobaczyć jak sprawuje się samochód i poznać zasady oraz problemy funkcjonowania jednostek w Wiśniowcu i Zbarażu. Jak twierdzą, będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zacieśnienia współpracy.

 

red. /OSP Stary Węgliniec

Zdjęcia (8)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe