×

Drzewa wycięte. Gdzie trafi drewno?

  • 08.10.2014, 12:24
  • red.
Drzewa wycięte. Gdzie trafi drewno?
Podziel się:
Oceń:
Z  parku przy ulicy Podwale wycięto, w ostatnim czasie, sporo drzew. Wkrótce ściętych ma zostać kilka kolejnych. W sieci już pojawiły się dociekania – gdzie trafi drewno?  „Pewnie szychy będą palić w piecu całą zimę. Przetargu na sprzedaż jakoś nigdzie nie widziałem” – czytamy w internetowych komentarzach. 

Z parku znikają głównie topole- drzewa często sadzone ze względu na szybki wzrost, ale także stwarzające sporo niebezpieczeństw. Topola nawet zdrowa i silna ma kruche gałęzie, które łatwo się łamią. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, te wycięte drzewa były  niebezpiecznie pochylone, a prośby o interwencję zgłaszała także energetyka. 

Decyzja została podjęta, a drzewa ścięte. Drewno jednak się nie zmarnuje. Powędruje ono do lubańskich romów. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie wszystko to za sprawą Stanisława Szomy – Prezesa Stowarzyszenia Romów, który z taką propozycją zgłosił się do urzędu. Urzędnicy na rozwiązanie przystali i tym sposobem dla wielu osób zima będzie choć trochę łatwiejsza.  

red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

POLAK nie rOM
POLAK nie rOM 04.11.2014, 20:58
to może z rozbieranych budynków oddawajcie im złom żeby mieli za co pić w ciepłym.Chorzy ludzie CHORZY!!!!
bakuk
bakuk 04.11.2014, 18:06
Teraz będą się mogli opie^dalać w ciepłym
ja
ja 04.11.2014, 17:28
Co w tym kraju się wyrabia. Boże litości!
ja
ja 04.11.2014, 17:26
Jakich ku.... dlaczego do nich? A czy ja coś ku.. mam za darmo? Wszystkiego muszę dorobić się własnymi rękoma, a oni komuś ZA DARMO dają. Nie zgadzam się!, dlatego nie będę głosował na PO i inne gó... partie. Tylko polityka Korwina zdaje się być myślącą, reszta to tępa hołota.
Stan
Stan 04.11.2014, 16:08
Normalnego człowieka jak straci pracę to;wywalą z mieszkaniakomornik przyjdzie zabierzeA te istoty cygańskie olewają wszystko,wszystkich wiadomo w jaki sposób itp.................
Ala
Ala 04.11.2014, 16:02
Cygany (Romy)dostają wszystko za darmo dlaczegoco miesiąc gdzieś 1.600zł na głowęmieszkania za darmo podatki inne opłaty pewno też za nicDLACZEGO ?
kuku
kuku 04.11.2014, 12:54
a Romy je opylą polaczkom za 100 za kubik ot Polandia szkoda być uczciwym
Polak
Polak 04.11.2014, 12:22
Cyganeria tańczy i spiewa. Brudasy
como
como 04.11.2014, 10:39
normalnie ręce opadaja, nie dośc że nieroby cygańskie leża cały dzien i nic nie robią to jeszcze dostaja drewno na zime. Ja się pytam: kiedy zaczniemy dbac o polsków i polskie dzieci!!!!!!!!!!!??????????
asd
asd 04.11.2014, 09:20
brawo, kolejny sukces dla polski
kwas
kwas 04.11.2014, 08:19
No to drewno się jednak zmarnuje.
Cozzie
Cozzie 03.11.2014, 22:37
Czy romowie zapłacą odpowiedni podatek od tej darowizny?Czy tego drewna nie można było wykorzystać do ogrzewania jakiejś spółki miejskiej?Czy nie mógł zostać ogłoszony przetarg na sprzedaż tego drewna?Lub czy miasto nie mogło go sprzedać do tartaku?Faktem jest, że mienie wszystkich obywateli zostało rozdysponowane w sposób niegospodarny co mogłoby zostać zgłoszone do prokuratury jako przestępstwo.
Juhas
Juhas 12.10.2014, 12:03
Och jaka poważna dyskusja:) Same mądrości normalnie:) aż miło się czyta ale niech ktoś powie w końcu co z tym drewnem powinni urzędniki zrobić co?:) Jak dobrze zrozumiałem to wg was grupa cyganów zawinęła opał burmistrzowi bo ten z vipami chciał go rozdać swoim ziomom z układu tak??:):) No który baran w końcu wrzuci salomonowe rozwiązanie co? Takie żeby reszta kretynów nie miała jakiegoś "ale". Czekam kto zabłyśnie i powie co z tymi pniakami zrobić bo zacznę myśleć, że gówno wiecie i tylko udajecie mądrych drąc mordy. P.S. Wagę tematu zostawiam już bez komentarza.
jitsu
jitsu 04.11.2014, 11:04
Chyba młodyś, jeszcze ci polska biurokracja po dupie nie dała.Polakowi dowalili by podatek od darowizny, w wysokości takiej żebyś się nie pozbierał, bo oczywiście drewno zostałoby wycenione przez rzeczoznawcę na rzecz urzędu.Pójdziesz do pracy, dowalą ci podatek z wszystko, prawie łącznie z oddychaniem, to może przejrzysz na oczy, że coś tu jest grubo nie tak. Polacy żyją za 1500 ze złodziejskim podatkiem, a romom funduje się nieopodatkowaną darowiznę.
Tofik014
Tofik014 04.11.2014, 10:29
jak przyjdzie zima palić w beczkach :) ale i tak stosy pod beczkami zwiną "Romowie"
LekkoStronniczy
LekkoStronniczy 10.10.2014, 18:50
Ha ha najlepiej wspierać tych brudasów tylko siedzą na zasiłku i dzieci robią. Jak przechodzę koło "ich" kamienicy na staro lubańskiej to aż człowieka na wymioty zanosi. Pewnie poco dawać ludziom którzy pracują, płaca podatki jak można nierobom co by się od lenistwa nie odzwyczaili ...
Ernest M
Ernest M 10.10.2014, 18:06
Określenie "drzewo" obejmuje gatunek biologiczny który rośnie - po ścięciu staje się DREWNEM. Przestaje być drzewem.Czy to jest jasne?
Basia
Basia 09.10.2014, 19:17
Romowie mają swoje stowarzyszenie i swojego prezesa. Pierwsi i jako jedyni wystąpili do urzędu po te drzewo, a Wam żal serce ściska?Nasi przysłowiowi rodacy kompletnie nie umieją się zorganizować, a tym bardziej wystąpić z taką inicjatywą, bo przecież statystyczny Kowalski nie poleci z takim problemem do Urzędu. Jak to on? Prawdziwy Polak ma sobie załatwić drzewo? Jeszcze je porąbać? Jeszcze załatwić te drzewo dla tego podłego sąsiada Nowaka? Porąbało Was i urzędników? No może jakby ktoś Kowalskiemu te drzewo przyniósł pod drzwi, porąbane, ułożył w komórce, w zimie popalił w piecu.. No może prawdziwy Polak wtedy by to honorowo łyknął.Krytykujecie Romów, a sami nie zwracacie uwagę na to jacy my jesteśmy - Polacy.
Polak
Polak 04.11.2014, 12:25
Baśka, nie piszemy rom, tylko cygan - i to z małej litery z powodu braku szacunku dla tej rasy . Czy to jest jasne?
Basia
Basia 04.11.2014, 17:18
Odezwał się w Tobie Pan Miodek, jak widzę. Daleki kuzyn Jana Miodka... Oj strasznie daleki... Tak daleki, że języka polskiego nie rozumie nic w ząb. Chyba, że coś polał na ząb... Wielce prawdopodobne.
jitsu
jitsu 04.11.2014, 11:06
A podatek kto zapłaci? Nikt.A Pani, Pani Basiu, dowaliby taki podatek od darownizny że jeszcze Pani Wnuki by go spłacały.Propnuję iśc jeszcze ich przytulić bo tacy biedni, a potem zobaczyć jak POLACY żyją za 1500 zł ze złodziejskim podatkiem, a romowie to świętę krowy, które pracą się nie skalały.
grzesiekx
grzesiekx 10.10.2014, 06:31
Pani Basiu proszę się tak nie oburzać, mnie osobiście boli to że w życiu poznałem tylko zaledwie kilku Romów którzy byli w porządku, pracowali legalnie itd. Natomiast większość z nich są mistrzami w braniu rożnych to zapomóg itd. wolą kręcić jakieś interesy na czarno niż normalnie pracować - nie podoba mi się to, uważam że żyjemy w takim kraju gdzie panują jakieś zasady i wszyscy powiń li ich przestrzegać a jak komuś jest tu źle to odwidzenia.
Basia
Basia 10.10.2014, 15:18
Panie Grzegorzu, nie oburzam się jedynie sobie skomentowałam co niektóre wypowiedzi. Można również w koło się rozejrzeć i popatrzeć na zachowanie Polaków, którzy okupują place z tanim winem, również kombinują przy wyciąganiu zasiłków z OPS i wielu z nich nigdy nie przemęczyło się pracą (zasada - Polak potrafi). Głupotą jest krytykowanie innej nacji, skoro nasza jest tak daleka od ideałów. Widocznie niektórzy mają potrzebę w ten sposób leczyć narodowe kompleksy.
krommm
krommm 04.11.2014, 09:23
ale kiedy pani nacja (tzn. żydzi) wiecznie krytykuje Polaków to jest OK? w swoich kręgach nie widzicie tego całego zła? A mordowanie Palestyńczyków, okupacja ich ziem, budowanie im getta, czy segregacja rasowa w Izraelu -to pani pasuje?
Basia
Basia 04.11.2014, 17:25
Na świecie Polaków uważają za brudasów i pijaków. Z Twoim tokiem rozumowania można rzec, że wszędzie w koło otaczają nas Żydzi. Musisz strasznie się czuć, współczuję.Broń Boże, nie czytaj też Biblii, no wiesz, taki Jezus też był Żydem. Wiem, to straszne! Pozbieraj tutaj sobie jakąś grupę wsparcia. Paru Was się znajdzie.
Polak
Polak 10.10.2014, 01:16
Nie "Basia" tylko ketoprom... Porąbało Cię dziewczyno? "Wystąpili do urzędu po to drzewo". Urząd sam powinien domyślić się co z takim drzewem zrobić. Stowarzyszenie nierobów wrażenia na mnie nie robi. Dostają dotacje, remonty i inne dofinansowania jako "mniejszość narodowa" czy jak to gówno nazwać ;/ Szkoda, że nasza, Polska (nie, to nie jest błąd językowy) "większość" musi za to płacić. Fajnie, 3 romów (cyganów?) zrobiło sobie zdjęcie przy ściętym już drzewie,. "należy im się!" - powiedziała Basia. My, Polacy (nie wiem, czy do nich należysz - chyba nie?) też mamy swojego prezesa - Prezydenta. Niestety wszechobecna tolerancja na mniejszości narodowe (które mamy cenić ponad swój kraj), zboczenia seksualne, mniejszości religijne i inne tego typu rzeczy jest przereklamowana. Jestem homofobem? Nieeeee (może troszeczkę, ale tylko przez przesadę).... jestem ZDROWO tolerancyjny. I nie jestem tolerancyjny dla nierobów, inaczej nie nazwę tych co biorą drzewo "bo tak". Dziękuję, dobranoc! PS Spokojnej nocy i czystego sumienia życzę Ci :)
Basia
Basia 10.10.2014, 15:26
Sama nie wiem dlaczego P.Komorowski siedzi w Warszawie, zamiast w Lubaniu załatwiać drzewo dla Prawdziwych Polaków... Tylko parę szczegółów:Prezydent nie jest tylko Prezydentem Prawdziwych Polaków, tylko wszystkich mieszkańców tego kraju. Nawet i jest Prezydentem naszych lubańskich cyganów.Nie mam zielonego pojęcia co wg Ciebie ma homofobia do niechęci do cyganów, aż boję się skojarzeń, gdybym poszła Twoim tokiem myślenia.Nie zgodzę się, że wszyscy w koło mają myśleć za Prawdziwych Polaków, którzy palcem nawet nie ruszyli, aby dostać to drzewo. Nie uważam też, że to nasze polskie drzewo należy się tylko Prawdziwym Polakom, którym należało by je przynieść pod drzwi i jeszcze błagać, aby je wzięli. Jeżeli coś chcą to niech przejawią inicjatywę. Cyganom mogą jedynie zazdrościć stowarzyszenia i obrotności ich prezesa. Cóż zresztą szkodzi Prawdziwym Polakom założyć takie stowarzyszenie i zadbać o własne interesy?
krommm
krommm 04.11.2014, 09:27
czemu tak panią boli polskość? Jak nie pasuje to polecam pani ojczyznę -Izrael. Tam na pewno znajdzie pani tolerancję i równość wszystkich mieszkańców (np. segregacja rasowa w autobusach, czy mordowanie palestyńskich dzieci przez izraelskich snajperów).
wredzio
wredzio 09.10.2014, 09:36
pierwsi Cyganie w historii, którzy pracowali o tym będą mówić przez następne 1000 lat.
dfh
dfh 09.10.2014, 12:49
Przecież oni nie pracują, zebranie drewna na opał dla siebie to nie jest praca. No jeszcze by brakowało tego, żeby ktoś im to pociął do kominka i rozpalił. Co wy
serio
serio 09.10.2014, 13:22
Prawdziwy cygan nie robi nic ma od tego żonę .
arek
arek 09.10.2014, 17:44
pewnie ten opał opierdol... za jakiś tydzień bo to przecież trzeba porąbać a to już wysiłek.. żenada!!! kurw.!!! o rodaków nie dbają a tym darmozjadą prezenty!
Robert
Robert 09.10.2014, 08:54
Zostawcie tych Romów w spokoju. Drzewo dostali od Asa bo są wybory i tyle ………… 3 lata nic się nie działo teraz przypomniał sobie, że są ludzie i od nich zależy jego dalsza pensja. Zarabia 13 tys. miesięcznie, to ci ludzie nie zarabiają w rok.
qwertz
qwertz 04.11.2014, 11:22
Ktoś powinien mu powiedzieć, że cyganie jadą na rumuńskich paszportach, więc głosów z tego drewna nie będzie.
Mirek
Mirek 09.10.2014, 19:17
Oczywiście, że nie zarabia 13 tys. miesięcznie. Proponuję poczytać, a nie pisać głupoty.
Robert
Robert 09.10.2014, 19:44
Przeczytałem w oświadczeniu majatkowy 159 000 rocznie to więcej niż 13 000 miesięcznie w 2013 roku. Super...
omg
omg 09.10.2014, 08:28
MNIEJSZOŚĆ RZĄDZI WIĘKSZOŚCIĄ! Wycieli zdrowe drzewa bo nie mają czym palić i Miasto się na to zgodziło. Brawa! A w przyszłą zimę jak będzie? Przyzwyczajajcie dalej tych nierobów, które wożą się po Lubaniu jakby to było tylko ich miasto.
Grzechu
Grzechu 09.10.2014, 06:41
Akurat przechodziłem obok tej wycinki i muszę powiedzieć że na te drzewo rzuciły się całe rodziny zasuwając ciężko przy targaniu drzewa, ja nie rozumiem tego dlaczego ci ludzie chcą zasuwać z drzewem gdzie w tym wypadku przychód w stosunku do poniesionej pracy jest mały niż pójść normalnie do pracy i mniejszym wysiłkiem zarabiać więcej? Odpowiedź jest chyba tylko jedna - legalizując swoją pracę stracą prawo do zasiłków. Wiem że wiele Romów (zresztą nie tylko oni) pracuje na czarno lub kręci jakieś interesy biorąc przy tym zasiłki, ja się pytam kiedy to się skończy? Dlaczego ja ciężko pracując muszę składać się na ludzi którzy oszukują? No ale niestety ludzie Lubania wolą wybierać socjalistów z PO, SLD i dzięki temu ludziom uczciwym jest w Lubaniu coraz ciężej a oszustom coraz lepiej.
krommm
krommm 04.11.2014, 09:29
100% racja!

Pozostałe