„Grupa z klasą” w Słupsku

  • 15.10.2018, 22:03 (aktualizacja 16.10.2018 19:05)
  • Katarzyna Stabryn SOSW
„Grupa z klasą” w Słupsku
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Lubania wzięli udział w VI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku. W autorskim scenariuszu pt.: „Tańcz, nie przestawaj marzyć…” członkowie teatralnego koła „Grupa z klasą” przedstawili wzruszającą opowieść o metamorfozie i uwolnieniu, o radości i pokorze, o miłości do muzyki i tańca!

VI Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych
Słupsk 23-25 września 2018 r.

W odpowiedzi na zaproszenie Stowarzyszenia na rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Razem-Wszystko” z Machowina oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu wzięli udział w VI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku.

„Morza szum, ptaków śpiew…”, do sceny słupskiej Filharmonii Symfonia Baltica” poczuliśmy wielką sympatię, jednak droga nad morze jest daleka i kosztowna.

Podczas przygotowań wspierały nas Panie: Dyrektor Barbara Madejska i Wicedyrektor Marzanna Hutnik oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Julita Sus a także rodzice uczniów.

W autorskim scenariuszu Klaudii Nuzban i Katarzyny Stabryn pt.: „Tańcz, nie przestawaj marzyć…” członkowie naszego teatralnego koła „Grupa z klasą” przedstawili wzruszającą opowieść o metamorfozie i uwolnieniu, o radości i pokorze, o miłości do muzyki i tańca! Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć, przeżyć…

Dlatego dziś dzielimy się ujęciami nie tylko z samego występu, ale także z nadmorskiej radości.

Inicjatorami sesji zdjęciowej na plaży byli sami uczniowie, a autorem zdjęć pan Darek, kierowca z Voyager Lubań.

Brawa dla nich!

Są niezwykli, utalentowani i mają wielką moc!!!

Nasz trzydniowy pobyt nad morzem, to nie tylko występ artystyczny. Uczniowie spacerowali po plaży, zwiedzali Ustkę i aktywnie spędzali czas wybierając pamiątki dla bliskich. Dzielili się swoimi emocjami i przeżyciami. Podziwiali piękne widoki i korzystali ze słonecznej, choć wietrznej pogody.

Szczególne podziękowania dla:

Pana Michała Turkiewicza – ZGiUK Sp. z o.o. Lubań,
Pana Janusza Głuszka LPWiKSp. z o.o. Lubań,
Pani Anny Kuźmickiej Dudek,
Pana Wojciecha Bruchal PKS Voyager Lubań,
Pana Lesława Winiarskiego Agromet ZEHS S.A. Lubań,
Pana Zbigniewa Biber Gospodarstwo Szkółkarskie Radogoszcz

- za wsparcie, okazane serce i przekazanie środków finansowych na przejazd uczniów.

Katarzyna Stabryn SOSW

Zdjęcia (9)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bogna
Bogna 17.10.2018, 17:24
Klaudia, brawo za to, że jeszcze chce Ci się chcieć.Wyglądacie super.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.10.2018, 19:16
Wspaniałe dzieci i dorośli, którzy potrafią o nie zadbać. Pięknie wyglądacie. Gratulacje. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lubaniu to jednostka organizacyjna Powiatu Lubańskiego z którą nie powinien być identyfikowany burmistrz Miasta Lubania. Proszę zamieszczać burmistrza pod artykułami merytorycznie dotyczącymi jego dokonań.
Lucyna
Lucyna 16.10.2018, 08:28
Klaudia wielki szacun, to co robisz to jest najpiękniejsza rzecz jaką można sobie wyobrazić. Szkoda, że nie jesteście eksponowani w naszym mieście

Pozostałe