Uczniowie ze Smolnika wicemistrzami Dolnego Śląska w unihokeju

  • 19.11.2018, 11:52 (aktualizacja 19.11.2018, 14:56)
  • MM
Uczniowie ze Smolnika wicemistrzami Dolnego Śląska w unihokeju

Podziel się:

Oceń:

Drużyna ze Smolnika w trzech turniejach - powiatowym, strefowym i wojewódzkim straciła tylko jedną bramkę.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku brała udział w rozgrywkach unihokeja. Drużyna chłopców klas starszych (VII, VIII i III gim.) rozegrała trzy turnieje: powiatowy, strefowy i wojewódzki. W turnieju strefowym, który był rozgrywany w Lubawce, chłopcy startowali jako zwycięzcy szczebla powiatowego. Zawodnicy ze Smolnika walczyli o zwycięstwo z czterema najlepszymi zespołami z powiatów jeleniogórskich systemem każdy z każdym. Drużyna ze Smolnika nie przegrała żadnego meczu, remisując jeden. Dało to najlepszy wynik w strefie jeleniogórskiej i zwycięstwo w całym turnieju. Unihokeiści przywieźli do szkoły puchar Mistrzów Strefy Jeleniogórskiej. Uzyskany wynik był równoznaczny z awansem drużyny do turnieju o mistrzostwo Dolnego Śląska.

Finał wojewódzki był rozgrywany we Wrocławiu, 29 października 2018 r. Uczestniczyło w nim 8 zespołów – po dwie najlepsze drużyny z 4 stref: jeleniogórskiej (SP Smolnik – mistrz strefy), legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej. Wszystkich uczestników podzielono na dwie czterodrużynowe grupy, w których grano każdy z każdym. Na tym etapie drużyna Smolnika spotkała się ze szkołami z Oleśnicy, Budziszowa i Żarowa. Chłopcy wygrali wszystkie pojedynki zajmując pierwsze miejsce w grupie
i zapewniając sobie udział w półfinale Mistrzostw Dolnego Śląska.

W walce o wielki finał zagrali ze szkołą z Łomnicy (wicemistrz strefy jeleniogórskiej). Walka była bardzo wyrównana i mecz zakończył się remisem 0:0 w regulaminowym czasie. O awansie do finału zadecydowała seria rzutów karnych – po 3 dla każdej z drużyn. Po dwóch kolejkach karnych nadal było 0:0, a w trzeciej bramkarz SP w Smolniku (Sławomir Teske) nadal zachował czyste konto. W ostatnim rzucie karnym, który wykonywał kapitan drużyny ze Smolnika – Jakub Jakubczyk – padła bramka na wagę awansu do ścisłego finału turnieju.

W meczu o złoto chłopcy ze Smolnika zagrali z drużyną Szkoły Podstawowej w Gaworzycach, która nie miała sobie równych we wcześniejszych meczach, które wygrywała ze wszystkimi przeciwnikami bardzo wysoko. Mecz można określić jako bardzo zacięty i wyrównany. Żadna z drużyn nie pozwalała na rozwijanie akcji przeciwnika, blokowano większość strzałów na bramkę. Trwała twarda walka o każdą piłkę i o każdy metr boiska. Bramkarz SP w Smolniku miał bardzo dużo pracy i wykazał się wielokrotnie wspaniałym refleksem broniąc strzałów rywali. Hokeiści Smolnika często kontratakowali. Szczęście dopisało drużynie z Gaworzyc, która w końcu po jednej z wielu prób zdobyła bramkę na 1:0 i taki wynik meczu utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Warto nadmienić, że bramka stracona w finale wojewódzkim była jedyną straconą bramką we wszystkich trzech turniejach rozgrywanych przez drużynę SP w Smolniku!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku została Wicemistrzem Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży w Unihokeju chłopców. Jest to już trzeci tytuł wicemistrzowski, po dwóch tytułach mistrzowskich w tej dyscyplinie, które zdobywa nasza młodzież w kilkuletniej historii startów w międzyszkolnych rozgrywkach unihokeja.

Srebrni medaliści finału dolnośląskiego:

Adrian Kuźniar, Wojciech Zimowicz, Szymon Kwiatkowski, Damian Mańkowski, Sławomir Teske, Maksymilian Mizia, Karol Śliwiński, Gabriel Najda, Jakub Jakubczyk, Miłosz Heller.

Drużynę przygotował nauczyciel w-f Marek Michalik

MM

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe