×

Udane zakończenie juniorów

  • 14.11.2018, 10:36 (aktualizacja 14.11.2018 10:46)
  • red.
Udane zakończenie juniorów
Podziel się:
Oceń:
Dobiegły końca jesienne zmagania piłkarskie z udziałem juniorów starszych lubańskich Łużyc. Zespół trenera Grzegorza Michońskiego rundę zakończył w świetnym stylu.

Zespół z Lubania podejmował Nysę Zgorzelec. Wynik spotkania tuż przed przerwą otworzył Marcel Grabowski. Drugiego gola po godzinie gry zdobył Jakub Jakubczyk, jak się później okazało ustalając wynik meczu. Wygrana (2:0) pozwoliła zespołowi trenera Grzegorza Michońskiego umocnić się na prowadzeniu w tabeli. Łużyce po 14 rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 35 punktów i o osiem wyprzedzają Włókniarz Leśna oraz Nysę. W meczu z drużyną ze Zgorzelca Łużyce zagrały w składzie: Witkowski – Bakalarz, Czyruk, Gapys (30 Gajewnik), Gleb, Grabowski, Jakubczyk, Janczak, Kuśmierz, Mańkowski (46 Wójtowicz), Tokarz.

W miniony weekend grały też pozostałe zespoły młodzieżowe klubu z Lubania. Trampkarze pokonali na wyjeździe Konfeks Legnica 2:0. Gole dla lubanian strzelali Oskar Maciąg i Adrian Tomczyk.

Na zakończenie rundy zespół trenera Konrada Murawskiego zmierzy się z Karkonoszami Jelenia Góra. Mecz w sobotę o godzinie 10. Bez względu na rozstrzygnięcie drużyna z Lubania zakończy rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli.

Na trzecim stopniu podium sezon zakończy też pierwsza drużyna młodzików, która zremisowała z Nysą Zgorzelec 2:2. Obie bramki dla lubanian zdobył Igor Zinkowski. W ostatnim w tym roku pojedynku Łużyce zagrają na wyjeździe z AP Chojnik Jelenia Góra (17 listopada, godzina 11).

W miniony weekend grały też pozostały dwie drużyny młodzików. Drugi zespół wygrał z Piastem Zawidów 5:1 (bramki: Krystian Mańkowski 2, Cyprian Błaszczyk 2, Dominik Kopała), a trzeci poległ w Pieńsku z Hutnikiem aż 0:15. Druga drużyna zakończyła sezon, trzecia zagra jeszcze z Chmielanką Chmieleń (18 listopada, g 11, mecz w Lubaniu).

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe