piątek, 29 marca 2024 15:53

Koniec passy juniorów

W najciekawszym meczu 5. kolejki rozgrywek klasy okręgowej juniorów starszych Łużyce Lubań przegrały z Włókniarzem Leśna 0:2. Nieudany wyjazd do Legnicy zanotowali z kolei trampkarze.

Mecz Łużyc z Włókniarzem zapowiadał się niezwykle interesująco. Oba zespoły po czterech kolejkach z kompletem punktów prowadziły w tabeli. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Włókniarz pod wodzą trenera Łukasza Kopki częściej utrzymywał się przy piłce, sprawiał lepsze wrażenie i zasłużenie wygrywał 2:0 po golach zdobytych przez Franciszka Fedorowicza (21 minuta) i Maksa Kwiatkowskiego (44 minuta). Po zmianie stron inicjatywę posiadał zespół trenera Grzegorza Michońskiego, ale nie przekładało się to na klarowne okazje do zdobycia gola. Duża w tym zasługa zespołu z Leśnej, który mądrze bronił dostępu do własnej bramki.

Skład Łużyc: Górski – Czyruk, Witkowski, Jakubczyk, Bakalarz, Duszyński, Grabowski, Tokarz, Gapys, Wójtowicz, Kuriata oraz Janczak, Gleb, Chrząścik, Rymer, Kuśmierz, Fortuna, Mańkowski.

Skład Włókniarza: Roskowiński – Borysiewicz, Dziemidowicz, Dobrzański, Senkowski, Heller, Fedorowicz, Kuźniar, Czeczot, Kwiatkowski, Pulikowski oraz Matela, Teske, Grzmil, Gola, Rękas, Pełka, Zambrzycki.

W kolejnym meczu Łużyce podejmą 3KF-Włókniarz Mirsk (godzina 13), Włókniarz z kolei zagra na swoim boisku z Chrobrym Nowogrodziec (sobota, 13.30).

Po porażce z Chrobrym II Głogów trampkarzom Łużyc zależało na szybkiej rehabilitacji. Drużyna trenera Konrada Murawskiego łatwego zadania jednak nie miała, gdyż udała się do Legnicy na mecz z niepokonaną Miedzią. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 2:0 po bramkach Franciszka Błaszko oraz Michała Rozmusa. Ten pierwszy w 49. minucie ustalił wynik na 3:0. Zagraliśmy najsłabszy mecz w bieżącym sezonie. Zostaliśmy zdominowani w każdej strefie boiska. To nie był nasz dzień. Teraz przed nami trudny wyjazd do Lubina – powiedział Konrad Murawski, który wyróżnił za występ w Legnicy Macieja Furmańskiego i Krzysztofa Schaba.

Kolejny mecz trampkarze rozegrają w niedzielę w Lubinie z Zagłębiem II (godzina 10).

Skład Łużyc: Schab – Szpytma, Bakalarz, Czurak, Furmański, Kamiński, Kossowski, Maciąg, Misiewicz, Wilk, Żółtański oraz Bobko, Iannone, Król.

Honor starszym kolegom uratował drugi zespół młodzików Łużyc, który wygrał trzeci mecz w klasie okręgowej. Zespół z Lubania wygrał w Gromadce z GKS 4:1 i jest wiceliderem tabeli. Gole dla Łużyc zdobyli Michał Matysiak 2, Hubert Hormański oraz Krystian Pilarczyk. Skład Łużyc: Sawicki – Kusiak, Babij, Biber, Hormański, Kopała, Łuńczuk, Pędlowski, Pilarczyk oraz Matysiak, Kogut, Stepokura. W Kolejny mecz drugi zespół młodzików rozegra dopiero 22 września. Ich rywalem w Lwówku Śląskim będą Czarni (godzina 10).