Zlikwidowano nielegalną hodowlę psów w Uboczu

  • 4.04.2014, 16:07
  • B.S./ red.
Zlikwidowano nielegalną hodowlę psów w Uboczu
W dniu dzisiejszym wolontariusze Fundacji „Mondo Cane” inspektorat w Jeleniej Górze w asyście funkcjonariuszy Policji z Gryfowa zlikwidowali pseudo hodowlę psów w Uboczu gm. Gryfów Śląski. Na miejscu były również obecne media oraz przedstawiciel straży miejskiej.

Na ślad hodowli trafiono dzięki zgłoszeniu jednego z okolicznych mieszkańców, który po zakupie tam psa musi leczyć zwierzę z powodu zaraźliwej choroby.

- Przedstawiciele fundacji stwierdzili, iż na terenie wskazanej posesji właściciel, 46 letni mieszkaniec Ubocza popełnił szereg przestępstw i wykroczeń dot. ochrony zwierząt. Na miejscu stwierdzono, iż pieski różnej rasy były „hodowane” w bardzo złych warunkach. Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdziła, iż część psów jest chora. Psy zostały zabezpieczone w odpowiednich kojcach i przewiezione przez wolontariuszy celem badań i udzielenia im pomocy weterynaryjnej. – mówi st.asp. Mateusz Królak z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Łącznie odebrano w trybie administracyjnym 15 psów ras: ratlerek, shih-tzu, bokser i mieszańce. Psy nie posiadały szczepień ani książeczek zdrowia. Znajdowały się w tragicznych warunkach hodowlanych. Ze wstępnych oględzin lekarza weterynarii wynika, że były chore na grzybicę skóry, grzybicę uszu, zawszone, zarobaczone oraz miały świerzb. W innych pomieszczeniach hodowcy znajdowały się również padłe gołębie.

- Na chwilę obecną trwają dalsze czynności z właścicielem psów. Przypomnijmy - Policja zgodnie z zadaniami, działa także w kierunku zapobiegania, ścigania i wykrywania przestępstw i wykroczeń współpracując przy tym z organizacjami samorządowymi i społecznymi.przypomniał oficer prasowy KPP Lwówek Śląski st.asp. Mateusz Królak.

Niech zdjęcia będą przestrogą dla osób, które z powodu niskiej ceny decydują się na kupno psa z nieznanych źródeł.

B.S./ red.

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kasia
kasia 22.05.2014, 23:28
Do tego kolejna wpadka lwóweckiej policji... Bezkarne działanie, ktoś zgłosił, bez sprawdzenia sytuacji, bez dania szansy (ostrzeżenia, nakazu zadbania o zwierzęta) właścicielowi piesków... Lwówecka policja...
kasia
kasia 22.05.2014, 23:21
Poza tym posiadanie kilku bądź kilkunastu zwierząt, które się kocha i o które się dba w miarę możliwości (pieski nie wyglądają na głodzone) nie można nazwać nielegalną hodowlą!!!
kasia
kasia 22.05.2014, 23:19
Bezkarność organizacji! Pieski zostały oddane innej fundacji w Warszawie i są rozdawane rodzinom. Nagle są zdrowe i odrobaczone... Cud... Działanie bezprawne... Pytanie pieski zostały oddane czy sprzedane?
Mieszkanka wsi
Mieszkanka wsi 8.04.2014, 11:47
Zagłodzone , bojące się ludzi .. co widać na zdjęciach ! Nic na to nie wskazuje by były katowane i głodzone !!!!!!!!!! serio zajmijcie się ważniejszymi sprawami, a nie się ich poprostu boicie !!!! Jak można wyrwać z rąk zwierzątko z którym człowiek był związany jak i kochany psiak z właścicielem ! karygodne !!!!!
kuternoga
kuternoga 8.04.2014, 18:26
mieszkanko wsi, zajmij się garami bo logiczne składanie zdań tobie nie wychodzi. Pseudo hodowle to plaga. Psy służą tam tylko do rodzenia przy minimalnym nakładzie finansowym. Durny człowiek i tak kupi bo taniej zamiast adoptować biedne zwierzaki.
prezes
prezes 13.04.2014, 13:54
Kuternoga hahahah ....Pomyliłeś portal :D Biedny to Ty jesteś. Ty zajmij się lepiej swoją sprawnością z tą "kuternogą" daleko nie zajdziesz :)
czesc
czesc 12.04.2014, 16:18
Kuternogo Tobie za to wychodzi haha Akcja z większym rozgłosem niż tego to warte.Hodowla, heh, chyba nie widzieliście nielegalnych hodowli, tu raptem kilka piesków, które na pewno nie były zabiedzone, a wystraszyły się owszem - pakowania do klatek!
Pablo
Pablo 5.04.2014, 22:26
Psy to cholerna plaga na tutejszych wiochach. Hycla zawołać
kicus
kicus 5.04.2014, 19:54
a tego dziwke co falszywie oskarzyl,na sybir do przyjaciela putina,polisja niech sie zajmie melinami w uboczu
kicus
kicus 5.04.2014, 19:51
czy widzieliscie zabiedzone psy?tak nie wygladaja glodne psy.niech sie zajma glodnymi dziecmi
Jadzka
Jadzka 6.04.2014, 15:55
to, ze nie sa glodne nie znaczy, ze nic im nie dolega. psy byly CHORE, zarobaczone i zaniedbane. ciekawa jestem, czy kiedykolwiek byly u weterynarza.
Barnaba53
Barnaba53 5.04.2014, 06:46
Obciążyć tego pasożyta za leczenie tych psów przez weterynarza i przykładowo ukarać.
kasia
kasia 22.05.2014, 23:25
Do pomocy nikogo, tylko do gadania... Widać, że są to biedni ludzie ze wsi. Ludzie, którzy zapewne bardzo kochali psy i cierpią po ich stacie. Bezduszny komentarz "obciążyć tego pasażyta..." jest tutaj co najmniej nie na miejscu!!! Pasożytem jest więc Barnaba...
Renata
Renata 4.04.2014, 21:25
Brawo dla Mondo Cane i Policji z Gryfowa.

Pozostałe