×

24. Finał WOŚP w Lubaniu

  • 04.01.2016, 17:13
  • red.
24. Finał WOŚP w Lubaniu
Podziel się:
Oceń:
10 stycznia 2016 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice całej Polski, aby zbierać pieniądze w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie w Lubaniu.

Pieniądze zebrane w trakcie tegorocznego finału przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. W organizację lubańskiego finału zaangażowanych zostało kilka instytucji. Głównym organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Lubaniu, za wolontariuszy odpowiedzialne jest Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa, liczeniem pieniędzy zajmie się tradycyjnie już Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu. Szefem Sztabu 24 Finału WOŚP jest Joanna Rycerz pracownik Łużyckiego Centrum Rozwoju.

10 stycznia już od samego rana po Lubaniu kwestować będzie 40 wolontariuszy, a o godzinie 15 w MDK przy ul. Kościuszki rozpocznie się koncert finałowy. W pierwszej kolejności zobaczymy na scenie grupy wokalne i taneczne Miejskiego Domu Kultury. Natomiast koncerty finałowe zagrają zespoły Zielony Groszek z Legnicy (reggae) oraz lubański zespół Bazalt. W przeciwieństwie do lat ubiegłych nie znajdziemy tuż pod sceną  wielkiej skarbony, do której będzie można wrzucać datki, bowiem zmienił się regulamin i wszystkie pieniądze z tegorocznej zbiórki trafiać muszą do puszek wolontariuszy. W takcie koncertu fiałowego odbędzie się wiele licytacji, bo jak zapewnia organizator będzie co licytować.

- W tym roku położyliśmy nacisk na licytacje, bowiem od kilku lat to one cieszą się dużym powodzeniem – mówi Bartosz Kuświk dyrektor MDK w Lubaniu – mamy gadżety ufundowane przez stację telewizyjną DTV, Radio Eska, Muzyczne Radio, Jakuba Poradę – książki z autografem. Mamy gadżety Europejskiej Stolicy Kultury, Starostwa Powiatowego i Dziennika Internetowego eLuban.pl. Trzeba mieć pełne portfele bo będzie co licytować.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

reto
reto 05.01.2016, 15:12
Gonić Owsiakowych zbieraczy sprzed kościołów w czasie niedzielnych mszy!To się nazywa lewacki tupet - gnoić publicznie kościół i jednocześnie kwestować do puszek z kieszeni jego wiernych by wypełnić po brzegi prywatną kieszeń Owsiaka.
Kuba
Kuba 05.01.2016, 21:15
A ty chamie jak trafisz do szpitala to poproś żeby cię nie leczyli na sprzęcie zakupionym za pieniądze ze zbiórek,albo od razu idż się do kościoła modlić zamiast leczyć.
Sansui
Sansui 07.01.2016, 06:18
http://kontrowersje.net/sit...
Izo
Izo 05.01.2016, 20:18
Goja

Pozostałe