Uczniowie „Drzewieckiego” na praktykach zawodowych w Hiszpanii

  • 15.11.2018, 09:33 (aktualizacja 15.11.2018, 11:45)
  • ZSP im. Stefana Drzewieckiego
Uczniowie „Drzewieckiego” na praktykach zawodowych w Hiszpanii
Podziel się:
Oceń:
W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu kontynuuje realizację projektu Erasmus+, w ramach którego uczniowie odbywali już praktyki zawodowe w Niemczech (Berlin). W październiku 2018 r. grupa 17 uczniów technikum, kształcących się w zawodach elektryk i mechanik wyjechała na miesięczną praktykę do stolicy Aragonii – Saragossy, jednego z piękniejszych miast Hiszpanii.

Wyjazd poprzedzony był warsztatami, podczas których praktykanci doskonalili komunikowanie się w języku angielskim, poznawali kulturę hiszpańską, zwyczaje, tradycje i historię. Tak przygotowani wylecieli z Poznania 30 września 2018 r. do Saragossy. Na miejscu podjęli praktyki zawodowe w zakładach, firmach wytwarzających maszyny i urządzenia elektryczne, mechaniczne oraz w Przemyśle 4.0 zajmującej się zaawansowanymi technologiami produkcji, z wykorzystaniem automatyki, robotyki oraz cyfrowego zarządzania produkcją. Praca pozwoliła zastosować w praktyce wiedzę teoretyczną zdobytą na zajęciach lekcyjnych, zapoznać się z systemem pracy w Hiszpanii, doskonalić umiejętności zawodowe, a także doskonalić język angielski i poznawać język hiszpański, niezbędny w komunikacji.

Czas praktyk to także czas poznawania Hiszpanii - kultury, zabytków, zwyczajów, nawiązywania nowych znajomości. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Saragossę, oceanarium, miejscowe muzea i zabytki, uczestniczyli w wielu koncertach oraz świętach typowych dla regionu. Uczniowie zwrócili uwagę na dobre warunki zakwaterowania w centrum miasta.

Wrażenia praktykantów są bardzo dobre. Potwierdzają, iż było to ważne wydarzenie w ich życiu szkolnym. Praktyka potwierdziła, iż wybrali dobry zawód gwarantujący zatrudnienie i dobrą pracę. Uczniowie mieli okazję poznać nowy kraj o ciekawej kulturze i historii, a także sprawdzić swoje umiejętności samodzielności, organizacji czasu pracy, komunikatywności i otwartości na inne, tak niezbędne we współczesnym świecie.

Zachęcona dobrymi doświadczeniami, następna grupa elektryków i mechaników w listopadzie wyjechała na miesięczną praktykę zawodową do Włoch, do Bolonii.

Życzymy praktycznych wrażeń i czekamy na pierwsze relacje z Italii.

ZSP im. Stefana Drzewieckiego

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe