×

Zagospodarowali skwer w Pobiednej

  • 28.09.2014, 17:52
  • TSJ
Zagospodarowali skwer w Pobiednej
Podziel się:
Oceń:
Dążąc do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, szybko zdajemy sobie sprawę, że jest ona ściśle związana z sytuacją ludzi wokół nas. Dlatego jednym z głównych celów naszego towarzystwa jest świadczenie pomocy potrzebującym - tak pokrótce o swojej zewnętrznej aktywności piszą członkowie Polskiego Towarzystwa Holozoficznego.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Leśnej miała miejsce niezwykła uroczystość, burmistrz Jan Surowiec wraz z radą dziękował członkom Polskiego Towarzystwa Holozoficznego z Pobiednej za ich wkład w rozwój tej niewielkiej społeczności. 

Członkowie tego międzynarodowego towarzystwa od kilkunastu lat bezinteresownie wspierają społeczność Pobiednej. Są to przeróżne działania od akcji charytatywnych polegających na rozwożeniu drewna potrzebującym rodzinom, rozdawaniu odzieży po wybudowanie placu zabaw dla dzieci czy odmalowanie elewacji szkołymówi sołtys Anna Hałaswszystkim sołtysom życzę choć połowę takiej grupy jaką ja posiadam w Pobiednej.

Tym razem podziękowania od leśniańskich włodarzy członkowie towarzystwa otrzymali za zagospodarowanie skweru obok przystanku autobusowego. Realizacja tej inicjatywy trwała kilka tygodni i odbywała się przy czynnym udziale członków towarzystwa, władz i mieszkańców Pobiednej.

W galerii poniżej fotorelacja z tego przedsięwzięcia. 

Celem idei holozoficznej jest osiągnięcie równowagi pomiędzy sferą fizyczną, mentalną i duchową człowieka. Odbywa się to poprzez poznanie ciała i zdrowy tryb życia w poszanowaniu dla wszystkich istot. Zrozumienie procesów ludzkiego myślenia i rozwój samoświadomości. Natomiast na poziomie duchowym poprzez medytację pozwalającą poznać naturę naszego bytu. Więcej o PTH i ich aktywnościach znajdą państwo na ich stronie www.

Ps. W trakcie omawianego spotkania leśniańską salę rajców odwiedzili niezapowiedziane niezwykli goście a mianowicie dzieci ze szkoły podstawowej z tej samej wioski. Mimo że wizyta była zupełnie spontaniczna maluchy nie opuściły Urzędu Miasta bez drobnych upominków o które zadbał przewodniczący rady Walter Straszak

TSJ

Zdjęcia (24)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 29.09.2014, 19:26
Piękna robota. Inni może uważają ich za ,,dziwaków,, ale mają swoje przekonania poglądy i mają do tego pełne prawo. Ale to są normalni uprzejmi ludzie. Jednak pomocy i pracy którą włożyli w Pobiednej nie da się przeliczyć na pieniądze. Pozdrawiam:)

Pozostałe