×

20 medali dla KS Samuraj Lubań

  • 27.11.2018, 11:26 (aktualizacja 27.11.2018 12:53)
  • Szef wyszkolenia - Jacek Jaworski
20 medali dla KS Samuraj Lubań KS Samuraj Lubań
Sporty walki w powiecie lubańskim mają się bardzo dobrze, udowodnili to zawodnicy KS Samuraj Lubań, którzy w trakcie międzynarodowych zawodów w Legnicy uplasował się na 6 miejscu w rankingu całego turnieju.

W dniach 17-18.11.2018 r. w Legnicy odbył się międzynarodowy turniej karate International Karate Cuprum Cup Polish Open 2018, zorganizowany przez klub sportowy Tora Legnica. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 19 klubów z Polski i Czech. Nie zabrakło tam również reprezentacji KS Samuraj Lubań, gdzie na turniej pojechali najlepsi zawodnicy z klubu, finaliści Lubańskiej Gali Samuraja w składzie: Oliwia Sławińska, Olivia Włodarska D”onofrio, Amelia Gruganiec, Amelia Jędrych, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski, Filip Pierzak, Maksymilian Galiński, Fryderyk Haik pod nadzorem trenerów – Jacka Jaworskiego i Tomasza Podbuckiego. I tym razem zawodnicy z Samuraja nie zawiedli, dzielnie walcząc o swój finał w poszczególnych konkurencjach wiekowych, zdobywając swoje medale – 1 złoty, 12 srebrnych i 7 brązowych medali, łącznie 20 medali. W finale tego turnieju znaleźli się niemal wszyscy zawodnicy z KS Samuraj Lubań, reprezentując tym samym bardzo dobry poziom szkoleniowy i przygotowanie. Kolejno swoje medale w poszczególnych konkurencjach wiekowych zdobywali:

Mikołaj Jaworski – I m. w Kumite ind., III m. w Kumite druż. ;

Filip Pierzak – II m. w Kata; III m. w Kumite druż. ;

Maksymilian Galiński – II m. w Kata, III m. w Kumite druż.

Fryderyk Haik – II m. w Kata, II m. w Kumite ind.;

Wiktor Jaworski – III m. w Kata;

Amelia Jędrych – II m. w Kata Team, II m. w Kumite ind., III m. w Kata;

Amelia Gryganiec – II m. w Kumite ind., III m. w Kata, III m. w Kumite druż. ;

Olivia Włodarska D”onofrio – II m. w Kumite ind., II m. w Kata Team, III m. w Kata, III m. w Kumite druż. ;

Oliwia Sławińska – II m. w Kumite ind., II m. w Kata Team, III m. w Kata; III m. w Kumite druż. ;

Ostatecznie KS Samuraj Lubań uplasował się na 6 miejscu w rankingu całego turnieju na 19 klubów z Polski i Czech, co z pewnością daje dobre rokowania do przyszłych powołań do kadry narodowej i pokazuje dobry cykl treningowy.


Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego regionu i samego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Dziękujemy także rodzicom naszych zawodników za partycypowanie w kosztach wyjazdu oraz Państwu Haik, Pierzak, Jaworskim i Galińskim w pomocy podczas wyjazdu, transporcie i sprawowanie opieki nad zawodnikami podczas zawodów.

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność, a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów-Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów-Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz klubowi Viktoria w Lubaniu, a także za bardzo dobra współpracę Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie-Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.

 

WYNIKI ZAWODNIKÓW Z KS SAMURAJ LUBAŃ

NA POLISH OPEN CUPRUM CUP LEGNICA – 18.11.2018
 

Najlepszy (kolejno: złote medale, srebrne, brązowe, liczba punktów):

1. KKS Tora Legnica PL 7 22 27 247

2. Samuraj Szczecin 20 6 8 214

3. OZK 14 8 11 185

4. Shotokan Krapkowice PL 13 5 6 147

5. ATTFIS OSTRAVA, CZ 10 3 7 116

6. KS Samuraj Lubań 1 12 7 - 89 PKT

7. BUSHIDAN Oleśnica, PL 2 5 13 80

8. ŁKKS Łódź PL 2 7 7 72

9. Satori Jastrów PL 1 3 14 65

10. Sport Relax CZ 3 3 1 42

11. Swarzędzki KK FIGHTER PL 2 2 2 32

12. LUKS KARATE-GOLENIÓW PL 2 1 3 30

13. Karate Hlinsko CZ 1 1 0 13

14. Krakowski KK Kyokushin PL 0 2 0 10

15. Kime Warszawa PL 1 0 0 8

16. Inochi Gniezno PL 1 0 0 8

17. Shogun Białystok 1 0 0 8

18. Funakoshi-Do Szczecin PL 0 1 0 5

19. KS Funakoshi SK Kowary PL 0 0 1 3

 

Zestawienie wyników zawodników z KS Samuraj Lubań

na Polish Open Cuprum Cup 2018

 

Kata Individual Female 11 Years

1. OZK Kułakowska Maria

2. Shotokan Krapkowice PL Cieślak Marta

3. KS Samuraj Lubań - Jędrych Amelia

3. BUSHIDAN Oleśnica, PL Gozdek Zofia

 

Kata individual female 11 years gr. B

1. Samuraj Szczecin Brzozowska Aleksandra

2. OZK Knopek Jagoda

3. KS Samuraj Lubań - Gryganiec Amelia

3. KKS Tora Legnica PL Smolarek Zuzanna

 

KATA INDIVIDUAL FEMALE U14

1. Shotokan Krapkowice PL Cieślak Marta

2. KKS Tora Legnica PL Adamowicz Anna

3. KS Samuraj Lubań - Włodarska-D’Onofrio Olivia

3. ATTFIS OSTRAVA, CZ Chodorovská Natálie

 

KATA INDIVIDUAL FEMALE U14 gr. B

1. OZK Kułakowska Maria

2. Samuraj Szczecin Żmińczuk Marta

3. KS Samuraj Lubań - Sławińska Oliwia

3. ATTFIS OSTRAVA, CZ Břusková Vendula

 

KATA INDIVIDUAL MALE 10 YEARS

1. OZK Brzeziński Kamil

2. KS Samuraj Lubań - Pierzak Filip

3. BUSHIDAN Oleśnica, PL Dębski Sebastian

3. Shotokan Krapkowice PL Wojtala Marek

 

KATA INDIVIDUAL MALE 10 YEARS gr. B

1. ATTFIS OSTRAVA, CZ Břuska Michal

2. KS Samuraj Lubań - Galiński Maksymilian

3. Shotokan Krapkowice PL Trocha Marcin

 

KATA INDIVIDUAL MALE 8 YEARS gr. B

1. Shotokan Krapkowice PL Glacel Fabian

2. KS Samuraj Lubań - Haik Fryderyk

3. ATTFIS OSTRAVA, CZ Puška Lukáš

3. KKS Tora Legnica PL Górski Michał

 

KATA INDIVIDUAL MALE U14

1. Shotokan Krapkowice PL Nowak Wojciech

2. KKS Tora Legnica PL Jakub Szczepakowski

3. KS Samuraj Lubań - Jaworski Wiktor

3. KKS Tora Legnica PL Albert Masłowski

 

KATA TEAM FEMALE U14

1. Samuraj Szczecin Brzozowska Aleksandra, Urbańska Julia, Żmińczuk Marta

2. KS Samuraj Lubań - Jędrych Amelia, Sławińska Oliwia, Włodarska-D’Onofrio Olivia

3. KKS Tora Legnica PL Adamowicz Anna, Kinga Hanysz, Smolarek Zuzanna

3. Satori Jastrów PL Dudek Kaja, Solarek Amelia, Tyda Oliwia

 

KUMITE INDIVIDUAL FEMALE U12 +40

1. Samuraj Szczecin Markiewicz Nina

2. KS Samuraj Lubań - Jędrych Amelia

3. KS Funakoshi SK Kowary PL Jabłońska Julia

3. KKS Tora Legnica PL Smolarek Zuzanna

 

KUMITE INDIVIDUAL FEMALE U12-34

1. Satori Jastrów PL Dudek Kaja

2. KS Samuraj Lubań - Gryganiec Amelia

 

KUMITE INDIVIDUAL FEMALE U12-40

1. Shotokan Krapkowice PL Cieślak Marta

2. KS Samuraj Lubań - Włodarska-D’Onofrio Olivia

3. Samuraj Szczecin Urbańska Julia

3. Samuraj Szczecin Brzozowska Aleksandra

 

KUMITE INDIVIDUAL FEMALE U14 +50

1. KKS Tora Legnica PL Hanysz Kinga

2. KS Samuraj Lubań - Sławińska Oliwia

3. Satori Jastrów PL Kurdek Martyna

 

KUMITE INDIVIDUAL MALE U10-40kg

1. ATTFIS OSTRAVA, CZ Chodorovský Jakub

2. KS Samuraj Lubań - Haik Fryderyk

3. BUSHIDAN Oleśnica, PL Świeboda Antoni

3. BUSHIDAN Oleśnica, PL Dębski Sebastian

 

KUMITE INDIVIDUAL MALE U12 +40kg

1. KS Samuraj Lubań - Jaworski Mikołaj

2. KKS Tora Legnica PL Bojanowski Marcin

3. OZK Bielerzewski Mateusz

 

KUMITE TEAM FEMALE U14

1. Samuraj Szczecin Markiewicz Nina, Urbańska Julia, Żmińczuk Marta

2. KKS Tora Legnica PL Adamowicz Anna, Kinga Hanysz, Smolarek Zuzanna

3. KS Samuraj Lubań PL - Gryganiec Amelia, Sławińska Oliwia, Włodarska-D’Onofrio Olivia

 

KUMITE TEAM MALE U12

1. KKS Tora Legnica PL - Kałka Alan, Mazur Marek, Szczepakowski Jakub

2. KS Samuraj Lubań PL - Galiński Maksymilian, Jaworski Mikołaj, Pietrzak Filip

Szef wyszkolenia - Jacek Jaworski

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe