Matematyczna jesień w czwórce

  • 25.09.2018, 10:08
  • SP nr 4
Matematyczna jesień w czwórce
Podziel się:
Oceń:
W Szkole Podstawowej nr 4 trwają zapisy na popołudniowe zajęcia z matematyki dofinansowanie przez mBank w ramach Programu "mPotęga".

W klasach IV – VI zamierzamy bawić się matematyką: rozwiązywać łamigłówki projektować i konstruować modele brył z klocków i innych materiałów, budować wielościany techniką origami, tworzyć zabawki z papieru, projektować parkietaże. W czasie „Rodzinnych Potyczek Matematycznych” pary uczeń + rodzic (lub inny członek rodziny) będą rywalizować o tytuł Mistrza rozwiązując różnego rodzaju zadania i łamigłówki.

Uczniowie klas VII – VIII będą szukali sensu uczenia się matematyki: będą poszukiwali matematyki w różnych dziedzinach, np. w muzyce, malarstwie, fotografii, architekturze, przyrodzie, astronomii, ekonomii, życiu codziennym, rozrywce. Zgłębią związane z nimi zagadnienia (np. symetria, parkietaże, wielościany, notacja wykładnicza, rzuty, skala, procenty, prawdopodobieństwo). Zastosują wykonując zadania Matematycznego Maratonu.

Podczas Popołudnia z planszówkami uczestnicy poznają ciekawe gry, które doskonalą umiejętność tworzenia strategii, kształtują wyobraźnię oraz umiejętność logicznego myślenia.

Zajęcia poprowadzą Elżbieta Soja i Julianna Matyjewicz.

SP nr 4

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe