Uniwersytet Trzeciego Wieku dla Niepodległej

  • 7.11.2018, 14:53
  • UTW
Uniwersytet Trzeciego Wieku dla Niepodległej UTW
Podziel się:
Oceń:
Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Ośrodku Wsparcia Dziennego obejrzeli spektakl pod tytułem „Spełnione sny” podejmujący tematykę patriotyczną dotyczącą odzyskania niepodległości.

Następstwem wydarzeń po I wojnie światowej były przemiany w wolnej Polsce oraz rozkwit literatury i sztuki w szerokim tego słowa znaczeniu. W treściach wierszy, tekstów kabaretowych oraz pięknych piosenkach z tamtego okresu, znanych i śpiewanych do dzisiaj, artyści z Agencji Artystycznej GALANA przypomnieli o wydarzenia z epoki dwudziestolecia międzywojennego. Wykorzystali do tego teksty takich twórców jak: Julian Tuwim, Antoni Słonimski, Tadeusz Boy-Żeleński, Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska – Jasnorzewska, Jarosław Iwaszkiewicz, Jan Lechoń, Kazimierz Wierzyński i inni.

Uczestnicy spotkania zaczerpnęli odrobinę wspomnień, które wprowadziły widzów w podniosły nastrój, ale i odrobinę humoru z wątkiem miłosnym, wzorowanych na polskich kabaretach z okresu 20-lecia międzywojennego. Spotkanie odbyło się 30 października 2018r. w Restauracji Tęczowa.

UTW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 7.11.2018, 17:08
Czy w ramach czerpania wspomnień uczestniczy pogrążyli się może w lekturze - oczywiście we fragmentach - felietonów Tadeusza Boya-Żeleńskiego pt. Nasi okupanci?
Polecam nobliwym członkom, szczególnie damom Uniwersyteckim lekturę tego dzieła ...
wolnelektury.pl/katalog/lektura/nasi-okupanci.html

Pozostałe