×

Wyróżnienia dla strażników

  • 25.04.2016, 08:24
  • powiatluban.pl
Wyróżnienia dla strażników
Podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Lubańskiego podjęto m. in. uchwały w sprawie podziału środków z PEFRON, wprowadzono zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz Uchwale Budżetowej na rok 2016. W części oficjalnej, radni doceniając zaangażowanie oraz wkład w ochronę wód naszego powiatu, postanowili wyróżnić strażników Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego.

Wyróżnienia od starosty Walerego Czarneckiego odebrali przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej naszego powiatu: Janusz Pernej oraz Grzegorz Bereziuk.

Starosta Lubański, Walery Czarnecki doceniając działania podejmowane przez powiatowych strażników podkreślił, że to nagroda za wkładany przez nich wysiłek w walce z kłusownictwem oraz wszelkimi działaniami na rzecz ochrony wód na terenie powiatu lubańskiego. – Mam nadzieję, że dzięki wzajemnej współpracy nasze działania będą jeszcze bardziej widoczne. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie oraz docenienie naszej pracy - powiedział Janusz Pernej, komendant SSR Powiatu Lubańskiego.

Społeczna Straż Rybacka PZW czuwa nad czystością i bogactwem wód powiatu, m.in. poprzez kontrolowanie przestrzegania przepisów z zakresu ustawy o rybactwie śródlądowym. Ponadto radni podjęli  m. in. uchwały w sprawie podziału środków finansowych przyznawanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2016 dla Powiatu Lubańskiego, na poszczególne zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz w sprawie przyjęcia przez Powiat Lubański zadań Województwa Dolnośląskiego związanych z poprawą stanu nawierzchni dróg wojewódzkich na terenie Powiatu Lubańskiego.

Przyjęto również uchwałę w sprawie zmian uchwał dotyczących przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubańskiego i Uchwały Budżetowej Powiatu Lubańskiego na rok 2016.

Podjęto trzy uchwały intencyjne, które pomogą starać się o pozyskanie przez nasz powiat środków zewnętrznych. Dotyczyły one  wyrażenia zgody na realizację projektu pn. „Wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubańskiego poprzez doposażenie pracowni przyrodniczych”, wyrażenia zgody na realizację projektu partnerskiego pn. „Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej południowo-zachodniego regionu woj. Dolnośląskiego” oraz realizacji przez Powiat Lubański projektu pn. „Wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez doposażenie bazy dydaktycznej  w  2 placówkach Powiatu Lubańskiego” .

powiatluban.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dzak
dzak 25.04.2016, 19:23
na rybach co drugi albo trzeci dzień, i jedna kontrola w ciagu roku, gratulacje!
Irena
Irena 25.04.2016, 09:09
Gratulacje Januszku!

Pozostałe