Grzybiarze gubią się w Borach Dolnośląskich

  • 7.11.2018, 18:14 (aktualizacja 09.11.2018 09:25)
  • asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
Grzybiarze gubią się w Borach Dolnośląskich pixabay.com
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj popołudniu policjanci prowadzili poszukiwania 3 osób, które weszły do lasów na terenie powiatu bolesławieckiego i nie były w stanie samodzielnie wyjść a zaczynało się już ściemniać.

 6 listopada przed godz. 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał zgłoszenia dotyczące zagubienia się w lesie trzech osób.

Pierwszy telefon był od dwóch mieszkańców Wałbrzycha, którzy zgubili się w lesie w okolicach Przejęsławia. Dyżurny polecił 45 i 44-latkowi aby odnaleźli najbliższą drogę pożarową i na podstawie podanego numeru ustalono lokalizuję mężczyzn. Wspólne działania Policji i Straży Pożarnej zakończyły się odnalezieniem osób zaginionych.

Kolejne zgłoszenie było od 81-letniej kobiety, która o godz. 9.00 weszła do lasu na terenie gminy Osiecznica i przed godz. 17.00 zadzwoniła na numer alarmowy 997 ponieważ nie wiedziała, w którą iść stronę. Policjanci ruchu drogowego będąc cały czas  w kontakcie telefonicznym z 81-latką jeździli po lesie na sygnałach. Kiedy kobieta usłyszała syrenę radiowozu mundurowi byli już w stanie odnaleźć seniorkę. Kobiet cała i zdrowa wróciła do domu.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szyderca
szyderca 8.11.2018, 18:03
Najlepszy sposób by nie zabłądzić to co kilkadziesiąt metrów rzucać puszki po piwie pod nogi, papierki po batonach itp. Łatwiej będzie wrócić. A jeszcze lepiej wjeżdżać samochodami i zbierać z auta.

Pozostałe