×

Podsumowanie projektu REGSI

  • 11.10.2018, 09:37 (aktualizacja 11.10.2018 10:42)
  • PCE
Podsumowanie projektu REGSI
Podziel się:
Oceń:
Regionalna debata o pracy pt. „Regionalny rynek pracy otwarty dla młodych mieszkańców powiatów: lubańskiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego”, zorganizowana przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu 08 października 2018 r. z udziałem ponad 200 osób, stanowiła podsumowanie prawie dwuletnich działań projektu REGSI z udziałem pracodawców, instytucji rynku pracy, szkół, nauczycieli, kierowanych do ponad 500 uczniów z 10 szkół kształcących zawodowo w regionie – powiatach lubańskim, bolesławieckim i zgorzeleckim.

Debata była okazją do zaprezentowania pomysłów na edukację zawodową przez władze samorządowe, albowiem głos w tej ważnej dla młodzieży trzech powiatów dyskusji bardzo licznie zgromadzonej na sali, zabrali: Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Walery Czarnecki Starosta Lubański, Alicja Krzyszczak – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Ponadto w imieniu lokalnych pracodawców głos zabrał Andrzej Juncewicz Prezes Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Lubaniu.

W ramach projektu „Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej południowo-zachodniego regionu województwa dolnośląskiego (REGSI)” zaplanowano i zrealizowano wiele różnorodnych zadań, a najważniejszym z nich było stworzenie i udostępnienie za pośrednictwem Internetu szerokiemu odbiorcy bogatej w zasoby e-platformy REGSI, dostępnej dla każdego ucznia i nauczyciela pod adresem: www.platformaregsi.pl.


W czasie jednego roku szkolnego, od 01.09.2017 r. – 31.08.2018 r., Platformę REGSI odwiedziło 34.500 osób, 1.083 osoby utworzyły swoje konto, 1.973 razy logowano się na Platformę, 721 razy rozwiązano testy multimedialne dot. rozpoznawania predyspozycji zawodowych, 1.044 razy użytkownicy Platformy wzięli udział w szkoleniach e-learning i otrzymali stosowne certyfikaty. To świadczy o znaczącym sukcesie nowego narzędzia dla uczniów i nauczycieli, jakim jest e-platforma REGSI. Poinformowała zebranych Anna Adamska Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu.

Starosta Walery Czarnecki podkreślił, że Powiat Lubański od lat realizuje wsparcie dla szkół kształcenia zawodowego, korzystając ze środków unijnych. A projekt REGSI jest ważnym ogniwem spajającym system kształcenia zawodowego w regionie, ponieważ do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy oprócz własnych, lubańskim szkół ponadgimnazjalnych, także szkoły z powiatów ościennych – bolesławieckiego i zgorzeleckiego. Marszałek Cezary Przybylski potwierdził, że Powiat Lubański,
a właściwie jego Starosta, z wielkim zainteresowaniem przystępował do projektów o zasięgu dolnośląskim, których celem było m.in. wzbogacenie bazy dydaktycznej szkół kształcących zawodowo, co wpływa bezpośrednio na jakość kształcenia zawodowego. Wyrazy uznania za sukces, jakim okazał się projekt REGSI i podziękowanie za możliwość udziału w nim szkół bolesławieckich przekazała Alicja Krzyszczak Naczelnik Wydziału Edukacji z Bolesławca, stwierdzając jednocześnie, że udział w projekcie REGSI był też zachętą dla szkół Powiatu Bolesławieckiego, by odważniej korzystać z unijnych pieniędzy. Cenne słowa uznania pod adresem realizatorów projektu padły też z ust Andrzeja Juncewicza – lubańskiego przedsiębiorcy aktywnie uczestniczącego także w obu powiatowych debatach o pracy w Lubaniu.

Ważnym akcentem Regionalnej debaty było wręczenie przedsiębiorcom i przedstawicielom instytucji rynku pracy Certyfikatów za wspomaganie szkół kształcenia zawodowego z powiatów lubańskiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego w przygotowaniu młodzieży do wejścia na rynek pracy, potwierdzających uczestnictwo w powiatowych debatach o pracy. Certyfikaty wręczyli: Walery Czarnecki Starosta Lubański oraz Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu Anny Adamskiej Dyrektora Powiatowego Centrum Edukacyjnego.

Debatę zorganizowano w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza, a po smacznym poczęstunku i dyskusjach przy kawie, można było skorzystać
z konsultacji z pracodawcami, którzy także wystawili swoje oferty pracy, adresowane szczególnie do uczniów.

Kończy się kolejne ciekawe przedsięwzięcie adresowane do młodzieży i nauczycieli szkół kształcenia zawodowego, którego efektem będzie lepsze przygotowanie absolwentów do wkroczenia na regionalny rynek pracy. Albowiem projekty współfinansowane ze środków unijnych, na które postawił Powiat Lubański, mają na celu ułatwienie młodym spełnienia oczekiwań pracodawców i łatwiejsze odnalezienie się na stanowisku pracy.


 

PCE

Zdjęcia (19)

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bolek
Bolek 14.10.2018, 10:30
Starosta to jeden z urzędasów, który umie ściągnąć kasę i pokazuje liczby zgodnie z zasadami matematyki. Przeczytałem program jego komitetu, to jedyny program pokazujący źródła finansowania! Inni to pokazują wodotryski - lanie wody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wyborca
Wyborca 14.10.2018, 14:48
A jak tam faktury za prąd? Wysokie?
Herakliusz
Herakliusz 13.10.2018, 10:53
Kolejne bicie przedwyborczej piany. Certyfikaty wiszą oprawione w ramki. Efekty w realu mizerne. Jak ktoś jest ślepy albo durny i nie widzi innych ważniejszych kwestii, które walą u nas na tak zwany (pardon) ryj - to co kto za to może? Tylko dla prostaków ważna jest pełna micha, która tylko z pozoru jest pełna. Do której w tym katolskim zadupiu daleko. Kto korzysta z prosperity? Moje gratulacje. Ja jakoś nie czuję poprawy. A PiS-owski młyn łamania w Polsce praworządności mieli dalej i nie ma zamiaru zwalniać. I już wkrótce taki gamoń zdziwi się dlaczego to nagle ziemia mlekiem i miodem pisowskim płynąca przestaje karmić swoich idiotów.
Baba Jaga
Baba Jaga 12.10.2018, 00:26
A jak skończyła się sprawa, sprzed kilku lat, zniknięcia sporej ilości pieniędzy z Powiatowego Centrum Edukacyjnego? Nigdzie nie było artykułu na ten temat. Czy złodziej oddał czy starostwo pokryło i ile dokładnie zniknęło. Ponoć była to spora sumka.
Optymista
Optymista 12.10.2018, 21:38
Trzeba wystąpić z pytaniem do obsługi prawnej. Po co te domysły i wątpliwości. Cała masa dziwnych sugestii. Niestety wygląda to tak, że jak robi się coś dobrego to natychmiast trzeba kogoś napiętnować i obsmarować.
Baba Jaga
Baba Jaga 14.10.2018, 02:03
Ale jakoś o informacje podane w artykule nie muszę występować do obsługi prawnej, bo jest artykuł. Czemu pisze się tylko o sukcesach? A o tych mało wygodnych kwestach cisza?!
Optymista
Optymista 14.10.2018, 17:18
Zabawne co? Brniesz bez potrzeby dalej.
???
??? 17.10.2018, 02:20
Do optymista
Uuuu a czemu bez potrzeby? Czyżby jakieś groźby?
jola
jola 11.10.2018, 11:02
Gratulacje dla Starosty Walerego Czarneckiego .
Jola
Jola 11.10.2018, 12:10
Jak zwykle. Starosta gratuluję, fotki iitd. Zalosne
gizmo
gizmo 11.10.2018, 17:26
Jak jest czego gratulować to się gratuluje
Wyborca
Wyborca 14.10.2018, 14:48
A jak nie ma czego gratulować to się o tym nie pisze... Panie starosto proszę o tych niewygodnych sprawach też napisać...
Jola
Jola 12.10.2018, 09:42
Ja to najbardziej to gratuluję likwidacji rehabilitacji w tutejszym szpitalu. Dzięki decyzji kandydata na nr 2 liście Pana starosty, bo szpital owi się nie opłaca, mieszkańcy powiatu lubanskiego mogą swobodnie zaopatrywac powiaty oscienne tj. Zgorzelec, jelenia Góra czy boleslawiec
Gizmo
Gizmo 12.10.2018, 13:19
W szpitalu jest oddział rehabiltacyjny
Pacjent
Pacjent 14.10.2018, 11:49
w szpitalu owszem ale na zasadach że trzeba za zabiegi zapłacić prywatnie pomimo to że miałam skierowanie z gabinetu z ośrodka zdrowia nie z gabinetu prywatnego.
Jola
Jola 12.10.2018, 14:09
I rehabilitacja i fizjoterapia dla mieszkańców Lubania. To podaj gdzie i jakie terminy, bo mam skierowanie. Czekam
Leszek
Leszek 11.10.2018, 11:00
i można !!!!!!!!!!!!!!!! A dyrektor szkoły podstawowej nr 2 zapomniał złożyć wniosek na projekt. Wsparty przez Pana Tomiczka, który nadzoruje szkoły. Panie Burmistrzu wymień zastępce!!!!!!!!
Jola
Jola 11.10.2018, 12:10
Może lepiej wymienić burmistrza
:)))
:))) 11.10.2018, 23:05
Wszystkich by Pani zwalniała , wymieniała albo z nich drwiła.
Co z Pani za smutny i nieszczęśliwy człowiek musi być ......
Wiem, wiem zaraz będę miał z 50 "kciuków w dół" :)
Jola
Jola 12.10.2018, 14:12
Nie martw się o mnie. Martw się o zwalnianych. No i o siebie, taki jesteś szczęśliwy. Każdemu dajesz pracę i rozgrzeszasz. Jak ktoś dostaje taka kasę i tyle jest na urzędzie musi liczyć się z krytyką. No chyba, że żyjemy w raju

Pozostałe