1,2 mln z UE dla oświaty w Lubaniu

  • 1.10.2018, 17:03
  • ŁCR
1,2 mln z UE dla oświaty w Lubaniu ŁCR rozpoczęcie roku w SP4
Podziel się:
Oceń:
Robotyka z programowaniem, certyfikaty językowe, kółka zainteresowań z możliwością wykonywania eksperymentów oraz zajęcia wyrównawcze prowadzone najnowszymi metodami a to wszystko już od października w lubańskich podstawówkach, dzięki dofinansowaniu z UE.

„Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Lubań” – tak nazywa się projekt, który został zakwalifikowany do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

- Całkowity koszt projektu to 1,2 mln złotych – mówi burmistrz Lubania, Arkadiusz Słowiński. - Wszystkie wydatki zostaną pokryte przez dofinansowanie. Co ważne, realizacja projektu będzie się odbywać bez ponoszenia dodatkowego wkładu przez miasto. Wnosimy tylko wkład niefinansowy, co oznacza po prostu, że sale szkolne zostaną udostępnione do realizacji projektu.  

Zajęć, które będą się odbywać jest naprawdę sporo. W projekcie znajduje się 7 zadań. Pierwsze z nich to zajęcia dla zdolnych uczniów, zakończone egzaminami zewnętrznymi i uzyskaniem certyfikatów. Będą to zajęcia języka angielskiego i niemieckiego z certyfikatami TOEIC/TELC oraz zajęcia ICT zakończone egzaminem zewnętrznym ECDL/ECCC. Drugie zadanie to zajęcia rozwijające – informatyka z programowaniem, koło szachowe i robotyka z podstawami programowania.

Projekt uwzględnia także konieczność wyrównywania szans uczniów, kolejne zadania to zajęcia wyrównujące i zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wśród tych ostatnich znajdą się zajęcia logopedyczne, rewalidacja, terapia pedagogiczna i zajęcia dla dyslektyków.

Nie jest to jednak wszystko, uczniowie mają zostać wyposażeni w umiejętności, które pomagają zorientować się zawodowo i uczyć. Wszystkiego na ten temat dowiedzą się na warsztatach uczenia się i szybkiego zapamiętywania, przedsiębiorczości i podczas doradztwa zawodowego.

Swoje zajęcia będą mieli także nauczyciele, będą tam się uczyć między innymi tego, jak posługiwać się w dydaktyce technikami komputerowymi i wykorzystywać w pracy z uczniami metodę eksperymentu. Zdecydowanie im się to przyda, ponieważ ostatnim zadaniem jest zakup koniecznego, nowoczesnego sprzętu oraz wyposażenie sal. Uruchomiona będzie także platforma edukacyjna.

Do programu zdecydowały się przystąpić Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II i Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Działania rozpoczną się w październiku bieżącego roku, a sam program będzie trwał aż do 2020 roku.

ŁCR

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 3.10.2018, 01:12
Władze miasta po roku dowiedziały się, że są takie środki. W gminie Gryfów program jest realizowany już od 1 stycznia 2018, ale tam na czas wiedziano, że można się ubiegać o takie dofinansowanie i bezbłędnie przygotowano dokumenty
Jola i inna aktywna
Jola i inna aktywna 4.10.2018, 00:18
Władze miasta powinny pokazać co zrobiły za dług który inni będą spłacać
Kret
Kret 2.10.2018, 13:54
Czy w Lubaniu są tylko 3 podstawówki?

Pozostałe