×

„Wszystkie sprawy ogólnopolskie to sprawy regionu”

  • 12.10.2015, 07:18
  • IW
„Wszystkie sprawy ogólnopolskie to sprawy regionu”
Podziel się:
Oceń:
O jego poglądach, partii i priorytetowych projektach, które powinny być zrealizowane jako pierwsze rozmawiamy z Bogusławem Strzeleckim startującym do sejmu z list partii KORWiN.

Co będzie dla Pana ważniejsze w parlamencie – sprawy regionu czy sprawy ogólnopolskie?

Wszystkie sprawy ogólnopolskie to sprawy regionu. Oczywiście, że sprawy ogólnopolskie, bo właśnie do tego powołany jest Parlament. Sejm i Senat powołany jest do życia jako władza ustawodawcza, dlatego tym i tylko tym powinni zajmować się parlamentarzyści. Jeśli obecni posłowie i senatorowie szczycą się dokonaniami na tle regionalnym, znaczy to ,że zmarnowali swój czas i pracę. Problemami regionalnymi powinien zajmować się samorząd zaś Parlament problemami ogólnopolskimi.

Jakie działania uważa Pan za priorytetowe? (podatki, zdrowotne, bezpieczeństwo czy może inne?)

Dla mnie priorytetem jest zlikwidowanie wszelkich przeszkód hamujących polską gospodarkę. Mam tu na myśli przede wszystkim niesamowicie skomplikowane i niesprawiedliwe prawo podatkowe, które obecnie karze ludzi pracowitych i kreatywnych, zniechęcając ich do rozwoju. Politycy „systemu” wciąż powtarzają nam, że „ludziom nie należy dawać ryby, tylko wędkę”. Zapominają jednak, że problemem są zezwolenia i nadmierne opodatkowanie „połowów”. Jak powiedział kiedyś noblista z dziedziny ekonomii Milton Friedman: „Jeśli karzecie ludzi podatkiem dochodowym, a ludziom niepracującym wypłacacie zasiłki, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.” Przepisów o VAT chyba już nikt w pełni nie ogarnia, interpretacje urzędów są różne, a przedsiębiorcy zamiast skupić się na prowadzeniu swojej działalności marnują energię na śledzenie wciąż zmienianych przepisów. Żyjemy w kraju, w którym jest całe mnóstwo zbędnych przepisów blokujących rozwój. W „moim świecie”, gdy mam ochotę zrobić na ogrodzie altanę, czy garaż, to to robię. Obecnie muszę niestety najpierw spytać o zgodę urzędnika, opłacić projektanta, geodetę i zanim zacznę prace, muszę wydać niepotrzebnie pieniądze. To po pierwsze zniechęca, a po drugie zwiększa koszty, czego częstym skutkiem jest zaniechanie prac. Proszę nie zapominać, że każdą zgodę, każdy papierek ktoś musi napisać, co powoduje wzrost biurokracji i potęguje koszty funkcjonowania państwa. Najwyższy czas to zmienić. 

Rozwój gospodarczy jest kluczem do rozwiązania kolejnych problemów, które Pan wymienia. Państwo bogate , to państwo, które stać na zagwarantowanie bezpieczeństwa jego obywatelom.

Czym zajmował się Pan dotychczas i w jaki sposób był aktywny w sprawach publicznych?

W czasach studenckich działałem w UPR, w której byłem prezesem Okręgu Dolnośląskiego. W 2004 roku, niedługo po pierwszych wyborach do Parlamentu Europejskiego, na skutek zaistniałych w partii zmian, zrzekłem się pełnionych funkcji i członkostwa. Przeszedłem na tzw „odwyk od polityki”. Od jedenastu lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Do polityki wróciłem w ubiegłym roku, startując w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego z list KNP. 

Startuje Pan z list partii KORWiN. Lider tej formacji jest bardzo kontrowersyjną postacią. Przez niektórych nazywany nawet jako szkodliwy dla państwa polskiego. Dlaczego startuje Pan w ramach akurat tego ugrupowania? 

Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia w jaki sposób JKM miałby być szkodliwy dla państwa polskiego. Natomiast mogę wymienić wiele szkodliwych decyzji podjętych przez liderów dotychczas rządzących partii, z Ewą Kopacz i Jarosławem Kaczyńskim na czele. Wszystkie ugrupowania, które tworzyły Rządy w ostatnich latach, wyrządziły Polsce i Polakom wiele szkód. Startuję jako kandydat bezpartyjny z listy KORWIN, ponieważ to koalicja, tworzona przez ludzi wiernych swoim ideom, o podobnych do moich poglądach politycznych.

Co z jego wypowiedziami, że „kobietę zawsze się trochę gwałci” czy „Adolf Hitler prawdopodobnie nie wiedział o Holokauście”?

Szczerze mówiąc nie rozumiem, dlaczego nie zapyta mnie Pan o wypowiedzi Prezesa, dotyczące likwidacji podatku dochodowego, złamania praw obywateli, poprzez podwyższenie wieku emerytalnego czy chociażby niebezpieczeństwa związanego z falą imigracji lub cokolwiek innego, dotyczącego zmian, które proponujemy Wyborcom, a pyta mnie Pan jedynie o nieistotne i wyrwane z kontekstu wypowiedzi. Mogę tylko dodać, że dla mnie i dla wszystkich innych kandydatów z naszej listy, wolność osobista ograniczona jest nietykalnością innego człowieka i jego prawa własności. Uważam, że polskie prawo karne wymaga zdecydowanego zaostrzenia kar.

Jest Pan za przywróceniem kary śmierci? Taki punkt pojawia się w programie wyborczym partii KORWiN. 

Jak zdecydowana większość społeczeństwa jestem zwolennikiem kary śmierci. Nie widzę najmniejszych powodów , dla których powinien pozostać przy życiu zwyrodniały morderca. Proszę mi powiedzieć, jaka kara grozi skazanemu na dożywocie, który zabije strażnika więziennego??? Ludzie skazani na dożywocie, stają się bezkarni. Proszę sobie przypomnieć, co działo się w kraju, gdy miał wyjść na wolność pan ( celowo małą literą) Trynkiewicz. Ogólny strach doprowadził do pochopnie wprowadzanych zmian w prawie, mających na celu odizolowanie niebezpiecznego człowieka. Nie należy również zapominać o ogromnych kosztach utrzymania więźniów skazanych na dożywocie, obciążających polskiego podatnika. Śmiem twierdzić, że osoby, które zniosły karę śmierci mają na rękach krew Ś.P. Kamili z Kamiennej Góry, czy małej Madzi z Sosnowca. Strach przed karą główną powstrzymałby niejednego mordercę. 

Czy bliski jest Panu postulat likwidacji państwowego szkolnictwa i lecznictwa? To kolejne punkty programu wyborczego. 

Przede wszystkim gratuluję, bo jest Pan chyba jedyną osobą , która widziała program wyborczy partii KORWIN, gdyż oficjalnie takowego nigdy nie opublikowano. W odróżnieniu od ugrupowań systemowych nie obiecujemy Polakom gruszek na wierzbie. Obiecujemy im natomiast likwidację wszelkich barier, które przeszkadzają im w uczciwej pracy i dorabianiu się majątku. Wracając do Pana pytania , państwowe szkolnictwo i lecznictwo umrze śmiercią naturalną, jeśli tylko zlikwidujemy monopol państwa na te sektory gospodarki. Jeśli chodzi o szkolnictwo, jestem zwolennikiem wprowadzania bonu oświatowego. To rodzice, nie urzędnicy, powinni decydować, gdzie i czego uczą się ich dzieci. To rodzice, nie urzędnicy powinni decydować w jakim wieku ich dzieci pójdą do szkoły. Proszę mi wierzyć, że bez wytycznych MEN szkoły potrafiłyby nauczać dzieci. Nigdy nie zapomnę, jak mój Profesor języka polskiego w szkole, do której uczęszczałem, przyniósł do klasy tajemniczą teczkę, w której, jak sam określił, znajdowała się 26 reforma oświaty w jego karierze zawodowej. Podobnie jak poprzednie, schował do szuflady, nawet nie czytając. Wytyczne programowe MEN pomagają jedynie Władzy kształtować nasz światopogląd już od najmłodszych lat. 

Co do systemu lecznictwa, należy wreszcie skończyć z monopolem państwa na ubezpieczenia zdrowotne. Konkurencja w systemie ubezpieczeń zdrowotnych zdecydowanie ułatwi dostęp do usług medycznych, świadczonych już w tej chwili przez wiele prywatnych klinik i szpitali. Dziś nas nie stać na wykupienie dobrej polisy, bo zmuszeni jesteśmy do płacenia składek na ZUS.

Czy w startujących w wyborach partiach widzi pan potencjalnych koalicjantów dla pańskiego ugrupowania? 

Trudno rozmawiać o koalicjach, gdyż inne partie niewiele się od siebie różnią, a tworzący je ludzie kompletnie nie mają poglądów, o czym świadczą przedwyborcze ruchy kadrowe. W nadchodzących wyborach na listach np. PO znajdziemy twarze znane nam z SLD czy PISu. W odróżnieniu od partii systemowych, nie zależy nam na stanowiskach w Rządzie, a na wprowadzeniu ustaw gwarantujących realne zmiany. Dlatego też nie zastanawiam się nad sztucznymi koalicjami. Jesteśmy gotowi rozmawiać z każdym, kto poprze propozycje dążenia do NORMALNOŚCI. Dziś żyjemy w chorych czasach, w których piętnastolatka może kupić tabletkę „dzień po”, ale nie może kupić drożdżówki w szkolnym sklepiku. Politycy wciąż chcą naszego dobra. My mówimy DOŚĆ. Więcej naszych dóbr im nie oddamy.

Dziękujemy za romowę.

IW

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

polak
polak 16.10.2015, 14:06
Ludzie głosujecie na człowieka a nie na partię.
Grzegorz Chludziński
Grzegorz Chludziński 14.10.2015, 19:20
Mogę się założyć, że Pan Bogusław zna każdy punkt programu swojej partii i jest w stanie wytłumaczyć każdemu lewakowi sens treści. I teraz dobra rada dla ludzi, którzy chcą wydostać się z Matrixa, nie oglądajcie TV, bo pierze Wam mózgi i robi z Was niewolników. Szukajcie prawdy u źródła. Takim hasłem jak Bóg, Honor, Ojczyzna podcierają sobie d..y, a my przecież jesteśmy Chrześcijanami, nasza tradycja jest chrześcijańska, a prawdziwy chrześcijanin nie może być socjalistą, bo Jezus nigdy nikomu nie zabierał żeby dać innemu. Dlatego ja i moja rodzina odda głos na pana Bogusława i partię KOWRiN, jedyna partia odzwierciadlająca moje przekonania.
Ernest M
Ernest M 14.10.2015, 22:12
Bzdura aż dymi!Pierwszym socjalistą a nawet proto-komunistą był Jezus zwany Chrystusem.++++++++„Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim" (Łk 14. 25-33). Czy potrzeba wyraźniejszego oświadczenia?Okazuje się, że Mesjasz nie szedł ze swoją ideologią do średnich ani bogatych warstw posiadaczy ziemskich w tamtejszym społeczeństwie, ale – podobnie jak wzorujący się na nim ideolodzy współczesnego komunizmu - do tych najbiedniejszych. Całokształt jego wypowiedzi, nie pozostawia cienia wątpliwości: Jezus zwany Chrystusem, „król żydowski”, stworzył zalążki komunistycznych doktryn. I jakkolwiek nie patrzyć, „jego” religia zapoczątkowała ideologię, która z czasem nazwano KOMUNIZMEM.Obcowanie Zbawiciela z biednymi, jego nawoływanie do równości, aż wreszcienieskrywana wręcz patologiczna nienawiść do kleru, której dał wyraz u Mateusza(5.1-7.28) i Łukasza (6.20-7.49) miały swoją wagę i wymowę. Wiedział dobrze comiał. Nie znajdziemy w innej religii analogicznego przykładu, aby jakikolwiek„założyciel” tak zrównał z błotem kapłanów. Nawet znani klasycy naukowegosocjalizmu nie posuwali się do takich ekscesów. On tym całym świątobliwymtowarzystwem po prostu gardził, obrzucając je niewybrednymi często epitetami.Dla niego są złodziejami i „wilkami w owczej skórze”, „wężowym pomiotem”,„grobami pobielanymi”, który pod pozorem modlitwy, okrada naiwnych. Ani jeden werset Nowego Testamentu nie mówi, aby Jezus chociaż raz wezwał ewangeliczny proletariat do modlitwy w świątyni, pod przewodnictwem kapłana, mimo iż tamże ponoć zamieszkiwał jego Niebieski Ojciec.Sam natomiast ponoć od czasu do czasu tam zaglądał. I taka sytuacja budzi zdziwienie, bowiem nie sposób wyobrazić sobie, aby czegoś podobnego – gdyby było inaczej - nie napisano w tych świętych księgach.++++++++I nie pieprz o programie naprawy Rzeczypospolitej w wydaniu Korwina.
Fg6t
Fg6t 14.10.2015, 10:28
Z żalem trzeba zawiadomić zwolenników PO i wyznawców św. PiS że młodzież pójdzie właśnie za Korwinem i Kukizem i w innych okręgach za Stonogą. Mamy dosyć kłamania rozkradania i dawania perspektyw na rozwój ale dla Banków bo ile z młodych małżeństw teraz stać pójść wziąść kredyt na zakup mieszkania gdzie wiele tysięcy odda się dla banku. A u nas lokaty jak najniżej kredyty najwyżej, nic się nie robi z pseudo bankami co niszczą rodziny a w wielu miejscach jak np u nas w strefach praca 40 godz tygodniowo to aż 1300 - 1400 zł na rękę. Ale lepie w tvj powiedzieć że Polak dostanie 1850 zł i ukryć brutto.
Jan
Jan 14.10.2015, 09:45
Popieram! podoba mi się, że mówi tak jak uważa i nie próbuje za wszelką cenę podlizać się wyborcą. Widziałem ostatnio ulotkę pana z (po) w którym obiecuje naprawę chodnika we Lwówku Śląskim :) dla mnie to szczyt obłudy i pogardy dla wyborców! Oni nas chyba mają za kompletnych idiotów - co ma taki poseł do chodnika na drodze np. gminnej ?? Na ulotce są w stanie napisać wszystko by przekonać do siebie choć jeszcze jednego głąba więcej
Ernest M
Ernest M 13.10.2015, 12:13
Zapracowany ten nasz poseł....
pl
pl 16.10.2015, 14:03
Skoro bawimy się zdjęciami to też pokażmy innych polityków, tylko że w naszym sejmie.
Marek
Marek 13.10.2015, 12:54
Sam byś spał gdybyś musiał wysłuchać tych pierdół. Korwin to człowiek wyjątkowo pracowity. Spotkania ,publicystyka, blog. Bardzo przenikliwy umysł i logiczny aż do bólu.Atakujecie go bo widzicie w nim konkurencje. Jego działania odciągają młodych ludzi od PO.Tego nie dostrzegacie. Zastanówcie się nad tym. To Palikot, SLD, PSL, PO to są nasi wrogowie.
Herakliusz
Herakliusz 14.10.2015, 13:43
Problem tylko w tym, że podczas głoszenia tych "pierdół" ten błogi sen - ze słuchawkami na uszach - zmorzył tylko naszego pajaca i nikogo innego na sali plenarnej. Może to efekt wstrząsu psychicznego jakiego doznał po ujawnieniu córeczki_złodziejki sklepowej.
marc
marc 12.10.2015, 22:41
Korwin jest jedyną postacią w polskiej polityce, która z determinacją trzyma się swoich przekonań. Ma swój pomysł na rządzenie i nie zmienia go od kilkudziesięciu lat. Szkoda tylko, że media o tym milczą, a uwidaczniają tylko kotrowersje Nienawidzę tych sprzedawczyków z PO PiS SLD np.1. Sikorski z PiS do PO2. Rostkowska z PiS do PO3. Gilowska z PO do PiS4. Miller z SLD do Samoobrony 5. Napieralski z SLD do POTylko czekać na wybory i nowe migracje sprzedawczyków
Herakliusz
Herakliusz 14.10.2015, 13:51
Korwin jest jedyną postacią w polskiej polityce, która z determinacją trzyma się swoich przekonań.+++++++++++Oczywiście! Ale te jego przekonania są tak durne, utopijne i nierealne że w żadnym ugrupowaniu politycznym czy też społecznym nie znajdują ani krzty poparcia, chociażby szczątkowej akceptacji.Populistyczne idee można głosić - problem tylko czy znajdują warunki do ich realizacji.
pl
pl 16.10.2015, 14:05
Najlepiej nie dążyć do utopii tylko trzymać się tego co jest. Co z tego, że jest źle?
Andrzej Wrona
Andrzej Wrona 12.10.2015, 22:01
Pan Strzelecki to bardzo miły i uczciwy przedsiębiorca. A to że startuje z Partii Korwin znaczy jedynie, że mając poglądy prawicowe, jest także patriotą i nie wstydzi się o tym mówić. Pana Mikke można lubić albo nie, zgadzać się z nim albo nie ale ludzie startujący z jego list to zazwyczaj osoby którym naprawdę zależy na Polsce.
CBoska Andzia
CBoska Andzia 12.10.2015, 19:37
Wyobrażam sobie co może mieć pod czaszką ten kandydat który kundli się z takim aparatem jakim jest obywatel Korwin... Chyba że ma zamiar - wzorem swojego guru - pospać na sesjach w parlamencie.
Prawda boli
Prawda boli 12.10.2015, 19:31
Nieważne są te wszystkie komentarze chcę zmian!!!!!!!!!! Głosuje na partie Korwin.(POLAK 28 LAT)
Irenka
Irenka 12.10.2015, 11:32
Pan Korwin-Mikke jest bardzo kontrowersyjną postacią. Oglądałam dzisiaj rano wywiad z tym panem. Powinien wiedzieć co mówi, a nie mówić co wie. Momentami to była żenada. Mam nadzieję,że pan Strzelecki wie co mówi.
Ernest M
Ernest M 12.10.2015, 22:11
W parlamencie europejskim powiadają że Polacy wysłali jakiegoś klauna z kabaretu humoru i groteski. Wygląda na to że mają świętą rację.Polacy! Kiedy spoważniejecie?
Donald
Donald 13.10.2015, 10:08
Mówisz o Tusku ?
Dgk6d
Dgk6d 12.10.2015, 10:08
Kara śmierci powinna jak najbardziej być w stosunku to zwyrodniałych morderców. Prosze przeliczyć sobie koszt utrzymania zwyrodnialca razy lata dożywocia. Kto za to płaci?. Tak samo wobec pedofilów którzy dopuszczają się gwałtu na dzieciach powinna być wprowadzona kastracja. Większość więźniów powinna również na swoje utrzymanie pracować tworząc nieduże zakłady pracy w zakładach karnych lub tych mniej szkodliwych wykorzystywać w pracach interwencyjnych (teraz pracują społecznie). Cały system prawa wymaga zmiany. Lecz jak widać po aferze podsłuchowej koalicja rządząca zmieniła szybko prawo tak aby nikt z polityków nie dostał zarzutów na podstawie tresci ujawnionych nagrań i od lipca kto został podsłuchany np ustalając korupcję nie dostanie zarzutów.

Pozostałe