Galeria w centrum Lubania

  • 28.04.2016, 11:45
  • J.Rycerz
Galeria w centrum Lubania
Podziel się:
Oceń:
Dwukondygnacyjny obiekt z podziemnym parkingiem i siedemnastoma lokalami handlowo-usługowymi ulokowanymi na ponad 4,5 tys. m2 powierzchni najmu, zlokalizowany w centrum Lubania, dostępny dla klientów przez siedem dni w tygodniu. Mrzonka czy rzeczywistość?

Firma INBAP, właściciel 7 funkcjonujących już obiektów handlowych i powstających 5 kolejnych, wkracza w następny etap realizacji centrum handlowo-komunikacyjnego INBAG w Lubaniu. Inwestor otrzymał już decyzję o pozwoleniu na budowę i lada chwila rozpocznie prace na nieruchomości. Generalnym wykonawcą inwestycji INBAG w Lubaniu została giełdowa spółka MIRBUD S.A. Na początku wyburzony zostanie dotychczasowy budynek dworca. Rozpoczęcie prac budowlanych wiąże się jednak ze zmianami w organizacji ruchu, jakie zostaną wprowadzone w okolicy terenu PKS.

- W okresie realizacji inwestycji, na potrzeby obsługi komunikacji autobusowej zaadoptowany zostanie plac Szarych Szeregów - podaje Tomasz Bernacki, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań. -  Tu także ulokowane zostaną kasy biletowe. Częściowo zmieni się również lokalizacja postoju taksówek, które zostaną symetrycznie przełożone na drugą stronę pasa oddzielającego ulicę Szarych Szeregów i dzisiejszy wjazd autobusów na dworzec. Będzie to rozwiązanie tymczasowe, zorganizowane na czas budowy nowego obiektu. Należy również zaznaczyć, że chwilowo niestety, zmniejszy się też liczba tamtejszych miejsc parkingowych - podsumowuje urzędnik.

Dokładniejsze informacje na temat organizacji ruchu podane zostaną w najbliższym czasie. Tymczasem wykonawca ujawnia coraz więcej szczegółów samej inwestycji.

- W galerii znajdziemy salon obuwniczy CCC, drogerię Hebe, sklep odzieżowy Diverse, popularny sklep sportowy Martes Sport, księgarnię Matras, czy market spożywczy - podaje rzecznik prasowy INBAP, Katarzyna Czajkowska. - Na pozostałe lokale prowadzone są intensywne rozmowy zarówno z markami sieciowymi, jak i lokalnymi przedsiębiorcami. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba najemców obecnych w centrum - informuje rzecznik.

Należy jednak pamiętać, że INBAG to nie tylko centrum handlowe, ale także lokalne centrum komunikacyjne. Inwestycja powstaje w miejscu dawnego dworca PKS. Przez lata kojarzyła się mieszkańcom Lubania i okolic z dworcem autobusowym. Czy stracimy PKS?

- Od momentu zakupu nieruchomości wierzyliśmy w potencjał tego miejsca a funkcja dworcowa wpisuje się w nasz projekt idealnie - podkreśla reprezentantka firmy. - Po zakończeniu budowy i otwarciu INBAG, mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać zarówno z nowej galerii, jak również nowej poczekalni i nowoczesnych wiat przystankowych. Operatorem dworca pozostanie dotychczasowy, znany wszystkim przewoźnik – PKS Voyager Sp. z o.o. Klienci, którzy przejeżdżają z okolicznym miejscowości będą mogli w jednym miejscu skorzystać z ciekawej oferty zakupowej. Mogą także dokonać zakupów w drodze powrotnej: po pracy, czy szkole – przed wyjazdem z Lubania. Mieszkańcom miasta ulokowanie INBAG w ścisłym centrum miasta wraz z dostępem do parkingu pozwoli na wygodne zrealizowanie codziennych potrzeb zakupowych - dodaje K. Czajkowska.

J.Rycerz

Zdjęcia (2)

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

c
c 4.05.2016, 14:21
Zauważyłem, że już jakieś pierwsze wykopaliska na pksie się pojawiły
yyyyy
yyyyy 2.05.2016, 17:46
do serwisu eluban.pl czy będziecie tam z kamerą jak oficjalnie zaczną się prace z galerią? będzie burmistrz wbije łopatę w ziemię? :]
eLubanpl
eLubanpl 2.05.2016, 18:39
To prywatna inwestycja. Więc w jednymi drugim przypadku, raczej nie.
tylenatemat
tylenatemat 30.04.2016, 12:26
Jak nie zaczną robić to nie uwierzę, że tam coś powstanie
xw
xw 29.04.2016, 22:14
Obrazek z grafiką galerii jest ładny ciekawe jak to będzie wyglądać w praktyce.
Incognito
Incognito 29.04.2016, 14:47
Trochę offtopic. W zeszłym tygodniu byłem w Bolesławcu na Orce i rozmawiałem z dwoma mieszkańcami Bolesławca. Otóż w Bolesławcu mają park wodny i termy bolesławieckie. Jeden obiekt nowy, a drugi odrestaurowany, oba za pieniądze miejskie. W planie jest budowa ogromnej plaży z infrastrukturą nad Bobrem pomiędzy rondem a wiaduktem. Skąd Bolesławiec na to wszytko ma pieniądze. Kilka lat temu miasto zainwestowało w tereny przemysłowe w północnej części miasta, głównie infrastruktura i plany zagospodarowania oraz przyjazny klimat (czytaj podatki) dla nowych firm. Inwestorzy szybko się pojawili i nadal pojawiają. W efekcie w Bolesławcu nie ma bezrobocia a na wielu witrynach wiszą ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników. Nie trzeba przy tym mówić, że to się przedkłada na wysokość wynagrodzeń. Powstałe zakłady płacą niemałe podatki, a miasto funduje swoim mieszkańcom inwestycje, które mają głównie uprzyjemnić im życie. Niby to takie proste, ale w Lubaniu nikt jeszcze na to nie wpadł. Ale co tam, można w rynku zorganizować pokaz historyczny i też będzie fajnie. Lubanianie otrząśnijcie się. Najpierw na burmistrza wybieracie nauczyciela bez znajomości podstaw przedsiębiorczości, a później radę sfrustrowanych starców zamiast Rady Miasta. Teraz na forach piszecie, że fajnie by było mieć kino, basen, dom kultury, amfiteatr. Sorry, ale dopóki będziecie (będziemy) tak wybierać to jeszcze długo będziemy skazani wyłącznie na takie atrakcje jak odpustowe festyny. P.S. piszę Incognito, bo nie chcę mieć pod górkę u władz miasta.
fc
fc 29.04.2016, 16:25
Obecnie ten nauczyciel uczy się, ale jednak coś dla miasta robi i wszędzie widać to gołym okiem wiadomo do wszystkiego potrzeba pieniędzy. Jakby nie patrzeć 8 lat zostało zmarnowane przez poprzednika, który zostawił rozjebane wszystko i dług prawie 30 milionów złotych. Obecny Burmistrz musi stawać na głowie aby nadgonić zmarnowane lata ściągać inwestorów przedsiębiorców kłaść nowe drogi naprawiać stare, a przy tym nie zadłużać miasta. To wymaga czasu pracy i umiejętnie wydawanie pieniędzy. Jeśli nie będzie faktycznie poprawy choćby np. obwodnicy zachodniej nowych przedsiębiorstw, obiektów to Lubań będzie miastem starców i tylko cmentarz będzie się dobrze rozwijał młodzi ludzie stąd wyjadą już większość i tak wyjechała bo tu nie ma czego szukać.
logo
logo 2.05.2016, 22:11
Jakoś ja tego wszystkiego co on dla miasta robi gołym okiem nie widzę? Tylko bez przerwy slogany słyszę rozpuszczane przez urzędników od marketingu, ze to niby tyle robi ten burmistrz? Ale CO KONKRETNIE?
lego
lego 29.04.2016, 19:30
no sorry ale burmistrzowanie nie polega chyba na uczeniu się jak byc burmistrzem??!!! Jakos 5 lat mija i w Lubaniu cicho jak na cmentarzu, inwestycji jak na lekarstwo, porządnych firm czy zakładów pracy tez, terenów inwestycyjnych nie ma, wiec o czym my rozmawiamy...inni mogą potrafią, a u nas nie mozna nie da rady bo to bo tamto, jak ktoś nie ma pomysłu na miasto o niech dalej uczy...ale w szkole, a nie na stołku burmistrza
ni6
ni6 30.04.2016, 08:40
Ty byś chciał od razu Sky tower i metro z lubania do wrocławia masz jakieś dziecinne rozumowanie, ale wybaczam to wina tych gimnazjów z których nic młodzież dzisiaj dobrego i mądrego nie wynosi.
Incognito
Incognito 30.04.2016, 13:52
Następnym razem spróbuj coś bardziej merytorycznie. Obrażanie rozmówcy nie wnosi nic do dyskusji. Podoba ci się marazm tego miasta, masz do tego prawo ale uszanuj tych, którzy chcieliby od życia nieco więcej.
Azot
Azot 29.04.2016, 00:05
Lubań taki piękny... W ŁCMie umrzesz po skaleczeniu się, jest ponad 25% bezrobocie i same zakłady pracy typu DR. Hitlermacher , żadnej rozrywki czy perspektyw. Te same szumowiny od lat pod innymi stołkami. Wali od was taką cebulą i buractwem , że aż miło się patrzy na Was jak urzędy,gminy i starostwa odbierają Wam smak życia a wy harujecie jak woły od 1 do 1 z nadzieją , że może starczy na bułkę z biedronki. Cóż za piękny widok :)
dw
dw 29.04.2016, 08:30
właśnie w Lubaniu nie ma nic żadnej rozrywki nawet porządnego kina brak... chyba, że mamy wliczać do rozrywki parę marketów, stacji cpn, muzeum i kościoły bo tego tutaj mamy najwięcej ... mdk też się nie spisuje ... amfiteatr na kamiennej nadaje się tylko do rozbiórki razem z "basenem". Tret też świeci pustkami, ale co się dziwić nawet jakby ktoś chciał coś załatwić czy kupić w jakimś miejscu to ostatecznie i tak nie ma gdzie zaparkować właśnie dlatego powinni też zadbać o podziemny parking w tej galerii na pksie aby były dodatkowe miejsca.
Sansui
Sansui 29.04.2016, 15:47
W trecie jest 3 w jednym, można popsuć zęby, iść naprawić, ew. dostać zakażenia i ubiegać się o odszkodowanie i to wszystko masz pod ręką.
bobek
bobek 28.04.2016, 21:35
Galerianki bedą miały prace , dżinsy bedą szły najlepiej ":D
2
2 28.04.2016, 22:11
to zapytaj swojej siostry czy jakieś rabaty daje.
dd2
dd2 28.04.2016, 19:03
Oby w końcu budowa ruszyła nawet jak będzie zmieniona reorganizacja ruchu to co tam, ale potem będzie przynajmniej stary marny pks zmieni się w nowoczesny obiekt i zwiększy się ilość miejsc parkingowych, których tak obecnie brakuje w mieście.
www
www 28.04.2016, 18:53
Czyli jednak galeria powstanie ???
taktylko
taktylko 28.04.2016, 14:59
Liczę, że wraz z nową galerią zawita do nas Helios.
deadpool
deadpool 28.04.2016, 14:58
Kwieceń się już kończy czyli od maja zaczną się prace ?
v
v 28.04.2016, 14:52
w sumie mogliby zrobić w tej galerii takie punkty jak mc donalds, kfc, pizza hut czy burger king w zgorzelcu mają od lat i u nas byłoby fajnie mieć takie punkt pod nosem :)
gg55
gg55 28.04.2016, 14:48
W końcu zaczną coś robić z tym starym pksem obecnie marnuje się miejsce i miasto tylko szpeci... mam nadzieje, że nie będzie taki przypał jak z czerwoną torebką tani blaszak i parking na kilka aut... tylko porządna galeria jak ta nowo otwarta galeria w Jeleniej Górze.
Jarek
Jarek 28.04.2016, 12:20
NIesamowite jest to że miasto SPRZEDAŁO grunt pod galerię, co w dzisiejszych czasach jest fenomenem! Gminy miejskie absolutnie nie pozbywają się działek w centrach miast.To kapitał miast i to wielopokoleniowy. Standardem są wieloletnie umowy dzierżawy gruntów przez inwestorów.Krótkowzroczność. Szkoda.
Jarek
Jarek 28.04.2016, 21:53
Rozumiem, więc to Voyager.Mateusz a jesteś pewien że grunt dawnego dworca został sprzedany czy oddany w użytkowanie?
Mateusz Mołodziej
Mateusz Mołodziej 28.04.2016, 20:47
Nie do końca fenomen. Wystarczy rzucić okiem 160 km na wschód do Wrocławia, gdzie również dworzec autobusowy zostanie przebudowany na (kolejną!!!) wielką galerię handlową, zachowując dalej funkcję dworca autobusowego, jednak w zdecydowanie okrojonej postaci. Też ścisłe centrum miasta.
Ja
Ja 28.04.2016, 14:46
To nie miasto sprzedało tylko PKS Voyager. Przewoźnik był właścicielem tego gruntu a nie gmina miejska
Jan
Jan 28.04.2016, 15:32
Nie ma co się dziwić, że ludzie się mylą. Burmistrz lansuje się z tą galerią jakby sam ją stawiał
lolo
lolo 28.04.2016, 12:09
kiepskie te sklepy...marnie to widzę
xw
xw 28.04.2016, 19:33
To dopiero pierwszy szlif jak powstanie galeria znajdą się najemcy.
lolo
lolo 28.04.2016, 20:13
juz to widzę jak walą drzwiami i oknami do takiej dziury zabitej dechami, biznesplan kamikadze, nawet w zgorzelcu najemcy maja problem z wyjsciem na plu, a tam jest wiecej kilientów niz bedzie w lubaniu.....
Sansui