W Zgorzelcu drukowali fałszywe euro

  • 4.12.2018, 13:05
  • Zinfo.pl / Prokuratura Okręgowa w Legnicy
W Zgorzelcu drukowali fałszywe euro pixabay.com
Podziel się:
Oceń:
W nielegalny proceder zamieszani są trzej przedsiębiorcy ze Zgorzelca.Jeden z nich usłyszał już zarzuty. Dwaj pozostali ścigani są listami gończymi.

Drukarnia i kantor - dwa miejsca, w których odbywał się proceder trzech przedsiębiorców zamieszanych w sprawę. Legnicka prokuratura prowadzi śledztwo, mające na celu zbadanie wszystkich okoliczności:

Jak ustalono w toku tego śledztwa, Tomasz Z. na początku 2018 roku nabył urządzenie, które umieścił w użytkowanym przez siebie obiekcie drukarni położonym w Zgorzelcu, gdzie przy użyciu tego urządzenia drukował podrobione banknoty Euro w celu puszczenia ich w obieg jako autentycznych. W tym przestępczym procederze współdziałał drugi podejrzany w tym śledztwie Adrian Cz., który zlecił i dostarczył Tomaszowi Z. środki do wykonania i wydrukowania falsyfikatów banknotów Euro, a następnie odebrał je w celu puszczenia do obiegu. Podrobione banknoty Euro Adrian Cz. wspólnie i w porozumieniu z trzecim współsprawcą Grzegorzem Cz. w miesiącu marcu 2018 roku wprowadzili do obrotu w kantorze wymiany walut przy autostradzie A-4. Podczas transakcji wymiany kwoty ponad 6.200.000,00 złotych na 1.500.000,00 Euro wprowadzili w błąd nabywcę co do autentyczności banknotów Euro, przekazując mu fałszywe banknoty Euro. Pokrzywdzony, który po otrzymaniu banknotów Euro zorientował się, że są one podrobione, zawiadomił o zdarzeniu Policję. Przeszukanie zarówno kantoru wymiany walut jak i drukarni w Zgorzelcu pozwoliło na zabezpieczenie dowodów przestępstwa. W obiekcie drukarni w Zgorzelcu ujawniono także i zabezpieczono podrobione produkty lecznicze, środki farmaceutyczne oraz linię do ich produkcji. - informuje rzecznik prokuratury.

Tomasz Z. został zatrzymany już 18 września b.r., natomiast dwaj pozostali przedsiębiorcy są ścigani listami gończymi. Właściciel drukarni  został oskarżony o:

- podrobienia w okresie od lutego do marca 2018 roku w Zgorzelcu banknotów Euro o różnych nominałach i o łącznej wartości nie mniejszej niż 1.400.000,00 Euro w celu puszczenia ich w obieg jako autentycznych, tj. czynu z art.310 §1 k.k. w zw. z art.12 k.k.

- sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób przez wytwarzanie sfałszowanych produktów leczniczych oraz środków farmaceutycznych, w tym leku o nazwie Nodritropin Simple Xx w celu ich rozprowadzenia innym osobom, tj. czynu z art. 124b ust. 1 Ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne oraz art. 165 § 1 pkt. 2 k.k. i innych.

Za przestępstwo fałszowania pieniędzy grozi Tomaszowi Z. i Adrianowi Cz. kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności, a za przestępstwo puszczenia w obieg sfałszowanych pieniędzy grozi Adrianowi Cz. i Grzegorzowi Cz. kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zinfo.pl / Prokuratura Okręgowa w Legnicy

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do diabła .....
Do diabła ..... 6.12.2018, 19:42
Od straszenia są duchy ???
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 6.12.2018, 12:17
„Polacy to naród jak olbrzym, a społeczeństwo jak karzeł”
Cyprian Kamil Norwid

Polacy to naród…

(...) „Wybrańcom ludu" żaden czyn nie szkodzi i żaden szwindel sław im nie umniejszy,
Stąd z urn wyborczych częstokroć wychodzi, nie najgodniejszy - ale najbrudniejszy.
Znajome, prawda? Ale to nie wszystko:
(...) Kraj na rozliczne partie podzielony, Wrogami wzajem są tam ludzie bliscy I w walce, która wre na wszystkie strony,
Walczą zaciekle przeciw wszystkim wszyscy.
„Interes kraju, solidarność Koła" - Wciąż takie hasło szumnie w górę wzlata,
Ale w istocie rządzi wszystkim zgoła Mała ambicja i nędzna prywata.
Niczym jest w kraju tym zasługa cicha, Prawdziwa wiedza albo szczera cnota,
Tylko protekcja, bezczelność i pycha Do wszelkiej sławy obierają wrota!
Służalstwem świetnych dojdzie się wyników, Cnotą się zowią zasługi dla kliki,
O kiedyż znajdziesz lepszych przewodników, Nieszczęsny kraju, „wielkiej polityki”?
(Autor nieznany)
Edi
Edi 5.12.2018, 08:57
To jest kropla w morzu zgorzeleckich przekrętów,pełno ludzi oszukuje na wyłudzenia VAT,i dotacji unijnych,począwszy od włodarzy naszych,byłego wójta, skorumpowana jest w Zgorzelcu policja,sądy i prokuratura,pełno jest producentów i dystrybutorów narkotyków,złodzieji wszelkiej maści,a za wyludzaczy VAT z RTG z Zawidowa nic im nie zrobili,a ukradli ponad 30 milionów,a co do PiS kolego oni też są nie lepsi,poprostu Polaczki są z....ni genetycznie,w niedzielę do kościoła,a od poniedziałku wały.....pełna obłuda i zakłamanie,ta nacja jest bez nadziejna i bez przyszłości..... będzie rozbiór tego głupiego kraju..
Rigwelda
Rigwelda 4.12.2018, 22:15
Jak to jest...? W Polsce cała przekrój tego czego nie ma w Niemczech czy w ogóle na Zachodzie - tam nawet pieniędzy nie fałszują... Może dlatego że mają jej pod dostatkiem?>
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 4.12.2018, 20:47
25 lat w ***!!!!Majątki pozabierać zanim poprzepisuja na mamę i tatę.A w więzieniu codziennie lewatywę .Sku....nom zgorzeleckim się odechce .Czasy pseudo mafii się skończyły.!!!!Dobrze,że za te ku....y się wzięli.A to dopiero początek.Wałkarze spać spokojnie nie będziecie!!!!Państwo PiS do *** wam się dobiera!!!A skarbówka i za was też już się bierze.
Diabel
Diabel 5.12.2018, 08:13
Ty cwaniak uwarzaj bo bedziesz musial im to powiedziec prosto w oczy bo wiem o kim mowa i ich znam
Buhahaha
Buhahaha 6.12.2018, 15:04
Gratuluję znajomości.???
Euro ?
Euro ? 5.12.2018, 23:28
To się ciesz ,że ich znasz bo pewnie kiedyś się w pi.....lu spotkacie i będziecie sobie lewatywę razem robić!!??
Orzełek
Orzełek 5.12.2018, 22:25
Diabeł gratuluję ci znajomych !!!!.Głąby jakich mało .Na własnym podwórku taki syf se odj...ć.Zero pomyslunku.Scenariusz do filmu.Glupi głupszy ???
007
007 5.12.2018, 22:19
Dla mnie to zwykłe śmiecie.A od straszenia są duchy pikoludzie!!!
morales
morales 4.12.2018, 14:33
plus

Pozostałe