Sztandar wprowadzić!

  • 07.11.2018, 15:11 (aktualizacja 07.11.2018, 15:19)
  • ŁCR
Sztandar wprowadzić!
Podziel się:
Oceń:
Uświetniają oprawę uroczystości szkolnych oraz miejskich. Wprowadzają akcent powagi i pewnego patosu. Poczty sztandarowe skupiają na sobie wzrok uczestników wydarzeń i warto, aby nawet najdrobniejsze niedociągnięcia, były im obce.

W ramach zbliżających się obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, członkowie lubańskich pocztów sztandarowych zostali zmobilizowani do działania. 23 października delegacja z Lubania wzięła udział w szkoleniu w stolicy, zaś tydzień później jej członkowie przekazali zdobytą wiedzę kolegom z Lubania. Warto sobie przypomnieć, że dokładnie rok temu w Lubaniu odbyło się już szkolenie dla pocztów. Wówczas w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu zebrali się członkowie pocztów sztandarowych - przedstawiciele szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, służb specjalnych czy organizacji. Zajęcia z zakresu ceremoniału sztandarowego i protokołu flagowego poprowadził wyspecjalizowany w tym zakresie pracownik OSS SG w Lubaniu. Idąc śladem ubiegłorocznych wydarzeń, pod koniec października uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu pod opieką nauczyciela Mateusza Zajdla udali się na szkolenie pocztów do Warszawy.

- Lubański poczet sztandarowy, reprezentujący naszą szkołę miał okazję uczestniczyć w świetnym szkoleniu - mówił Mateusz Zajdel, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. - Szkolenie z zakresu ceremoniału pocztu sztandarowego pod uroczystości, które mają się odbyć w setną rocznicę odzyskania niepodległości prowadził Pan Maksymilian Mazur z I Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Uczniowie zaktualizowali swoją wiedzę i nabrali większej pewności siebie. Serdecznie dziękuję za umożliwienie wyjazdu Dyrektor Renacie Czuj oraz pomoc w organizacji szkolenia Urzędowi Miasta Lubań, a szczególnie Sekretarz Marzenie Różańskiej - podkreślał M. Zajdel.

Cieszy fakt, że lubańska młodzież mogła czerpać od najlepszych. Jeszcze bardziej cieszy, że już tydzień później starali się przekazać zdobytą wiedzę i umiejętności kolegom z Lubania.

 - Młodzież ma duże pokłady energii, ale widać, że poczet sztandarowy jednak nie do końca wychodzi im perfekcyjnie - uzupełniał nauczyciel. - Mam nadzieję, że te szkolenia oraz patriotyzm, który próbujemy cały czas przekazać uczniom, przyniosą kiedyś efekty i poczet stanie się dla nich prawdziwym zaszczytem. Chcemy, aby poczty były dobrze przygotowane, jednak w przypadku uczniów uczących się w trzyletnim czy czteroletnim trybie jest to trudne do osiągnięcia. Mimo to działamy i chcielibyśmy szkolenia powtarzać cyklicznie, właśnie dla nowych uczniów - planuje M. Zajdel.

ŁCR

Zdjęcia (20)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe