×

Pierwsze wypłaty 500+

  • 21.04.2016, 14:26
  • red.
Pierwsze wypłaty 500+
Wczoraj lubański MOPS jako pierwszy zaczął wypłacać świadczenia z programu Rodzina 500 Plus. GOPS-y z Lubania i Siekierczyna zakładają, że pierwsze świadczenia zaczną wypłacać w najbliższym czasie. Z kolei dolnośląskie media donoszą, że w Jaworze jest rodzina, która pobiera świadczenie rodzinne w wysokości 5500 zł. Jest to najprawdopodobniej rekord Dolnego Śląska, a może i całego kraju. 

W Lubaniu pierwsze osoby mogą się już spodziewać wpływów na konto w ramach programu Rodzina 500 Plus. Od wczoraj lubański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił już 67 tys zł.  

- Zamówiliśmy 150 tys. zł i część już wypłaciliśmy. Cały czas weryfikujemy wnioski i robimy wypłaty na bieżąco, aby pieniądze jak najszybciej dotarły do ludzi.  Na dzień dzisiejszy złożono już około 600 wniosków i spływają następne. - mówi nam Aneta Szpytma dyrektor MOPS w Lubaniu.

W Gminie Lubań sytuacja wygląda odmiennie – Na razie weryfikujemy wnioski i czekamy na pieniądze – mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Figurska – pod koniec miesiąca powinny ruszyć pierwsze wypłaty. Szacujemy, że w gminie świadczeniem zostanie objętych około 600 dzieci. Jak na razie wpłynęło do nas 327 wniosków.

Kierownik GOPS w Siekierczynie, Zofia Chmielewska, zapowiada, że wypłaty świadczeń ruszą jeszcze w tym miesiącu. Tam szacuje się, że świadczeniem objętych zostanie około 300 dzieci, jak na razie spłynęło trochę ponad 200 wniosków.

Rodziną, która odbierze świadczenie w najwyższej kwocie na Dolnym Śląsku jest 18- osobowa rodzina z Jawora, tam domowy budżet zostanie zasilony kwotą 5500 zł.

W naszym regionie nie mamy tak licznych rodzin. Jak na razie w Gminie Siekierczyn złożono wniosek na największą kwotę. Jest to rodzina 8 osobowa o modelu 7+1, gdzie świadczenie przysługuje jeszcze 6 dzieci. W lubańskim MOPS pracownicy spodziewają się podobnych kwot. - W Lubaniu nie mamy tak licznych rodzin jak w Jaworze - mówi Aneta Szpytma –  U nas mogą to być kwoty około 3 tys. zł, ale takie wnioski jeszcze nie zostały złożone bądź jeszcze ich nie weryfikowaliśmy. 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe