×

II Lubańska Gala Samuraja w Karate

  • 23.11.2018, 09:16
  • Samuraj
II Lubańska Gala Samuraja w Karate
Podziel się:
Oceń:
W zawodach wzięło udział łącznie 47 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

Głównym celem turnieju było propagowanie Karate wśród mieszkańców Powiatu Lubańskiego, zapoznanie i wdrożenie w praktyce nowym zawodnikom przepisów rozgrywania zawodów sportowych w karate, jak też wyłonienie najlepszych zawodników klubu w poszczególnych konkurencjach i rocznikach.

Był to turniej zamknięty, tylko dla zawodników „samuraja”.  Łącznie rozegrano 10 konkurencji w kata, pierwszego kroku,  jak też i w kumite, w ramach których każdy z finalistów otrzymał medal oraz dyplom, a za pierwsze miejsce puchar. Natomiast pozostali zawodnicy, którym  nie udało się stanąć na podium, otrzymali na pocieszenie upominek z owocami i słodyczami, natomiast sędziowie otrzymali upominek suplementów z firmy Formotiva. Nagrody zostały ufundowane przez właścicieli Viktorii Lubań p. Leszka Jaworskiego i Danieli Pytel.  

Zawody sędziowali szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań w składzie – Tomasz Podbucki, Elżbieta Kordyka, Sylwia Smajda, Sławomir Bartniak, Marek Frońda, Patryk Jarosz pod kierownictwem sędziego głównego Jacka Jaworskiego.  Rolę sędziów technicznych sprawowali – Jakub Jaworski, Oliwia Sławińska, Dawid Stodolny i Jakub Przybyłek a obsługę techniczną zapewnili Jarosław Królikowski i Daniela Pytel. Obsługę medyczną zabezpieczył lekarz Marcin Przybyłek.

Wielu zawodników zasługuje na wyróżnienie, często poszczególni zawodnicy zdobyli nawet po dwa medale, co to potwierdza dobre przygotowanie techniczne, jak też i daje dobre rokowania na przyszłe starty w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Firmie Fomotiva Pharma Nutrition oraz klubowi Viktoria w Lubaniu,  a także za bardzo dobra współpracę Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.   

Galę zorganizował Klub Sportowy Samuraj przy współpracy Klubu Viktoria Lubań.

Samuraj

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe