×

Wybuch bojlera w Leśnej

  • 8.11.2018, 07:38 (aktualizacja 08.11.2018 14:42)
Wybuch bojlera w Leśnej
O wielkim szczęściu w nieszczęściu mogą mówić mieszkańcy ulicy Kochanowskiego 16 w Leśnej. Dziś około 6. w budynku doszło do wybuchu, który swą siłą zniszczył dach i zdemolował wnętrze budynku.

Dziś około 6. doszło do wybuchu w budynku przy ul. Kochanowskiego 16 w Leśnej. Na szczęście mimo ogromnego huku i znacznych zniszczeń w budynku, mieszkańcy ze zdarzenia wyszli niemal bez szwanku. W bezpośrednim zagrożeniu znajdowało się dziesięć osób, które jednak samodzielnie opuściły budynek i zaalarmowały służby ratunkowe. Początkowo mówiło się o wybuchu butli z gazem, jednak pierwsze, wstępne oględziny miejsca zdarzenia wskazują, że wybuchł bojler w mieszkaniu na ostatnim piętrze.

Eksplozja była na tyle duża, że zniszczeniu uległ dach budynku, wewnątrz zniszczone zostały drzwi, okna i strop, a ściany budynku popękały, co może wskazywać na uszkodzenie jego konstrukcji. Na miejscu pracuje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który określi czy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów.

Na miejscu pracują strażacy, policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne.

   

 

 

Zdjęcia (30)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cvm7
cvm7 8.11.2018, 23:55
TTV podało rano 18 zastępów SP... chyba.. kogoś.. w dalszych raportach wycieli to. Chyba błąd komentatora... Zostawmy ..

Ja się pytam .. jak bojler elektryczny może wybuchnąć ??? Ciśnienim k...a wody? Zwarciem prądu? Temp. wody?

Chyba, że w instalacji płynem była benzyna czy ... bojler spawał "Romek" z blachy po Wartburgu .. Żart roku!! Ciemnotę wciskać ludziom..

mkm
mkm 9.11.2018, 11:57
cvm7 no 18 zastepów nie, ale cos prawie 30 aut (różnego rodzaju),

Bojler może wybuchnąć (brak termostatu, zaworów bezpieczenstwa i termika tj wyłącznik termiczny) po prostu woda wrze a para zwiększa swoją objętość, co za tym idzie ciśnienie gwałtownie rośnie i następuje rozerwanie bojlera - tak mi sie wydaje - nie jestem znawcą ale np. kiedys słyszałem że montowało sie bojler elektryczny na "krótko" bez termostatu, po prostu grzałka w bojler - wtyczka w gniazdko i grzeje.

Jak było w Leśnej tego nie wiemy, i pewnie sie nie dowiemy, możemy jedynie przypuszczać, ale po zniszczeniach to mysle ze cisnienie w nim to minimum 20 barów jak nie duzo wiecej...
Leśnianka
Leśnianka 8.11.2018, 17:21
Uwazam, ze osoba odpowiedzialna za wybuch bojlera powinna zostac obciążona kosztami. Dodatkowo powinna dostac za narażenie zycia innych mieszkancow tej kamienicy. To nie do pomyslenia, zeby przez jedna osobe która nie dba o swoj stan techniczny urzadzen posiadajacych w domu, bloku polowa ludzi ma stracic dach nad glowa. 😕
Strażak
Strażak 8.11.2018, 14:48
Jest ktoś w stanie wymienić jednostki straży pożarnej które pracowały na miejscu?
Bo niektóre źródła piszą o zastępach z poznania wrocławia itp. W co nie chce mi sie wierzyć. Na zdjęciach widać tylko 3 zastępy z lubania i jeden z leśnej.
mk
mk 8.11.2018, 19:42
nie jestem w stanie, ale chyba bylo to tak: PSP Lubań x5, OSP Leśna x2, OSP Szyszkowa, Pobiedna, Świecie, Grabiszyce, SGPR Lubin i Wałbrzych (kilka aut min 4), OSP JRS Wrocław, Psy Ratownicze, SDiŁ Wrocław, KM PSP Wrocław, reszty nie pamietam
mkk
mkk 9.11.2018, 11:38
jeszcze Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Siechnice, JRG Zgorzelec, OSP Siekierczyn.
czytelnik
czytelnik 9.11.2018, 09:08
Dzięki o to mi chodziło
Stasia
Stasia 8.11.2018, 10:04
Tak jeden z portali pisze: Ufff, co za rzetelność! 
fakty.interia.pl/dolnoslaskie/news-zawalila-sie-kamienica-trwa-akcja-ratunkowa,nId,2655304#comments4-1
Golem
Golem 8.11.2018, 10:50
W takich portalach liczy się wrzaskliwy tytuł, żeby wzbudzić jak największą sensację....
ja:)
ja:) 8.11.2018, 09:31
Strażacy jak zawsze na wysokości zadania!
pp
pp 8.11.2018, 09:02
O tym w Gazecie Wyborczej 'Do zdarzenia doszło tuż po godz. 6 rano w środę. W miejscowości Leśna (pow. lubański) przy ul. Kochanowskiego zawaliła się kamienica.

Straż pożarna informuje, że przyczyną był wybuch butli z gazem. Dziesięć osób udało się wyciągnąć spod gruzów. Służby poszukują jednak kolejnych czterech - z ich informacji wynika, że w budynku mogło być 14 osób.

Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnej. Akcję wspierają jednostki z Lubina, Wałbrzycha, Poznania i Wrocławia. Na miejsce jedzie także grupa poszukiwawcza z psami.'
Sygnalizator z fantazją?


Pozostałe