Międzynarodowe spotkanie nauczycieli Mickiewicza w Schulpforta

  • 21.11.2018, 19:14
  • ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu
Międzynarodowe spotkanie nauczycieli Mickiewicza w Schulpforta
Podziel się:
Oceń:
Nauczyciele partnerskich szkół z Polski, Francji, Niemiec i Norwegii spotkali się, aby wspólnie rozpocząć projekt pt. „Nasza generacja – Talking About My Genaration”.

W zaprzyjaźnionej szkole Schulpforta w Niemczech odbyło się spotkanie nauczycieli szkół partnerskich z Polski, Francji, Niemiec oraz Norwegii. Celem spotkania było rozpoczęcie wspólnego projektu pt. „Nasza generacja” – Talking About My Genaration”. 

W ramach europejskiego programu Erasmus+ uczniowie lubańskiego Mickiewicza wezmą udział w spotkaniach z uczniami szkół partnerskich dotyczących tematu „Nasza generacja”. Wspólnie z nimi będą wymieniać się zainteresowaniami, marzeniami, wyobrażeniami dotyczącymi przyszłości, jak również podejmą działania, których celem będzie odnalezienie i wskazania różnic i podobieństw w stylu życia i w kulturach w Niemczech, Francji, Norwegii i Polsce.

Projekt formalnie rozpoczął się 1 września 2018 przygotowaniem merytorycznym i logistycznym. Po spotkaniu w Schulpforta rozpoczną się intensywne warsztaty i spotkania z młodzieżą, które zakończą się 31.08.2020.

Pierwsze spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie planowane jest w lutym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu. Kolejne zaplanowane jest w Bourges we Francji, gdzie omówione zostaną pierwsze efekty współpracy.

Jednocześnie uczniowie będą się uczyć programowania gier interaktywnych, które później będą wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych. W roku szkolnym 2019/2020 młodzież wraz z opiekunami odwiedzi szkołę w Narvik w Norwegii. Projekt zakończy się ostatnim spotkaniem w Schulpforta w Niemczech.

Podczas tego projektu uczniowie będą nie tylko rozmawiać o sobie, swojej przyszłości i wyzwaniach oraz szansach w Europie, ale także będą posługiwać się językami obcymi. Między spotkaniami będą się komunikować za pomocą nowoczesnych form przekazu.

Spotkanie w zaprzyjaźnionej szkole Schulpforta w Niemczech odbyło się w dniach 08.11.2018-12.11.2018 .
Projekt jest finansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) – Narodową Agencję programu ERASMUS+.

ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe