Rekord Lubania został pobity!

  • 18.10.2018, 22:21 (aktualizacja 18.10.2018 22:31)
  • red. SP2
Rekord Lubania został pobity!
Podziel się:
Oceń:
Przed kilku dniami obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, tego dnia w całym kraju dzięki fundacji WOŚP po raz kolejny pobijano rekord w jednoczesnym prowadzeniu RKO. W Lubaniu SP nr 2 już po raz trzeci zorganizowała otwartą akcję.

W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania i zaprosiliśmy do współpracy wszystkie szkoły z terenu miasta Lubań, instytucje i osoby prywatne. - mówi nam Anna Witukiewicz, organizator akcji. - Na nasz apel odpowiedziały ZSP im. A. Mickiewicza, ZSP im. KZL, ZSP nr 2, SP nr 1, SP nr 4, Przedszkole nr 3, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Policja oraz prywatne osoby. Bardzo cieszymy się, że propagowanie przez nas pierwszej pomocy zatacza coraz większe kręgi i coraz więcej osób chce wziąć w tym udział.

Ubiegłoroczny rekord Lubania został pobity, choć na początku nie było to takie oczywiste. W ubiegłym roku jednoczesną RKO prowadziło 300 uczestników. W tym roku w pierwszym liczeniu do wyrównania rekordu zabrakło dwóch osób! Po chwili okazało się, że nie policzono wszystkich. Po dodaniu zagubionych „aniołów życia” okazało się, że ostatecznie udział w akcji wzięło 306 osób i tym samym rekord kolejny rok z rzędu został pobity.

Dyrektor SP nr 2 składa podziękowania wszystkim uczestnikom za włączenie się w akcję, firmie Pana Sławomira Dumy za darmowe wykonanie plakatów propagujących bicie rekordu wśród mieszkańców Lubania i wszystkim mediom, które towarzyszyły naszym działaniom. Zapraszamy do kolejnej próby bicie rekordu i lekcji ratowania życia już za rok!

red. SP2

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe