Szkolne inicjatywy z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w SP1

  • 28.11.2018, 14:55 (aktualizacja 28.11.2018, 15:24)
  • I.S.
Szkolne inicjatywy z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w SP1 SP nr 1 Lubań
Podziel się:
Oceń:
W tym roku 15 listopada przypadał Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Akcja przywędrowała do nas z Kalifornii, gdzie w 1974 roku ponad milion palaczy odstawiło papierosy na jeden dzień - miało to zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu.

Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat. Od kilku lat coraz więcej instytucji w Polsce zachęca do rzucenia palenia, uświadamiając wszystkim odpowiedzialność za własne zdrowie. W tym roku również nasza placówka dołączyła do grona szkół promujących akcję „Uzależnieniom powiedz – STOP!”.

Z tej okazji zorganizowano liczne inicjatywy, m. in. przygotowano happening dla społeczności szkolnej, w czasie którego uczniowie promowali życie wolne od tytoniu. Do akcji przygotowywano się już od kilku dni, gdyż uczniowie tworzyli plakaty informacyjne o nagłośnieniu skutków palenia. Prace zdobiły szkolny korytarz, zwracały uwagę, na to, że szczególnie niebezpieczne jest wdychanie dymu tytoniowego z papierosa palonego przez inną osobę w tym samym pomieszczeniu. Ponadto na korytarzu szkolnym zaprezentowano społeczności szkolnej gazetkę o szkodliwości palenia papierosów oraz promującą zdrowy styl życia bez uzależnień. Nie zabrakło też spotkań z przedstawicielami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w  Lubaniu,  którzy promowali zdrowy styl życia bez nałogów przy tak zwanym kąciku edukacyjnym. W jednej z sal zorganizowano również „Konkurs o szkodliwości palenia”, w którym uczestniczyli przedstawiciele klas.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, zaowocują unikaniem biernego palenia oraz odwiodą dzieci od palenia 

I.S.

Zdjęcia (17)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe