×

Gorsze dzieci? SP2 bez dotacji

  • 2.10.2018, 18:33 (aktualizacja 05.10.2018 14:43)
  • red.
Gorsze dzieci? SP2 bez dotacji pixabay
Wczorajsza informacja o dotacji dla lubańskich szkół podstawowych zelektryzowała część rodziców, szczególnie tych, których dzieci uczęszczają do SP2. Dlaczego? To jedyna szkoła, która nawet nie złożyła wniosku o dofinansowanie, czyżby SP2 była jedyną szkołą bez potrzeb?

Unijna dotacja dla Szkół Podstawowych nr 1, 3 i 4 opiewa na 1,2 mln złotych i pozwoli zrealizować program, który oprócz uczniów edukować będzie również nauczycieli. Uczniowie natomiast skorzystają nie tylko z dodatkowych zajęć z języków obcych czy robotyki, zyskają także nowoczesny sprzęt i wyposażenie sal. Skala przedsięwzięcia jest dość spora i to powód do zadowolenia, bo przecież każda inwestycja w edukację to dobra inwestycja. Niemniej, wiadomość wzbudziła wiele pytań, dziś napisali do nas rodzice uczniów SP2:

Wczoraj na portalach miejskich ukazała się informacja o przystąpieniu szkół podstawowych z Lubania do programu, który zakłada realizację dodatkowych zajęć i doposażenia pracowni w miejscowych szkołach. Informacja rewelacyjna - jednakże nie dla szkoły naszych dzieci. Wszystkie bowiem szkoły, oprócz SP nr 2 w Lubaniu, przystąpiły do programu. Wszyscy chętni uczniowie z szansy skorzystają, bo jak wiemy budżet oświatowy od lat jest deficytowy i programy dofinansowujące są świetną alternatywą dla dyrektorów i uczniów. Nie rozumiemy tylko dlaczego SP nr 2 w Lubaniu nie przystąpiła do programu, jeśli Pani Dyrektor ubolewała nad faktem, że jej wniosek o dodatkowe godziny pozalekcyjne został rozpatrzony negatywnie przez Burmistrza. Szkoła nie ma środków na rozwijanie zainteresowań, dzieci nie mają pracowni na miarę nowoczesnej szkoły, maluchy bawią się na wybetonowanym placu, bo obiecany plac zabaw nie pojawił się na terenie szkoły. Świetlica to niewielka sala, na której dzieci równocześnie odrabiają lekcje, wygłupiają się na materacach i jedzą obiad. A budynek wielki - z możliwościami, tylko niewykorzystanymi. I jak się wczoraj okazało - Dyrektor nie wykorzystał szansy na zmianę czy poprawę sytuacji, nie mając alternatywnego pomysłu. 

Jako rodzice, którzy zaufali dyrektorowi i powierzyli szkole nasze dzieci, chcielibyśmy uzyskać odpowiedź na pytanie - dlaczego nasze dzieci? Dlaczego jako jedyni w mieście będziemy za dodatkowe zajęcia płacić w prywatnych placówkach, gdy tymczasem koledzy ze szkół nr 1, 3 i 4 zajęcia takie otrzymają zupełnie za darmo, na terenie szkoły. Chcemy też wiedzieć co w zamian za taką sytuację, za zawiedzione zaufanie rodziców do dyrektora, otrzymają nasze dzieci. 

Rodzice uczniów SP2 w Lubaniu

Sprawdziliśmy, jak się okazuje, szkoła po prostu nie złożyła wniosku o dofinansowanie. Pojawiło się pytanie dlaczego dyrekcja SP2 nawet nie podjęła próby pozyskania środków. Niestety nie dane było nam usłyszeć odpowiedzi, gdyż dyrektorki jaki  jej zastępcy nie było dziś w placówce. W związku z tym o wyjaśnienia poprosiliśmy Arkadiusza Słowińskiego, burmistrza Lubania.

Jako miasto zaprosiliśmy do programu wszystkie lubańskie podstawówki, odpowiedziały SP1, SP3 i SP4 i efektem tego jest niebawem ruszający program. SP2 nie udzieliła żadnej odpowiedzi i nie wskazała żadnych potrzeb – usłyszeliśmy od Arkadiusza Słowińskiego, burmistrza Lubania.

To co się wydarzyło dla wielu rodziców jest szokiem, bowiem zapisywali swoje dzieci do szkoły, która pod względem aktywności jeszcze niedawno wiodła prym wśród lubańskich placówek. 

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wspaniałe czasy ...
wspaniałe czasy ... 6.10.2018, 01:27
NARESZCIE !!!! ktos sie przeciwstawił DYREKCJI!!! Fenomenem SP 2 / na Dolnej / byl ,,ZAMORDYZM " i ,, ODDANIE NAUCZYCIELI " TO ONI Z CAŁĄ DUSZĄ , KOMPETENCJĄ I PASJĄ starali sie spelniać swoje powolanie !!! nie mieli wsparcia ani zachety ! Wiem co pisze bo moje dziecko było tam 6 lat ! W tej szkole sa MEGA- WSPANIALI NAUCZYCIELE ale dyrekcja ma SWOJE TYPY od lat . Kto nie pyskuje ten ,, kul "...... szkoda ,,7 - ki", szkoda ,,2-ki "ale to juz było ...
rodzic
rodzic 5.10.2018, 09:19
Wczorajsze spotkanie zupełnie nic nie wyjaśniło, pani dyrektor nie stawiła się. Kolejne spotkanie w poniedziałek czy stawi się nie wiadomo, a jeżeli się stawi to czy coś konstruktywnego z tego wyniknie - zobaczymy. Śmiem myśleć że zła sytuacja w tej szkole pod względem zarządzania. Dezorganizacja która rozpoczęła się już w zeszłym roku od odsunięcia poprzedniej kadry, brak dofinansowania tylko tej jednej szkoły. Czy to czasem nie jest proces który będzie skutkował zamknięciem placówki? Prawda jest taka że rodzice którym zależy na przyzwoitym wykształceniu swoich dzieci zabiorą je z tej szkoły i przepiszą do innej.
michaś
michaś 4.10.2018, 19:22
I to są rodzice. Rzygać się chce czytając te komentarze.
Zachowują się tak jakby cały świat istniał po to by im dogadzać.
Przecież to , że z jakiejś przyczyny nie będzie dodatkowych środków finansowych nie oznacza, że te środki które są nie pozwolą na normalny rozwój szkoły i dzieci.
Pozwolą i dzieciom niczego nie brakuje.
Chodzi o zwykłą zazdrość - bo inni dostaną a my nie. Gdyby innym szkołą nie przyznano środków, to i rodzice z SP2 byli by usatysfakcjonowani.
W JAKIM STOPNIU DZIECIOM Z SP2 COŚ UBYŁO W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE INNYM SZKOŁĄ COŚ PRZYBYŁO?
Jeśli jest problem to tylko w chorowitości pani dyrektor która przebywała na zwolnieniu i to kurator powinien wyjaśnić czy pani dyrektor SP2 jest w stanie pełnić funkcje skoro jest taka chorowita. I to wszystko.
Przy czym mało żałuję nauczycieli, że są pod ostrzałem rodziców. Oni też są wiecznie pretensjonalni i wiecznie wszystko im się należy. Trafił swój na swego
Rodzic
Rodzic 4.10.2018, 20:05
Co ubyło? Wystarczy popatrzeć na ramy programu. Wyposażenie, dodatkowe godziny rozwijające pasję dzieci, certyfikaty, dodatkowe godziny dla nauczycieli.... serio trzeba wymieniać? Nie chodzi o zazdrość typu: oni mają A my nie. Chodzi o to że jako rodzice chcemy zapewnić dzieciom rozwój... szkola powinna w tym pomagać i rozwijać pasję w tych dzieciach. Taka prawda.
dyrektor innej lubańskiej szkoły
dyrektor innej lubańskiej szkoły 4.10.2018, 17:15
Drodzy rodzice uczymy dzieci co to jest hejt i jaką przykrość może wyrządzić. Dzieci uczą się najszybciej naśladując. Jaki dajecie przykład swoim dzieciom. Nie uważam, że nic się nie stało, że szkoła nie będzie miała możliwości uczestniczyć w projekcie, ale wiem że to zbieg kilku czynników. Po pierwsze Pani dyrektor była wtedy na zwolnieniu, a po drugie był bardzo krótki czas na wypełnienie wniosku. A tym czasem lawina mowy nienawiści. Bardzo to przykre.
rodzic
rodzic 4.10.2018, 19:49
Tylko dlaczego Pani Dyrektor zapytana na radzie pedagogicznej , czy złożyła wniosek o dotację okłamała swoich pracowników !!!!??
Rodzic...
Rodzic... 4.10.2018, 20:00
To jest bardzo trafne pytanie. Dlaczego współpracownicy zostali oklamani? Jak rodzice mają ufać osobie która "oklamala" własnych współpracowników z którymi powinna "wspoldzialac" dla potrzeb placówki i uczniów?
Zorientowany rodzic
Zorientowany rodzic 4.10.2018, 19:18
Szanowny Dyrektorze innej lubańskiej szkoły być może w Twojej szkole jest normalnie.
Mama
Mama 4.10.2018, 14:35
Niestety nie będzie mnie na dzisiejszym spotkaniu, kochani rodzice dzieci SP2 dajcie proszę znać w komentarzu jakie informacje uzyskano od przedstawicieli szkoły.
Zorientowana
Zorientowana 4.10.2018, 07:47
Jeśli chodzi o pieniądze, które nie zostały pozyskane, to może lepiej sprawdzić i wyjaśnić u źródła kto zawinił zanim wyleje się na kogoś kubeł pomyj drogi Rodzicu.
Rodzic
Rodzic 4.10.2018, 08:10
Spotkamy się dziś o 17. to Pani wytłumaczy :D
Zorientowana
Zorientowana 4.10.2018, 00:46
Drogi Rodzicu jeśli zapisywałeś dziecko do gim 3 z była dyrekcja to informuję cię że w drodze reformy taka już nie istnieje. Szkoła to nie budynek. Więcej czytaj bo widać że mylisz fakty
Rodzic
Rodzic 4.10.2018, 07:26
Zorientowana, tak dużo wiesz, wyjaśnij zatem dlaczego szkoła nie przystąpiła do programu „Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Lubań”.

Zorientowana, gdy czytam Twoje komentarze mam wrażenie, że masz ze sobą wielki problem. Wszyscy wkoło są źli, Ty jesteś najlepsza. Kogoś mi to przypomina.
Rodzic
Rodzic 4.10.2018, 01:39
Szkoda tylko , że dyrekcja nie potrafiła pozyskać środków zewnetrznych na doposażenie placowki i zajęcia dodatkowe dla swoich podopiecznych. To o czymś świadczy. Gdyby nie ten drobny szczegol o średniej wartosci 400 tys zł nie było by tej dyskusji. Najwyraźniej ktos probuje tu odwracac uwage od sedna sprawy
Zorientowana
Zorientowana 4.10.2018, 00:39
Droga mamo, jak narazie to dzieci tylko przybywa w sp2. Tylko we wrześniu z innych szkół doszło pięcioro. Ale droga wola jak ci tak źle.
Kola
Kola 3.10.2018, 22:51
Po przeczytaniu komentarzy Robsona i Rodzic ,Rodzic 2 mam nieodparte wrażenie ,że toczy się nieczysta gra o stołek Pani Dyrektor? Ktoś bardzo go pragnie ,i własnie ,nie wiem, czy przy poparciu miasta wytoczył działa
Tadeusz
Tadeusz 3.10.2018, 23:17
Nie, rodzice się wk***li...
Zorientowana
Zorientowana 3.10.2018, 22:02
Dlaczego mój komentarz nie został umieszczony ? Eluban tendencyjny?
Robson
Robson 3.10.2018, 21:34
Mam nadzieję, że jutrzejsze spotkanie rodziców i grona pedagogicznego wraz z dyrektorem da rozwiązanie. Pieniędzy juz nie będzie ale obecna dyrekcja poda się do dymisji. Czekają na to rodzice!
Rodzic
Rodzic 3.10.2018, 18:16
Jest to najgorsza szkoła w Lubaniu , tytuł artykułu mówi sam za siebie Grono pedagogiczne to porażka jedynie garstka nauczycieli jeszcze dobrze tutaj myśli . Nie mówiąc już nic o dyrektorce ... Apeluje do rodziców , przenieście z tej szkoły dzieci lub jeżeli chcecie posłać tu dzieci , to nie posyłajcie ich do SP2
Robson
Robson 3.10.2018, 21:37
Zgadzam się z Toba. To najgorsza szkoła - jeszcze niedawno była najlepsza. Co robi zmiana dyrektora. Tak dalej być nie może!!
Jola
Jola 3.10.2018, 19:37
Dziwne, bo do nie dawno szkoła podstawowa na Dolnej, gdzie była dyrektorem Pani n.N. była dobra i chwalona przez rodziców. Co się zmieniło, czy na pewno to wina tylko Pani dyrektor, a burmistrz nie wie ile ma szkół podstawowych.. CHYBA coś tu nie gra
Robson
Robson 3.10.2018, 21:41
Szkoła przy Dolnej była chwalona - przez kogo. Opamietajcie się.
R.J.
R.J. 3.10.2018, 22:34
Robson coś pan taki zaciekły? Nienawiść do pani dyrektor aż bije z ekranu. I chyba wiem dlaczego.
Rodzic
Rodzic 3.10.2018, 20:17
Tak? To proszę przykłady tych pochwał. Gdy moje dziecko chodziło do SP2 na Dolnej tylko w trakcie jednego roku szkolnego, łącznie z moim dzieckiem, do innych szkół przeniosło się 10% uczniów tej placówki.
Rodzic
Rodzic 3.10.2018, 20:44
Proszę nie pisać takich klamstw, bo to nieprawda.
Rodzic
Rodzic 3.10.2018, 20:59
Naprawdę? Rocznik 2013/2014 tylko z klasy mojego dziecka do innych szkół przeniosło się pięcioro dzieci.
Mama
Mama 3.10.2018, 17:16
Czekamy na dalsze stanowcze ruchy ze strony organu nadrzędnego tzn urzędu miasta . Jest okazja się wykazać lub podjąć konkretnie decyzje w sprawie. Myślę że większość rodziców poprostu przeniesie swoje pociechy do innych szkół i szkoła stanie się budynkiem WIDMO , ktory będzie stanowił nie mały problem dla miasta.
Rodzic sp2
Rodzic sp2 3.10.2018, 17:07
Uwaga,uwaga !!!Z ostatniej chwili .Jutro o godzinie 17 w sp2 odbędzie się zebranie rady pedagogicznej oraz rady rodziców .Ze względu na to, że w skład rady rodziców wchodzą wszyscy rodzice serdecznie zapraszamy na zebranie tych, którzy chcieliby osobiście zadać pytanie Pani dyrektor, dlaczego nasze dzieci nie będą miały w tym roku zajęć dodatkowych.
Rodzic
Rodzic 3.10.2018, 18:18
Przecież pani dyrektor nie przyjdzie 😶
Matka
Matka 3.10.2018, 18:05
Wedlug artykulu Pani dyrektor jest na zwolnieniu więc nie wiadomo czy się zjawi. Może najpierw Dac się wykazać radzie rodziców i radzie nauczycieli? W końcu przedstawiają rodziców i dzieci prawda?
Rodzic sp2..
Rodzic sp2.. 3.10.2018, 22:18
Pani dyrektor jest na urlopie
Remigiusz
Remigiusz 3.10.2018, 16:35
Cyt. Jako miasto zaprosiliśmy do programu wszystkie lubańskie podstawówki, odpowiedziały SP1, SP3 i SP4 i efektem tego jest niebawem ruszający program.
+++++++++++++
A to Pan Burmistrz and Company ie zauważyli że brak wniosku SP2? Tak trudno było wykonać telefon i spytać dyrektor szkoły z jakich to powodów nie złożyła stosownego wniosku?
Matka ucznia
Matka ucznia 3.10.2018, 12:31
Szkoda.Z całą pewnością coś nie zadziałało.Nie da się tego jeszcze odwrócić,zeby jednak to dofinansowanie uzyskać?!Ucierpią na tym nasze dzieciaki.
Adam Adamiak
Adam Adamiak 3.10.2018, 10:10
Mam syna w SP2. Przepełnione klasy,chaos edukacyjny a na zebraniach 90 procent czasu jest poświęcone wycieczkom. A pan Morawiecki mówi że Zalewskiej należy się medal. No przecież!
m
m 4.10.2018, 19:42
i co ty pleciesz ? To wina nieudolności pani dyrektor. co ma do tego Zalewska z Morawieckim że nauczyciele 90% czasu poświęcają wycieczką. To zblazowana, dość leniwa grupa zawodowa
rodzic
rodzic 3.10.2018, 09:31
Zapisałam do tej szkoły syna, miał być plac zabaw dla maluchów - nie ma!!! A Pani Dyrektor pewnie zapomniała. 2 października np. zapomniano otworzyć świetlicę i mąż czekał aż ktoś się pojawi. Także jak już pisali poprzednicy należy wyciągać konsekwencje. A Pani Dyrektor Aleksandra nadawałaby się do tej roli 1000 razy bardziej i dzieciaki miałyby już dawno plac zabaw i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy.
rodzic
rodzic 3.10.2018, 07:55
portal eluban mam nadzieję że nie zostawicie tej sprawy i uzyskacie odpowiedź dyrektorki. Jestem ciekawa co ma do powiedzenia w tej sprawie. Jeśli zawaliła to burmistrz powinien podjąć odpowiednie kroki żeby ta Pani wyleciała ze stanowiska
Gość
Gość 3.10.2018, 07:37
Wszyscy zapisali dzieci do tej szkoły sadzac, ze ona tak dobrze prosperuje jak za czasow dyrektor Aleksandry Klis. Nic bardziej mylnego. Za takie cos dyrektor powinien natychmiast zostac odwołany...
Zorietowana
Zorietowana 3.10.2018, 21:16
O ile mi wiadomo w czasie składania wniosków o przyjęcie do projektu tj. w marcu 2018 pani Klis była wicedyrektorem w tej szkole.

Pozostałe