Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Rowerowa sobota w Lubaniu

  • 6.04.2016, 12:16
  • red.
Rowerowa sobota w Lubaniu
Lubański wyścig MTB, wyścig rowerowy dla dzieci ulicami miasta i meta IV etapu wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour to atrakcje jakie czekają nas 21 maja, w sobotę w centrum miasta. Będzie to naprawdę duża rowerowa impreza. Od rana wyścigi MTB, a po południu dwa okrążenia ulicami miasta kolarzy wyścigu Bałtyk - Karkonosze zakończone metą pod Wieża Bracką.

To niewątpliwie będzie rowerowa sobota. Klub kolarski Kwisa Lubań został poproszony o zorganizowanie imprez towarzyszących zakończeniu IV etapu międzynarodowego wyścigu kolarskiego Bałtyk - Karkonosze Tour.

21 maja już przed godziną 12 wystartują zawodnicy lubańskiego wyścigu MTB i wyścigu dla dzieci ulicami miasta organizowanego we współpracy z Gminą Lubań. Zawody mają charakter otwarty i wziąć w nich mogą udział wszyscy chętni, którzy spełnią wymogi regulaminu. Trasa wyścigu MTB w większości biegła będzie drogami szutrowymi Wielkiego Lubańskiego Lasu, jej szacowana długość to 35 km. Wyścig dla dzieci ulicami miasta odbędzie się w kilku kategoriach na pętli 600m, przewidziano nawet wyścig dla dzieci do 3 lat na rowerach biegowych na dystansie 10m.

Zwieńczeniem całodniowych zmagań będzie zakończenie w Lubaniu IV etapu międzynarodowego wyścigu Bałtyk - Karkonosze Tour. Uczestnicy tego wyścigu około godziny 16.03 wjadą do Lubania od strony Nowogrodźca. Przejadą ulicami Lubania trzy okrążenia – ulicą Podwale, Zgorzelecką, Łużycką, Armii Krajowej, Mickiewicza, Aleją Kombatantów, 7 Dywizji w stronę placu 3 Maja, gdzie ustawiona zostanie lotna premia i meta.

Etap ten rozpocznie się o godzinie 12.30 w Kożuchowie w województwie lubuskim. Kolarze przejadą m.in przez Małomice i Osiecznicę, by wjechać około godziny 15.50 do Nowogrodźca, gdzie czeka pierwsza premia lotna. Następnie pojadą do Lubania. Zakończenie wyścigu planowane jest na godzinę 16.22.

Bałtyk - Karkonosze Tour to etapowy, międzynarodowy wyścig kolarski, organizowany w drugiej połowie maja w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim oraz dolnośląskim. Jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. W latach 2005 – 2009 posiadał kategorię UCI 2.2. Od 2015 roku posiada ponownie kategorie 2.2 UCI Europe Tour. Jego organizatorem jest Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” z Jeleniej Góry. W wyścigu startują polskie grupy kolarskie, kluby kolarskie, zagraniczne grupy kolarskie oraz reprezentacje regionalne i narodowe.

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe