Drugi dzień Lawy

  • 29.06.2014, 07:08
  • red.
Drugi dzień Lawy
Drugi dzień Lawy 2014 przeszedł już do historii i właśnie spotkaniom z historią poświęcona była sobota. Przed nami ostatni dzień święta naszego miasta - Dzień Aktywnej Rodziny, a w nim m.in. pierwsza od wielu lat Gala Bokserska.

Spotkanie z historią rozpoczęło się o godzinie 12. W rynku przed Ratuszem stanął średniowieczny kiermasz, można było tam zobaczyć jak pracuje kowal, tkaczka, piekarz i wiele innych profesji. Dla najmłodszych był teatrzyk kukiełkowy i możliwość pójścia w szranki - walcząc zabawkowymi mieczami. Jednym słowem moc atrakcji. Dodatkowo otwarte było Muzeum Regionalne, które tego dnia odwiedziło aż 900 osób. Następnie o godzinie 13 miała miejsce inscenizacją wjazdu do Lubania orszaku Anny Jagiellonki Królowej Czech i Węgier, która to odwiedziła nasz gród  24 maja 1546 roku. Inscenizację przygotowali: Muzeum Regionalne w Lubaniu, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Solidarii, Łuzycka Druzyna Łucznicza oraz Gimnazjum nr3.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Kolejne tego dnia atrakcje rozpoczęły się po południu na miejskim wulkanie.  O godzinie 16 amfiteatr we władanie objęły zespoły muzyczne i wokalne lubańskiego MDK. Później zeszliśmy na DNO wraz z kabaretem z Dąbrowy Górniczej, jednak trzech panów swym programem szybko wyniosło obecnych na amfiteatrze na wyżyny humory i dobrej zabawy. Następnie było mocno tanecznie za sprawą Studia Tańca MAR-KO. Niemal 100 dziewczynek, dziewczyn i Pań prezentowało swoje umiejętności. Największy aplauz publiczności zebrała  najstarsza wiekowo, ale najmłodsza stażem sekcja Lejdis. Lejdis to mamy, które tańczą pierwszy sezon i wczorajszy wieczór był ich debiutem scenicznym. Publiczność niemal oszalała!

 Później było już tylko muzycznie. Publiczność rozgrzał rock&rollowy zespół Fireballs z Czech pokazując niesamowicie dynamiczne show pełne największych przebojów  gatunku.

 Aż w końcu gwiazda wieczoru Czerwone Gitary, ich występ ponownie wypełnił Amfiteatr niemal po brzegi. Popłynęły w wieczorne niebo największe przeboje grupy, a publiczność rozbujała się w ich rytmach.

W tym samym czasie bo o 20.00 w MOSiR rozpoczęła się Sportowa Noc, podczas której przeprowadzono maraton tańca ZUMBA, który zgromadził niemal 500 osób nie tylko z Lubania bowiem miejską halę sportową odwiedzili goście z Mirska, Gryfowa, Olszyny, Biedrzychowic, Jeleniej Góry a nawet z Lubawki. Jak zapewniały uczestniczki maratonu impreza została świetnie przygotowana – takiej organizacji nie ma nawet na płatnych maratonach – mówiły.

Równolegle do Zumby, na krytej pływalni trwało bicie Rekordu Mieszkańców Lubania w pływaniu, w przeciągu trzech godzin  przepłynięto w sumie 58.700 metrów. Rekord indywidualny tego wieczoru należał do Pana Andrzeja Kulig, który przepłynął 5 750 m.

Przed nami Dzień Aktywnej Rodziny a w nim m.ni. moc atrakcji dla najmłodszych: dmuchańce, trampolina, kule wodne. Uliczna akademia zabawy, a w niej warsztaty baniek mydlanych, żonglerki.

I wiele wiele innych atrakcji. Zapraszamy!

red.

Zdjęcia (199)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe