II Lubańska Gala Samuraja w Karate

  • 23.11.2018, 09:16
  • Samuraj
II Lubańska Gala Samuraja w Karate
W zawodach wzięło udział łącznie 47 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

Głównym celem turnieju było propagowanie Karate wśród mieszkańców Powiatu Lubańskiego, zapoznanie i wdrożenie w praktyce nowym zawodnikom przepisów rozgrywania zawodów sportowych w karate, jak też wyłonienie najlepszych zawodników klubu w poszczególnych konkurencjach i rocznikach.

Był to turniej zamknięty, tylko dla zawodników „samuraja”.  Łącznie rozegrano 10 konkurencji w kata, pierwszego kroku,  jak też i w kumite, w ramach których każdy z finalistów otrzymał medal oraz dyplom, a za pierwsze miejsce puchar. Natomiast pozostali zawodnicy, którym  nie udało się stanąć na podium, otrzymali na pocieszenie upominek z owocami i słodyczami, natomiast sędziowie otrzymali upominek suplementów z firmy Formotiva. Nagrody zostały ufundowane przez właścicieli Viktorii Lubań p. Leszka Jaworskiego i Danieli Pytel.  

Zawody sędziowali szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań w składzie – Tomasz Podbucki, Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Sławomir Bartniak, Marek Frońda, Patryk Jarosz pod kierownictwem sędziego głównego Jacka Jaworskiego.  Rolę sędziów technicznych sprawowali – Jakub Jaworski, Oliwia Sławińska, Dawid Stodolny i Jakub Przybyłek a obsługę techniczną zapewnili Jarosław Królikowski i Daniela Pytel. Obsługę medyczną zabezpieczył lekarz Marcin Przybyłek.

Wielu zawodników zasługuje na wyróżnienie, często poszczególni zawodnicy zdobyli nawet po dwa medale, co to potwierdza dobre przygotowanie techniczne, jak też i daje dobre rokowania na przyszłe starty w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Firmie Fomotiva Pharma Nutrition oraz klubowi Viktoria w Lubaniu,  a także za bardzo dobra współpracę Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.   

Galę zorganizował Klub Sportowy Samuraj przy współpracy Klubu Viktoria Lubań.

Samuraj

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe