×

Wybory w powiecie lubańskim sfałszowane – twierdzi RN

  • 18.11.2014, 09:39
  • red.
Wybory w powiecie lubańskim sfałszowane – twierdzi RN
Ruch Narodowy, który w sondażowych wynikach wyborów samorządowych zdobył poparcie na poziomie 1,7% twierdzi, że w Lubaniu, Świeradowie i Zgorzelcu doszło do fałszerstw. 

- Już w kilku miejscowościach (Lubań, Zgorzelec, Świeradów Zdrój) pojawiają się sygnały, że brakuje głosów na naszych kandydatów. Np. 5-osobowa rodzina głosowała na konkretnego kandydata z RN, a na wykazie widnieje 1 głos. Będziemy zgłaszali takie fałszerstwa, dlatego proszę o pomoc w ich wykryciu i zgłaszanie takich sytuacji.- czytamy na facebook’owym profilu Ruchu Narodowego - Wrocław.

Czy było to fałszerstwo, jak twierdzą reprezentanci Ruchu Narodowego? Niekoniecznie. W wyborach samorządowych wybieraliśmy: radnych gminy, powiatu, sejmiku wojewódzkiego i wójta bądź burmistrza. Każdy głosujący powinien więc na kartach wyborczych postawić dokładnie cztery krzyżyki. Jak wynika z naszych rozmów z członkami obwodowych komisji, wiele osób błędnie skreślało swój głos na radnych powiatowych i do sejmiku wojewódzkiego.  To tutaj kandydaci umieszczeni zostali w grubych książeczkach a nie na pojedynczych kartach. W poprzednich wyborach głosy oddawaliśmy na dużych płachtach. Nie brakuje opinii, że zamiana dużych kart na „książeczki” było niefortunnym rozwiązaniem. Wiele osób zakreślało kratkę przy kandydacie na każdej ze stron, bądź przynajmniej na dwóch.  

Ponieważ awarii uległ system liczenia głosów Państwowej Komisji Wyborczej wciąż nie wiadomo ile dokładnie nieważnych głosów zostało oddane w naszym powiecie, ale zdarzały się komisje, w których nawet 100 głosów na radnych powiatowych było nieprawidłowo wypełnionych. Z naszych obliczeń wynika, że w samym Lubaniu nieważnych głosów oddanych w wyborach do Rady Powiatu Lubańskiego było około 1260, czyli blisko 17% wszystkich wrzuconych do urn kart.   

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pinokio
Pinokio 19.11.2014, 20:35
Wybory powinny być krystaliczne. Wszystko wskazuje na to, że nie były. W całej Polsce doszło do niewyobrażalnych zaniedbań. W pewnych miejscowościach wybrano człowieka na burmistrza, którego nie było na liście kandydatów, brakujące głosy. Udostępnienie klucza do systemu gdzie każdy mógł wejść i zrobić, co chciał, to tak jak dać złodziejowi klucz i powiedzieć gdzie są w domu pieniądze. Niewiarygodna ilość nieważnych głosów w powiecie, po wpisach internautów, to około 20%, a ile ich będzie naprawdę? W Polsce są takie powiaty, że ta liczba sięga 40%. Z doniesień mediów i polityków były takie przypadki, że kandydat do powiatu otrzymał liczbę 50 głosów z wszystkich lokali wyborczych, a okazało się, że 60 głosów uzyskał z jednego lokalu wyborczego po sprawdzeniu protokołu. Pootwierane worki z zakreślonymi listami wyborczymi i przeliczanie ich ręcznie, to farsa. Czy możemy zaufać powiatowym komisjom podczas liczenia oddanych głosów? Czy Polska układem rośnie? Polacy nic się nie stało!
Ernest M
Ernest M 18.11.2014, 21:22
Wygląda na to że trzeba by powtórzyć te wybory ale tylko w części dla RN niechby i to oszołomstwo wprowadziło na salony władzy kilku swoich. Tak im dopomóż.....
regent
regent 19.11.2014, 07:50
A prosiłem człowieku! Spacer, spacer i jeszcze raz spacer!
terapeuta
terapeuta 19.11.2014, 04:10
Było jak byk w reklamach: wstawiamy jeden x na jednej kartce. Kartek do głosowania na kandydatów do Sejmiku Dolnośląskiego było wiele! Mamrot panoszysz się tu, dziwne to i podejrzane.
♥☺♥
♥☺♥ 18.11.2014, 15:04
ciekawe ile było pustych kart do głosowania i co się z nimi stało?
Sławek
Sławek 18.11.2014, 14:55
17% głosów nieważnych, to sporo. Można powiedzieć że mamy w narodzie analfabetyzm wtórny. Brak zrozumienia poleceń, wskazówek itp. Lekcje religii zrobiły swoje, ogłupienie narodu przynosi owoce. Może wprowadzić zasadę odcisku palca i foto wybieranej osoby?
abc
abc 18.11.2014, 18:26
jesli lekcje religii według Ciebie są ogłupiajace, to chyba tylko względem Twojej osoby bo jakoś nie czuję się ogłupiały... wręcz przeciwnie. PAX.
Bolek
Bolek 19.11.2014, 08:10
na kościół idą miliardy złotych rocznie z budżetu i nic z tego nie ma, a potem takie barany boże jak ty płaczą, że muszą czekać na lekarza specjalistę lub operację kilka lat.
dziadzio
dziadzio 20.11.2014, 09:41
baran boży zgładzi grzechy świata
regent
regent 18.11.2014, 17:24
Trafna ocena. Tylko co do tego mają lekcje religii łączone z ogłupianiem narodu, chyba że mowa jest o "nowej religii" w postaci pomyj wlewanych codziennie społeczeństwu do głowy przez tzw. media "głównego ścieku" od tvn i gazety wyborczej począwszy a na tv tzw. "publicznej" kończąc.
gosik
gosik 18.11.2014, 14:06
Moim zdaniem, sprawę warto nagłośnić, ponieważ ta nieszczęsna książeczką do głosowania wprowadziła wielu wyborców w osłupienie, żeby 17% głosów było nie ważnych w samym powiecie!Bardzo zła forma kart do głosowania!
PL
PL 18.11.2014, 15:13
Bardzo dużo osób głosowało na każdej kartce. Stąd nieważne głosy
gosik
gosik 18.11.2014, 16:43
otóż ta nieszczęsna forma kart do głosowania, dali zeszyt zamiast jednej dużej karty ehh
Adam
Adam 18.11.2014, 18:13
po to siedzą ludzie w komisji żeby powiedzieć, że na każdej ksiązece sie głosuje na jedna osobę. Poza tym na każdej książeczce było napisane iż się głosuje na jedną konkretną osobę... A jak ludzie ignorują co się do nich mówi lub nie czytają to już nie wina zmiany formy karty do głosowania
regent
regent 18.11.2014, 12:56
Jeśli się „Mamrot”-a dla samego zaspokojenia potrzeby „Mamrot”-ania,to naprawdę lepiej pójść na spacer. Czytuje się różne komentarze, z którymimożna się zgadzać lub nie, pod warunkiem, że wyrażają jakiś sens i zawierają wsobie choć odrobinę logiki. „Mamrot”-anie o konieczności szkolenia przez RN „gawiedzi”(tzn.kogo? całego społeczeństwa?, wyborców konkretnej opcji?...) to już nie „Mamrot”-anie,a „Beł(t)-kotanie. W jakiej formie i dlaczego właśnie RN miałby szkolić „gawiedź” ikiedy (cały okres między kadencjami?, pół roku przed , albo tuż przedwyborami?...). Miały by to być szkolenia objazdowe zakończone egzaminami i z wydaniemodpowiedniego certyfikatu? Swoją drogą niezły pomysł na wyciągnięcie kasy z UE,na pewno temat chwyci: już słyszę i widzę te reklamy! „Szkolenie ze sposobugłosowania” –Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramachprogramu (…..wstawić jakiś fajny teks, do wyboru, do koloru… - liczy się kasa anie nazwa). A tak na poważnie: widząc bałagan w trakcie wyborów i kompletnąkompromitację Państwowej Komisji Wyborczej nie należy przechodzić nad tym doporządku dziennego. Problem został dostrzeżony i wymaga uwagi, jeśli niewyjaśnienia, a pisanie bzdurnych komentarzy świadczy właśnie o indolencji, tyleże, takie komentarze piszących.Polecam więc jednak spacer, pomimo stanu pogody.
Agnes
Agnes 18.11.2014, 12:38
Niestety, nikt nie czyta wskazówek w kabinie, a tam pisało jak byk 1 głos na jednej karcie do głosowania itd....Morał: czytać, czytać i czytać - to WIELKA SZTUKA
Przemo
Przemo 18.11.2014, 11:39
Typowe :))))) Wynik słabiutki, więc to nie brak poparcia a fałszerstwo HEhehe :)
Ernest M
Ernest M 18.11.2014, 11:07
TakTak zwana Prawica z bożej laski zamiast strzepic pustosłowiem powinna gawiedź szkolić w temacie zasad głosowania. Maja zatem skutki tej swojej indolencji.
PL
PL 18.11.2014, 15:13
O nie. Zamiast 5 głosów dostaliśmy 2. Koszmar. Teraz to się nie dostaniemy.

Pozostałe