czwartek, 28 marca 2024 14:46

Trampkarze nie zawodzą. KS Łużyce Lubań - grupy młodzieżowe

Kolejne mecze mają za sobą zespoły młodzieżowe lubańskich Łużyc. Wygraną odnieśli trampkarze, a juniorzy przywieźli punkt z Kamiennej Góry. Słabiej wypadli natomiast młodzicy.

Młodzicy – II liga wojewódzka

Łużyce Lubań – Akademia Piłkarska Chojnik Jelenia Góra 1:2

Bramki: 0:1 Zemlak (3), 0:2 Stęplewski (9), 1:2 Pawlak (18).

Skład Łużyc: Boroszko – Juszczyk, Lamparski, Mańkowski, Pawlak, Sz. Pietrykowski, Tomkiewicz, Wojtusik, Zinkowski. Rezerwa: Kaźmierczak, Pędlowski, Pieciul.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Zespół z Jeleniej Góry szybko zdobył dwie bramki. Kontaktowego gola dla ekipy Sławomira Salacha strzelił Jan Pawlak. Lubanianie próbowali wyrównać, mieli swoje okazje ale nie zdołali wywalczyć choćby punktu.

Następny mecz: Kuźnia Jawor - Łużyce Lubań (6.10, godzina 13).

Młodzicy – klasa okręgowa

Łużyce Lubań – Gryf Gryfów Śl. 1:3

Bramki: 0:1 Gajewski (13), 0:2 Makowski (41), 1:2 Pilarczyk (55), 1:3 Gajewski (57).

Skład Łużyc: Sawicki – Matysiak, Babij, Biber, Błaszczyk, Hormański, D. Pietrykowski, Pilarczyk, Stepokura. Rezerwa: Kogut, Kopała, Łuńczuk.

Ostatni mecz nie potoczył się także po myśli drugiej drużyny młodzików. Zespół prowadzony przez Grzegorza Juszczyka uległ Gryfowi Gryfów Śl. 1:3. Honorową bramkę dla Łużyc zdobył Krystian Pilarczyk.

Następny mecz: Karkonosze Jelenia Góra - Łużyce Lubań (7.10, godzina 10).

Juniorzy starsi – klasa okręgowa

Olimpia Kamienna Góra - Łużyce Lubań 2:2

Bramki: 1:0 Pączek (4), 1:1 Gajewnik (10), 2:1 Wilczak (75), 2:2 Kuśmierz (77).

Skład Łużyc: Gleb – Witkowski, Bakalarz, Czyruk (46 Jakubczyk), Fortuna, Gajewnik, Grabowski (46 Mańkowski), Janczak, Kuśmierz, Tokarz, Wójtowicz.

Juniorzy starsi swój weekendowy pojedynek rozgrywali na trudnym terenie w Kamiennej Górze. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Olimpii, która wyszła na prowadzenie już w 4. minucie meczu. Szybko do wyrównania udało się doprowadzić Bartoszowi Gajewnikowi. Później swoją szansę miał Jakub Fortuna, ale nie zdołał skierować piłki do bramki rywali. Swojej okazji kwadrans przed końcem nie zmarnowali natomiast kamiennogórzanie. Łużyce nie pozostały dłużne i po golu Pawła Kuśmierza zdołali wywalczyć cenny remis.

Następny mecz: Łużyce Lubań – Chrobry Nowogrodziec (6.10, godzina 13.30).

Trampkarze – II liga wojewódzka

Karkonosze Jelenia Góra – Łużyce Lubań 2:3

Bramki dla Łużyc: Misiewicz, Furmański, Iannone.

Mecz sąsiadujących w tabeli zespołów zapowiadał emocje. Na początku obie ekipy grały ostrożnie i nie chciały dopuścić do utraty gola. Pierwsi zaatakowali goście, którzy wyszli na prowadzenie wyszli w 16. minucie. Ernest Bakalarz wprawdzie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Karkonoszy, ale zdołał jeszcze odegrać piłkę do Oliwiera Misiewicza, który strzałem po ziemi trafił do siatki. Po czterech minutach był już remis. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do gości. Z rzutu wolnego bardzo dobrze piłkę dograł Dominik Szpytma, futbolówka trafiła na głowę Furmańskiego, a następnie zatrzepotała w siatce. Jeleniogórzanie drugi raz doprowadzili do remisu w 56. minucie. Ekipa trenera Konrada Murawskiego ruszyła do przodu by odzyskać prowadzenie. Swoje szanse mieli Patryk Bobko oraz Ernest Bakalarz, ale brakowało im szczęścia. Goście dopięli swego w 70. minucie. Marcin Orzechowski dograł piłkę z rzutu wolnego do Antonio Iannone i ten nie zmarnował okazji. Mecz bez fajerwerków. Ale lepiej brzydko wygrywać, niż ładnie przegrywać - powiedział Konrad Murawski, trener Łużyc.

Następny mecz: Miedź II Legnica - Łużyce Lubań (7.10, godzina 14).